Öfkemizi Kontrol Altına Almamızı Kolaylaştıracak Bazı Öneriler...

  • Konbuyu başlatan LaViNYaM
LaViNYaM

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Öfkeyi Geçirmenin Yolu Nedir
Çfke Nasıl Dindirilir
Bazen hayat şartları bizi olduğumuzdan fazla her şeye öfkelenmemize sebep olur...Ama bunu dizginlemek bizim elimizde...Fazla öfke hem bizi yıpratır hem de hayattan zevk alamamamıza sebep olur...İşte öfkemizi en aza indirecek ve öfkemizi dindirmemize yardımcı olacak öneriler...Öfkeyi Dindirmenin En İyi YoluAraştırmada, bir duruma sinirlenen kişilerin odak noktasını değiştirerek stresten uzaklaştıkları ortaya çıktı.

ABD'de bulunan Ohio Üniversitesi'nde yapılan araştırmada sinirli kişilerin öfkelerini geçirmek için 10'a kadar saymasının bir işe yaramadığı ortaya çıktı. Uzmanlar stres seviyeleri yüksek öğrenciler üzerinde uyguladıkları testlerde kendilerini rahatsız eden duygulara odaklanmak yerine "kendinden uzaklaşma" metodunu tercih edenlerin olumlu duygu değişimleri yaşadığını tespit etti.

Araştırmayı yürüten ekipten Brad Bushman kendisini sinirli ve üzgün hisseden insanların duygularına yoğunlaşmasının yanlış olduğunu söyledi.

Bushman sözlerine şöyle devam etti: "Bir çok insan negatif duygularını analiz ederek yaşadığı stresten uzaklaşacağını düşünür.

Fakat bu yöntem genelde geri teper çünkü bu şekilde kafalarındaki negatif düşünceleri sürekli olarak aktif tutarlar."

Uzmanlar "kendinden uzaklaşma" yöntemini kullanarak insanların strese girdiklerinde farklı şeyler düşünerek içinde bulundukları durum dışında başka şeylere odaklanmalarının doğru olduğunu söyledi.
 
Konuyu Başlatan Benzer Konular Forum Cevaplar
BeyazMelek Psikoloji ve İlişkiler 0

Benzer Konular


Üst