Öfkenizi kontrol altında tutmayı öğrenin!

BeyazMelek

Daimi Üye
Bu konu; öfkeyi kontrol altında tutmak hakkında bilgi vermektedir


Günün stresi, şehir hayatının gürültüsü ve koşuşturmacası derken sinirler iyice yıpranır ve öfke ortaya çıkar. Ancak öfkenizi kontrol altında tutumalısınız ki kendinize zarar vercek durumlardan uzak durabilesiniz. Yaşam kalitenizi artırmak için öfke kontrolü hakkındaki konumuzu sizler için yayınlıyoruz:Öfke Kontrol altında tutulabildiği sürece sağlıklı bir duygudur.ilişkilerinizi bozmaya başladığı noktada tehlikeli bir hal alır.Öfkenin bedeniniz üzerindeki etkilerini tanıyarak onu kontrol altına alabilirsiniz.Öfke herkesin çok hafif bir tepkiden hiddete kadar farklı yoğunluklarda yaşadığı, vazgeçilmeyen güçlü fakat kontrol edilmesi öğrenilebilen bir duygudur.Kıskançlık yalnızlık, itilmişlik, utanç, hayal kırıklığı, kendinizi engellenmiş hissettiğinizde, sıkıldığınızda, kaygılandığınızda ve anlaşıkmadığınızı hissetiğinizde tetiklenir.


Eğer öfke doğru yönlendirilmezse madde bağımlılığı, sigara, alkol, uyuşturucu bağımlılığı, yeme bozuklukları, saldırganlık, şiddet, zorbalık, huzursuzluk, acelecilik gibi davranış bozukluklarına yol açar.


Kan şekerinin yükselmesi, nabzın ve kan basıncının artması, sıksık ve zor nefes alma, baş ağrısı, kas sırt ve boyun ağrıları tehlikeli bir durumun habercisi olarak enerjiyi artıran adrenalin salgısının artmasıdır.
 
Üst