Öğrenci evi dekoru nasıl yapılmalıdır?

  • Konbuyu başlatan Ayşegül AYRANCI
  • Başlangıç tarihi
Öğrenci evi dekoru nasıl yapılmalıdır?
Ev dekorasyonları ihtiyaca göre şekillenmektedir. Ev dekorasyonunuzda öğrencilik hayatınız adına çok da dekoratif seçimlerde bulunmanız gerekli değildir. Bu nedenle eşyanızdan dekor tarzınıza kadar öyle zorlanacağınız bir dekorasyon elde etmeniz gerekmemektedir. Dekorasyonda çeşitlilik yakalama adına fonksiyonel kullanımlı mobilya ya da ikinci el eşyaları odalara yerleştirmeniz yeterli olacaktır. Sizlere her ne kadar öğrencilik yıllarımda evde kalmasam da evde kalırken nasıl dekorasyonlar yapabileceğiniz konusunda bilgi vermek istiyorum. Birkaç adet resimden oluşan galerime göz attığınız zaman çok da zor olmayan görünümlerle karşı karşıya kalacaksınız. Gelelim şimdi bu tarz görünümler için neler yapmamız gerektiğine.
prefabrik-minimalist-ogrenci-evi-04-jpg.74462,Öğrenci evi dekoru nasıl yapılmalıdır?


Öncelikle üstte gördüğünüz gibi küçük bir alana sahip iseniz neler yapabilirsiniz onu anlatmakla başlayayım. Küçük oda dekorasyonlarında her alanı fonksiyonel kullanmak önemlidir. Mesela resimde portatif duvara monte bir çalışma masası son derece kullanışlı duruyor. Alanda daha ferah görünüm yakalamak adına masaya bütünleştirilen aynada alanı daha geniş göstermiş. Duvarlardan son derece fonksiyonel yararlanılıyor. Simetrik bir şekilde yerleştirilen duvar rafları sayesinde tüm kitap ve benzeri eşyanız için yer elde edebileceksiniz. Açık renk duvarlar ve canlı renk depolama ürünleri ile canlı görünümden ödün vermeyen bir öğrenci odasına sahip olabilirsiniz. Bu paylaşımda bulunduğunuz evde kendi kişisel odanız için yeterli alan ve dekoratifliği bence yeterince sunmuş.

ogrenci-evi-dekorasyonu-2-jpg.74463,Öğrenci evi dekoru nasıl yapılmalıdır?

Kimi zaman dayalı döşeli evlerde bulunmaktadır. Üstteki resimde bu tarz bir eve örnek teşkil ediyor. Eşyalarının fonksiyonelliği ve kullanışlılığı ile odanızda depolama alanı sıkıntısı yaşama durumuna son diyebileceksiniz. Raflar aracılığı ile kitaplarınız ve bazı özel eşyalarınızı koyduğunuz kutularınıza bile yer var. Yeter ki siz alanı değerlendirmeyi iyi bilin. Büyüyen karyola tipi mobilyalar ile hem oturma alanı hem de yatma alanı aynı anda amaca hizmet etmektedir.

evde-modern-calisma-odasi-ofis-jpg.74464,Öğrenci evi dekoru nasıl yapılmalıdır?

Modern bir çalışma odası ve fazlasıyla ihtiyaca hizmet eden kitaplık görünümünden bir örnek ile karşınızdayım. Bazen bazı yurtlarda da bu tarz oda dekorları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bireysel faydalanabileceğiniz bu odada sizi engelleyecek hiçbir faktör olmadığı gibi çalışma alanı arayışına da ihtiyaç duymayacaksınız.

dscn7546-jpg.74465,Öğrenci evi dekoru nasıl yapılmalıdır?

Açık renkli duvarları olan bir odadan faydalanırken duvar dekoru konusunu fazla dert etmeyin. Önemli notlarınız, harita, posterler, hatırlatıcı yazılar ve ayna gibi tercihler ile duvarlarınızdan faydalanabileceğiniz seçenek konusunu çeşitlendirebilirsiniz.

203front-jpg.74466,Öğrenci evi dekoru nasıl yapılmalıdır?
 
Üst