öğretmenin gözünden müfettiş!!

PeLiNiM

Yeni Üye
Üye
öğretmenin gözünden müfettiş!!
Arkadaşlar biz öğretmenler olarak nasıl bir müfettiş görmek isteriz?

Müfettişlerimiz öğretmeni 20 dakikalık bir sürede bir yıllık çalışmasını ince ayrıntısına kadar değerlendiriyor.Sınıfın en çalışmayanını bulup bu beş öğrenciyle öğretmene not vermesi ne gariptir ama gerçektir.Kendileri bu meslekte bu kadar çok başarılı mıydı ki müfettişliği seçtiler.Bir an önce öğrencilerden kurtulup öğretmenleri nasıl strese sokalım diye mi müfettişliği seçtiler.Ayrımcı olmamalı, kendi görüşüne uyan öğretmene yüksek not verip diğerini ezmemeli. Herkese eşit davranmalı.Bence her ay gelip öğretmeni sınıfında gözlemeli.Müfettişlerimiz yeni eğitim sistemini çok iyi bilmeli ve ona göre öğretmeni değerlendirmeli.Maalesef müfettişlerimiz hala eski programın isteklerine göre teftiş yapıyor.Gaziantep 'te üçü bir yerde sınıfım vardı ve öğretmenlikte yeniydim.Birleştirilmiş sınıfta nasıl ders işlenir bir gelip bana gösterin dediğimde o müfettiş bey bana şunu dedi''yapacaksın işte.''Hala bu tarz müfettişlerimiz de var.

Teftişe başlamadan önce okul çevresini ve velilerin ailevi, ekonomik durumlarını iyice bir öğrenmeli. Önce öğretmenlerin karşılaştığı sorunları bir sormalı. Sonra eksik mi bulacak, rehberlik mi yapacak, puan mı verecek ne yapıyorsa yapsın ama evvela öğretmeni tepeden inme eleştirmek yerine önce bir dinlesin. Hatasını gördüğünde münasip bir lisanla uyarsın:)

Artık puan kozları da ellerinde yok...Kalakaldılar öyle:D

Müfettiş devri kapandı:):):)

Sınıflarda ‘Müfettiş geliyor’ korkusuna son... Milli Eğitim, derslerde yapılan denetimleri kaldıracak öğretmenlerin performansını okul idareleri öğrencilerin genel durumuna bakarak takip edecek

Milli Eğitim Bakanlığı, her sene öğretmenlerin kâbusu haline gelen müfettişlerin derslerde teftiş uygulamasına son veriyor. Müfettişler, öğretmenleri değil, okul idarelerini teftiş edecek. Öğretmenlerin performansları ise Seviye Belirleme Sınavları (SBS) ile okulda sınıfın genel durumundan ortaya çıkarılacak.Okul müdürleri müfettiş rolünü üstlenecek..

Müfettişle iyi geçinmeye bakıyorduk bundan sonra müdürlerle iyi geçinmeye bakacağız anlaşılan. Gerçi ben müdür konusunda çok şanslıyım da ne müdürler var duyuyor ve görüyoruz. Ama ben herşeye rağmen şu müfettiş teftişinin kaldırılmasından yanayım. Adam geliyor 1 derste senin aylar süren emeklerin hakkında hüküm veriyor.Bu daha da saçma aslında.
Eğer bu değişiklik olursa Allah kötü kalpli müdürlerden öğretmen arkadaşlarımızı korusun demekten başka çaremiz yok!!!

Son düzenleme:
müfettiş gelir bende ögrenci oldugum için ögretmen en çalışkan 5 kişiyi oturtur arkaya (buarada bende bu 5 kişini arasındayım)bizi tembih ederdi sakın parmak kaldırmayın diye müfettiş bizi kaldırırdı sonra bizde cewap veriridik ben hep böyle geçirdim

müfettiş gelir bende ögrenci oldugum için ögretmen en çalışkan 5 kişiyi oturtur arkaya (buarada bende bu 5 kişini arasındayım)bizi tembih ederdi sakın parmak kaldırmayın diye müfettiş bizi kaldırırdı sonra bizde cewap veriridik ben hep böyle geçirdim
evet ben de öyle yapayım bari:
ama adamlarda öyle bir yetenek var ki hemen buluyorlar cevap veremeyen çocuğu:)

geldiler ve gittiler
2 saat dersime girdiler
1 saat ders dinleyip,2.saat sınıfa soru soruyorlar
sene sonuna doğru bizi beğenip beğenmediklerini,notlarından göreceğiz:D

Geri