Öğretmenlerimizi gününde değil her gün sevelim:)

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Öğretmenlerimizi gününde değil her gün sevelim:)
Öğretmenlik çok kutsal bir meslektir. Öğretmenliğin gerektirdiklerini olması gerektiği gibi yerine getirmek herkesin harcı değildir. Öğretmenler günü her sene Kasım2ın 24. Günü kutlanmaktadır. 24 Kasım günü her öğrenci öğretmenine hediye almak ister, ona güzel sözler söylemek ister. Öğretmenler gününde özlü sözlerden oluşan pek çok sözü etkinlik yapraklarında görürüz. Hele anasınıfı öğretmeniysek bir çiçek yaptırıp bana bir hediye resim yapın deseniz çocuklar adeta birbiriyle yarışırcasına resim yapar. Birçok öğrenci için anasınıfı öğretmenleri zaten unutulmazdır. İlk göz ağrısı derler ya aynen o hesaptır. Ben de bir anasınıfı öğretmeni olarak çocuklara o gün yaklaşırken o hafta boyu öğretmenliğin önemi kadar zor bir meslek olduğundan da bahsederim. Çocukların öğretmenleri yerine geçip empati yaparak beni daha iyi anlayabilmelerine rehber olmaya çalışırım.

Resim galerime eklemiş olduğum etkinlik resimlerimde de göreceğiniz üzere değişik çalışmalar yaptırabilirsiniz. Farklı çiçek modelleri, ortada panoda sergilenebilecek çocuklara elleriyle ışık tutan bir öğretmen ve etrafına parmak boyasıyla basılan eller harika çalışma önerileridir. Aynı zamanda avuç içlerine yazacağınız notlarla ellerinde çiçek tutan çocuk kalıpları da etkinlik önerisi olabilecek en kolay örnekler listesindedir. Gün içinde öğretmenlerin önemini vurgulayan şarkı, tekerleme ve hikaye etkinlikleriyle son derece bütünleyici çalışmalar elde etmek mümkün olabilecektir. Öğretmenlerin önemini vurgulayan öğretmenin şarkısını da gün içinde hatta o hafta içinde dinleterek çocuklara öğretme fikri de son derce yerinde bir tercih olacaktır.

Öğretmenim canım benim canım benim

Seni ben pek çok pek çok severim

Sen bir ana sen bir baba

Her şey oldun artık bana

Okut öğret ve nihayet

Yurda yarar bir insan et

Siz de öğretmenler günü için farklı dil etkinliklerinden faydalanarak bütünleyici uygulamalar gerçekleştirebilme şansında bulunabilirsiniz.

Şiir:

GÜLER YÜZLÜ İYİ KALPLİ
BENİM CANIM ÖĞRETMENİM.
ÖĞRETTİKLERİNİ HİÇ UNUTMAM,
SEVGİNİ KALBİMDE SAKLARIM.

567_(1) (1).gif
20131121_081738.jpg
anasinifi-ogretmenler-gunu-pano-etkinlikleri-5.jpg
imagewhw.jpg
ogretmenler-gunu-pano-calismasi-4.jpg
sancaktepe_okyanus_ogretmenler_gunu_etkinligi_5293486600189_3006.jpg

Geri