Oje yapılışı tarifi

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Oje yapılışı tarifi
Oje sevmeyen kadın varmı ki ? Oje tırnak bakımının ve güzelliğinin bir parçasıdır.Oje çeşitli renkleri ve ışıldayan görünümü ile adeta cezbediyor. Her renk oje bulmak mümkün. İstediğiniz kıyafete uygun oje bulup kullanabilirsiniz. Oje sürmeden önce mutlaka tırnak bakımınızı manikür ve pedikürü yapın. Bakımlı tırnaklarda oje çok daha güzel görünmektedir. Peki kendi ojenizi yapmayı hiç düşündünüzmü ? Cevabınız evet ise evde oje yapılışı ile ilgili vereceğimiz bilgileri dikkatlice okuyun.

evde oje yapılışı.jpg

Öncelikle kullanmadığınız renkteki göz farlarınızı çıkarın. Renk tercihinizi yapın. İstediğiniz her renk göz farı tırnağından oje hazırlayabilirsiniz. Seçtiğiniz göz farını bir poşete koyun ve iyice toz haline gelene kadar ezin. Topak kalmamasına dikkat edin. Evde mutlaka tırnak cilanız vardır. Bir kağıdı huni şeklinde kıvırın ve cila şişesinin ağzına yerleştirin. Toz haline getirdiğiniz farı kağıt huniden cila şişesine aktarın.Eklediğiniz göz farı miktarı, rengin ne kadar zengin ve koyu rengini belirleyecektir. Arzu ettiğiniz rengi yakalayana kadar far ilave edebilrisiniz.Alternatif olarak, daha opak bir renk oluşturmak için beyaz oje kullanın.

Rengin eşit olarak dağıtılana kadar şişeyi sallayın. Mümkünse, küçük, çelik karıştırma topları kullanın. Bu çelik toplar hem ojenizin daha iyi karışmasını sağlarken aynı zaman da raf ömrünüde uzatacaktır. Ojelerinizin parıltılı olmasını istiyorsanız simli farlardan kullanabilirsiniz. Ayrıca sim alıp şişeye ilave edebilirsiniz. Görüldüğü üzere oje yapmak zor değil. İstediğiniz rengi evdeki malzemelerle sağlayabilrisiniz. Ayrıca yaptığınız işlemden keyif elabilir arkadaşlarınıza sevdiklerinize bu ojelerden hediye edebilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ojekolik olan ben bu başlığı görünce balıklama daldım :D:D Ben sandım ki yoktan biz yapacağız :D:D Ama öyle değilmiş sadece oje rengi yapıyormuşuz :D Ben bunu denemiştim iyi oluyor, tavsiye ederim :)

Paylaşım için tşkler MaWi.

yaa ben ojelere hayranım boyle kürdandan falan kürdanla desenler yapıyorum çok guzel ama belkı ben su ile şeffaf oje yapmak ıstıyorum oyle yapılıorsa mesela sıvı uhu ıle yapılıormudur acaba onu yapmak ıstıyorumda ?
buarada arkadaslar youtubede bır cok oje desenlerı yapımı verılıyor hepsıde cok kolay herkez deneyebılır ben denıyorum hepsını ozellıklede bır boyle benek benek renklı oje desenı var onuda ızleyın cook guzel arkadaslar :) buarada sey Facebookta bız kızlar varya dıe bır sayfa var sıze bır lık vercem onu ıntrernet adres cubuguna yazın lutfen begenın facebook.com/hayalimdekibebekler
işte lınk bu lutfen bırsuru oje paylasımı ve kıyafet kombınlerıyle :) <3

Geri