Ojeyi aseton hariç ne çıkartır

M

meltem>><

Forum Okuru
Ojeyi aseton hariç ne çıkartır
Ojeyi aseton hariç ne çıkartır evde aseton yoksa ne yapılabilir

Merhaba

Evde ojelerimi çıkartmak istedim ama baktım aseton bitmiş asetondan başka bir şeyle ojelerimi çıkartabilir miyim. Bildiğiniz bir şey var mı evde bulunan bir şey ojeyi asetondan hariç başka ne ile çıkartabilirim ojelerimi nasıl çıkartabilirim . Bilen varsa yazar mı. Denediğiniz bir şeyler var mı ojeyi asetondan başka ne çıkarır . Benim aklıma bir şey gelmiyor bilen varsa yazsın lütfen.

Merhaba

Vallahi Tatlım ben evde ne oje bulunduruyorum ve Aseton bulunduruyorum Çünkü tırnaklarıma oje falan sürmüyorum. Hem bir sürü bakımı var hem de bazı sakıncalar var. bunun için hocaya sor çıkart Hoca'ya soru çıkart derdinden Temelli kurtuldum. ama tırnaklarımın bakımını düzenli yapıyorum.

Evde Aseton yoksa Ojeyi nasıl çıkartırız diye soruyorsun. Oje alkol ile çıkar evde . Alkol varsa alkolle çıkarmayı dene evde alkol yoksa eğer daha ilginç bir şey söyleyeyim sana . Eğer varsa tinerle çıkar alkol yoksa gerçi tinerde yoktur da :)

Daha basit bir şeyler söyleyeyim öyleyse. Bunlar evde vardır diye düşünüyorum sirke ve limon. Yarım bardak sirke yarım bardak limon karıştırıyorsun bunu bir kaba koyuyorsun ellerini bu kabın içerisinde 5 dakika bekletiyorsun ve pamukla çıkartmaya çalışıyorsun büyük ihtimalle çıkacaktır.

Bu da olmadı dersen kolonya evde vardır yine 5 dakika ellerini daha doğrusu tırnaklarını kolonya içerisinde bekletiyorsun ve pamukla çıkartıyorsun.

Daha ilginç bir çıkartma yöntemi söyleyeyim. Ojenin içerisinde aseton vardır boyalı tırnakların üzerine oje varsa tekrar oje sürüyorsun kurumadan pamukla çıkartıyorsun alttaki ojede çıkmış oluyor.

Geri