Okul yöneticileri derslerini aksatmayacaklar

PeLiNiM

Yeni Üye
Üye
Okul yöneticileri derslerini aksatmayacaklar
MEB isabetli bir yazı göndermiş.Doğrudur ,derse girmiyorlar.İyiki 4. ve 5. sınıf öğretmenleri var.Onlar aspirin gibi bütün derslere giriyorlar(giriyoruz).Performans ödevlerinden planlarına kadar da yapıyoruz.Sonra defteri de dolduruyoruz bi de üstüne masalarına kadar götürüp imzalatıyoruz.İşte böyle.Sonra da yata yata öğretmenlik yapıyoruz. :D

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü, eğitim kurumlarında görevli müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılarına ilişkin olarak 81 il Valiliğine resmi yazı gönderdi... Yazıda, Bakanlığa intikal eden şikayetlerde, yöneticilerin aylık karşılığı ders görevlerini toplantı, veli görüşmesi, kurumu temsilen bazı etkinliklere katılma ve benzeri bir takım görevleri öne sürerek yerine getirmediklerinin belirtildiği ifade edilerek, bazı uyarılara yer verildi.
Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü, eğitim kurumlarında görevli müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılarına ilişkin olarak 81 il Valiliğine resmi yazı gönderdi.

Yazıda, eğitim kurumlarında görevli müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı olarak görev yapanların aylıkları karşılığında haftada 6 saat ders okutmalarının kanun hükmü olduğu belirtildi. Ancak buna karşın, Bakanlığa intikal eden yazılarda, yöneticilerin aylık karşılığı ders görevlerini toplantı, veli görüşmesi, kurumu temsilen bazı etkinliklere katılma ve benzeri bir takım görevleri öne sürerek yerine getirmedikleri tespiti yapıldı.

Geri