Örgü diş kaşıyıcı yapımı en tatlı modeller

Örgü diş kaşıyıcı yapımı en tatlı modeller
örgü diş kaşıyıcı bebekler için örgüden diş kaşıyıcı nasıl yapılır örgü çıngırak modelleri ve daha fazlası Melekler FORUM'da.

ÖRGÜ DİŞ KAŞIYICILAR ÇOK TATLILAR


Örgü örmek harika rahatlatıcı bir terapi. Uzun süre yaptığım için söyleyebilirim ki kafanızda örgüden başka bir şey olmuyor. Hem de o kadar zevkli ki yapılışı anlatamam. Özellikle amigurumi alanında çok oyuncak yapmışlığım var. Hepsi de o kadar sağlıklı ve kullanışlı oyuncaklar oldu ki ikizlerim severek hala oynuyorlar. Kirlendi mi atın makineye tertemiz oluyor. Organik zararı yok içim rahat şekilde çocuklarım da oynuyorlar. Büyüseler bile bence atmazlar diye düşünüyorum. Saklasınlar bence de o kadar emek var yahu.:) Ne zamandır da şu çıngıraklardan öreyim diyordum nasip olmadı belki bu sayede buna da başlarım. Bebekler özellikle diş çıkarmaya başladığı zamanlarda ağızlarına her şeyi götürüyorlar yani buna engel olamıyorsunuz. Mecburen anneler temiz ve hijyenik oyuncaklar diş kaşıyıcılar veriyor ağızlarına soktukları için. Bebeği olan birine hediye için harika bir seçenek bence örgü bebek diş kaşıyıcıları, hatta çıngıraklı filan yaparsak bebeklerin daha da hoşuna gideceğini düşünüyorum ki zaten örgü sever hanım arkadaşlarımız çıngıraklı diş kaşıyıcıları yapıyorlardır. Benim de bir arkadaşım var doğum yapacak onun bebeğine bu şekil bir diş kaşıyıcısı yapabilirim. Hem oyuncak hem bebeklerin ilgini çekecek renklerden yaparsak çok tatlış olacaktır. Bir de bebekler ilk olarak oral yoldan zevk aldıkları için her şeyi hemen ağızlarına götürüyorlar bu sayede hem sağlıklı hem çocukların dişlerini kaşıyacağı bir diş kayıcıları olur. Buradan da örnek amigurumi oyuncak modellerini görebilirsiniz.

örgü tavsan dis kasiyici.jpg


ÖRGÜDEN DİŞ KAŞIYICISI YAPALIM MI?

Bebeği için en iyisini isteyen anneler ben özellikle çocuklarım için yaptığım oyuncaklarda oldukça pahalı ipler kullanıyorum tüylenmeyen cinsten. Hem renkleri çok hoş hem renkleri zamanla solmuyor yani kaç kere yıkamışlığım var renklerinde solma olmadığı gibi tüylenmedi de. İsterseniz bir model üzerine konuşalım. Malzemeler olarak 3 numara bir tığ, amigurumi ipi ve bir ahşap halka ve içine yerleştirmek için çıngırak koymak için sürpriz yumurtalardan çıkan sarı oyuncak kutusu içine birkaç tane boncuk koyarak çıngırak yapabilirsiniz. Hemen aşağıdaki videoda anlatımı çok güzel bir şekilde paylaşılmış arkadaşımıza teşekkür ediyoruz. Siz de ister kendi bebeğinize ister yakınlarınızın bebeğine diş kaşıyıcı hem de çıngırak olarak örgü yapabilirsiniz. Ufak olduğu için kolayca da bitecektir.

örgü bebek dis kasiyici.jpg
 
Üst