Örnek Öğretmen ve Örnek Öğrencisi

M

Misafir

Forum Okuru
Örnek Öğretmen ve Örnek Öğrencisi
öğrenciden öğretmene mektup öğretmene yazılan mektup örnekleri örnekleri yazılmış
bu mektup bir öğretmenden kendini yetiştiren öğretmenine;

CANIM ÖĞRETMENİM
Sizi ne kadar çok özlediğimi anlatmaya kelimeler yetmez. Bununla birlikte hep sizinleyim. Çünkü hizmet ediyorum. Hayatımda hiç olmadığım kadar mutluyum. Hasret olmakta ayrı bir tat, zevk veriyor fakat yakıyor da.

ÖĞRETMENİM, yarım dönemdir Eşref Ergin İlköğretim Okulu’nda 4\D sınıfında hizmet vermekteyim. 28 tane öğrencim var. 11 tanesi Taktir, 5 tanesi Teşekkür aldı. Her biri bu dönem daha bir çalışkan ve notlarının da yüksek olduğunu söylüyorlar. Bununsa tek sebebi, Sizin bana vermiş olduğunuz eğitimden alabildiğim kadarını öğrencilerime vermiş olmamdan kaynaklanıyor ve bunun için de size ne kadar teşekkür etsem az. ALLAH RAZI OLSUN
Anlatacak o kadar çok şey var ki buraya hangi birini sığdırayım şaşırdım. Her an ayrı bir güzellik, müthiş bir ilerleme.

CANIM ÖĞRETMENİM, çocuklarımın dönem boyunca yazmış oldukları yazıların bir bölümünü yollamak istiyorum. Birinci bölümde. Size yazmış oldukları mektuplar bulunmakta. İkinci bölümde, NEFES ALIP VEREN ile ilgili yazdıkları. Üçüncü bölümde, şiirleri ve Dördüncü bölümde de Bana yazdıkları mektuplar ve yine şiirlerden bir kısmı. Tüm bunları sizinle paylaşmak istedim.

CANIM USTAM, beni çok mutlu eden birkaç şeyi Size yazmaktan da kendimi alamayacağım. Bir gün yine sınav yapmıştım. (Bugünün işini yarına bırakmama adına teneffüslerde sınav kâğıtlarını okuyup notlan veriyorum.) Bir ders sonrada notlan açıkladım. Talip adında ki bir öğrencim bana sordu. “Öğretmenim bu yazılıdan neden yüksek not aldım biliyor musunuz?” diye. Niye dedim. Önlüğünü kaldırdı. Meğer içindeki kazağın üzerine kağıttan bir TÜRK BAYRAĞI iğnelemiş. “TÜRK BAYRAĞI GURUR getirdi. O yüzden yüksek not aldım” dedi. O an ki sevincimi Size nasıl ifade edeceğimi bilemiyorum CANIM USTAM.

23 Nisan günü de okulun bahçesinde kutlamalar yapıldı. Sıra bizim sınıfa geldiğinde ise tüm okul ve çevresi; Andımızla, velilerinde katılımıyla, SÖZ MÜ? SÖZ MÜ? SOZ MÜ? SÖZ! naralarıyla kelimenin tek anlamıyla inledi İnletti çocuklarım.

Çocuklarımın birçoğu mesleklerini de belirlediler. Sanayiciden tutunda, doktora, Bürokrata, haber spikerine kadar var ve her biri emin adımlarla amaçlarına doğru ilerleyeceklerine dair hedeflendiler.

CANIM USTAM, ALDIĞIM HER NEFESTE VE ALACAĞIM HER NEFESTE SİZE TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYOR. ELLERİNİZDEN HASRETLE ÖPÜYORUM.

SAYGI, SEVGİ VE SELAMLARIMLA
(bursa idayder öğretmeninden)

aşşağıdaki şiirde bu mektubu yazan öğretmene öğrencisinden mektup işte örnek öğretmen işte örnek öğrenci

Sevgili öğretmenim

Öğretmenim sizi çok ama çooook seviyorum
Sizin için kalbim küt, küt atıyor
Kalbimde yüreğimde ve vicdanımda sizin sesinizi duyuyor
Sevginizi ve sıcaklığınızı hissediyorum
Sizi güzel olduğunuz için sevmiyorum
Kalbinizin ve vicdanınızın tertemiz olduğu için seviyorum
Önce ben size anlatamıyorum içimdeki sevgiyi,
Sizi öyle seviyorum ki hiçbir kime bilemez
Tam kalbimin üzerinde bir sevgi yer alıyor
Ela Ela Ela diye atıyor öğretmenim
Sizi dünyalardan daha çoooooooooooooook seviyorum
Neler yapsam faydası yok çünki;
Ben size sevgimi anlatamıyorum.
Ben sizi her şeyden her bir kimseden kıskanıyorum öğretmenim
Sanki ben size âşık oldum.
Sizi ölene kadar unutmayacağım
Sizi ölene kadar seveceğim

Canım öğretmenim saygılarımla

çok iğrenççççç

iğren değil güzel ama benim aradığım şeyler değil bunlar

Son düzenleme:
çok güzel ama 5. sınıfta ayrılıyorsunya öğretmeninden ben ondan istiyorum benim msnme gönderin hemen

istediğim değil..!!!

benim istediğim.Mektubu nasıl yazacağım? göstermş AMAben bu şekilde istemedim....!!!!!!!!

güzel şiirler var ama benim aradığım bunlar değil keşke başka şeylerde koysaymışsınız

Arkadaşlar Bence Bu Tür Ödevlerinizi İnternetten Yazmamalısınız ... Aklınızdan Yazın...

yaa şiirler gzl ama fazla abartı bn kardeşm içn bakıyorum daha abartıssz ve hoş olsa gzl olur :/

Geri