Otizmli bebek anneleri

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Otizmli bebek anneleri
Merhaba sevgili anneler .Dün oğluşumla biraz gezinti yaptık. Avm ye gittik oğlum oyun oynarken bende oyun alanının yanında ki parkta oturdum.Bir bayan yanıma oturdu. Oda bir anneydi. Hemde otizimli bir çocuğa sahip anne.

otizmli bebek.jpg

Onunla muhabet ettik.İçi yangın yeriydi. O konuştukça ben ağlamamak için kendimi zor tuttum. Öyle özverili bir anneki. Ben kendi çocuğum sağlıklı olmasına rağmen tahamülsüzüm. En ufak bir yaramazlığında kızıyordum. O an kendimden utandım. Eskiden çocuk büyütmek ne kadar kolaymış ya. Bir odada 5 çocuk büyüten Aileler ..Biz daha bir çocuktan sonrasını düşünemiyoruz.

Ben bile ikinci çocuğumu korkarak yaptım.Bu anneyle konuşurken şunu anladımki köşe yastığı gibi çocuk büyütülmez..Annelik emek ,ilgi,zaman ,özveri istiyor..Otizm ve hiperaktivite bozukluğu olan çocukların Ailelerini bilseniz halinize şükredersiniz.Çocuklarının sağlıklarına kavuşmaları için nasıl bir emek harcıyorlar bilseniz :( Çocuğunun gelişimi ,yürümesi,konuşması için özel kurumlara 80 - 100 bin tl veriyorlar. Maalesef devlet kurumları bu konuda yetersiz. Özel kurslar vs de cabası :( Bu yazıyı niye yazdım biliyormusunuz ? Çocuklarınızın yaramazlıklarından usandığınız da bu olay aklınıza gelsin diye . Çocuklarınızın sağlığı için varlığı için şükredin olurmu ? Çocuklarınıza ilgi gösterin ve her daim sevginizi belli edin .

Geri