Oynamaz Eklemler Hakkında Bilgiler

T

TİTAN

Forum Okuru
oynamaz eklemler nelerdir
oynamaz eklemler nerededir
oynamaz eklemlerin özellikleriVücudumuz eklemlerle birbirine bağlanmış kemiklerden oluşur melekler :) Bu eklemlerden oynar eklemler sayesinde hareketlerimizi kolaylıkla yapabiliriz. Bir de oynamaz eklemlerimiz vardır. Bunlar hakkında detayli bilgiyi makalemizden ve tanıtım videosundan alıyoruz..
Oynamaz eklemler, hareketsiz eklem türüdür. Kemikler arasında, sinovya denen kayganlaştırıcı bir sıvının olmadığı eklemlerdir. Bu eklemler, kafatası, kalça kemiği, leğen kemiği gibi iskeletin hareket etmeyen kısımlarındaki kemiklerde görülür. Kemiklerin sabit ve sıkı şekilde birbirine bağlandığı yerde bulunurlar. Eklemleşen kemikler çok sıkı bir şekilde birbirlerine testere dişi gibi girinti ve çıkıntılarla bağlanmışlardır.

Oynamaz eklemlerin bir bölümü kalıcı, bir bölümü geçicidir. Geçici bir eklemde, eklemlenen kemikler doğumdan sonra er ya da geç mutlaka kaynaşır. Örneğin alt çene eklemiyle orta kulak kemikleri arasındaki eklemler dışında kafatasının bütün eklemleri geçicidir.


[video=youtube;V4JgOPt2T2Q]http://www.youtube.com/watch?v=V4JgOPt2T2Q&feature=player_embedded[/video]
 
T

Tomato kafalilar

Forum Okuru
Igrenc olmuş bence hicre isime yaramadi bok gibi bir bilgi
 
SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Tomato kafalilar' Alıntı:
Igrenc olmuş bence hicre isime yaramadi bok gibi bir bilgi

İğrenç dediğiniz bilgiler için emek harcanmış, keşke iğrenç olmayan bilgileri bu kadar şey yazacağınıza buraya paylaşsaydınız da insanların faydasına sunsaydınız.
 

Üst