Özel Okul Kalitesinde Devlet Lisesi

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Özel Okul Kalitesinde Devlet Lisesi
SİVAS’ta Milli Piyango İdaresi tarafından yaptırılan ve 4 yıl önce eğitim vermeye başlayan Milli Piyango Lisesi çağın gerektirdiği modern donanımı ve son teknolojisiyle dikkat çekiyor. 24 saat güvenlik kameraları ile izlenen okulun Sivas’ta ilk ve tek olduğu belirtildi.

Milli Piyango İdaresi tarafından yaptırılan ve 2004- 2005 eğitim öğretim yılında açılan Milli Piyango Lisesi, son teknolojik aletlerle donatılan sınıfları ve çağı yakalayan modern görüntüsü ile dikkat çekiyor. Donanımının tamamının Mili Piyango İdaresi tarafından karşılandığı belirtilen lisede bilgisayar labaratuvarı, 4 fen labaratuvarı, müzik sınıfı, internet erişim merkezi ve internet kafe, 150 kişilik konferans salonu, spor salonu ve ayrıca öğretmen ve öğrenclere açık kondisyon merkezi bulunuyor. 30’ar kişilik sınıflarda akıllı tahtalar, projeksiyon aletleri ve ayrıca öğretmenler için bilgisayar ve internet erişimi bulunuyor.

ÖZEL OKULLARI ARATMIYOR

700 öğrencisi eğitim öğretime devam eden okul aynı zamanda 24 saat güvenlik kameraları ile izleniyor. Okulun özel okullardan farkının olmadığını belirten Sivas Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ramis Dumlu, “Bu lise teknolojisi ve donanımı ile şu anda Sivas’ta ilk sırada. Burada verilen eğitimle öğrencilerimiz geleceğe çok iyi bir şekilde hazırlanıyor. Buradan aldıkları eğitim ile öğrencilerimiz okulumuzu ve Sivas’ı daha güzel yerlere taşıyacaktır” dedi.

Öğrencilere iyi bir eğitim vermeyi amaçladıklarını belirten Milli Piyango Lisesi Müdürü Mustafa Karadağ da, teknolojinin öğrencilerin okula severek gelmelerini sağladığını belirtti.

Hürriyet

Geri