Pamela Spence Biyografi

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Pamela Spence Biyografi
+18 dizisinde rol alan pop müzik sanatçısı ve oyuncu Pamela Spence hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için sanatçının biyografi bilgilerini sizlerle paylaşıyorum.
pamela resimleri1-29.jpg

ABD’li bir baba ve Türk bir anneden Almanya’da dünyaya gelmiş, babası NATO’da görevli olduğu için sürekli seyahat etmiş, annesiyle babası boşanınca 15 yaşından itibaren Türkçe öğrendikten sonra, başlangıçta çeşitli televizyon dizilerinde roller üstlenmiş ve vokalistlik yapmış, daha sonra da çıkardığı üç albüm ile ün kazanmış bir Türk rock şarkıcısı ve oyuncudur. Kısaca Pamela ismi ile tanınır. Ankara Atatürk Anadolu Lisesi mezunudur.

Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezundur. “Atları da vururlar” müzikalinde Okan Bayülgen ve Fikret Kuşkan ile birlikte rol almış, “Lahmacun ve Pizza” dizisinde oynamış, Teoman’a vokalistlik yapmıştır.Ünlü sanatçı Burak Sergen’le kısa bir evlilik yapmıştır.2004 yılının Haziran ayında Mucizeler Komedisi adlı müzikalde ‘dişi melek’rolünü üstlenmiştir. İlk albümü, 2002 Haziran’da “Eğer Dinlersen”i uzun bir hazırlık döneminden sonra çıkarmıştır. Rock tarzına daha yakınlaştığı ikinci albümü ise,26 Ekim 2004 Salı günü de “Şehir Rehberi” ise, özellikle söz ve ezgileri bir anda kitlelerin diline yerleşiveren “İstanbul” isimli şarkı ile büyük başarı elde etmiştir. 7 Mayıs 2006 Pazar günü üçüncü albümü “Cehennet”i çıkarmıştır.Şu an Komiser Mesut rolündeki Şevket Çoruh ile birliktedir.

2010 yılında Elektronik müziğe geçerek dördüncü albümü Stil Zengini yayınlanmıştır. Albümün ilk klibi ise Duygu Güzelmeriç tarafından “Say What You Want” adlı şarkıya çekilmiştir.

Diskografi
Albümleri
Eğer Dinlersen (2002)
Şehir Rehberi (2004)
Cehennet (2006)
Stil Zengini (2010)

Video klipleri
Ayrılamayız Biz
Şuna Da Bak
İstanbul
Aşk Sevgiden Beter
Kısık Ateşte
Artık Bir Şeyler Yapmak Lazım
Ararım Sorarım (Muhabbet Bağına Girdim Bu Gece)
Aşk Yoruyor
Veda Busesi
Bir de Baktım (Feat. Ege Çubukçu)
Anladım (Feat. Cem Adrian)
Cinsellik Açık Bir Kapı (Feat. DRO)
Zor Geliyor (Feat. Gripin)
Yarısı Gündüz Yarısı Gece (Feat. Atakan Ilgazdağ)
Her Şey Değişir (Feat. Özcan Deniz , Fuat Ergin)
Say What You Want

Düetleri
Zamparanın Ölümü 2 – 2001 – (Teoman ile)
Bir De Baktım – 2008 – (Ege Çubukçu ile)
Zor Geliyor – 2008 – (Gripin ile)
Anladım – 2009 – (Cem Adrian ile)
Her Şey Değişir – 2009 – (Özcan Deniz,Fuat Ergin ile)

Oynadığı TV Dizileri
2008 – Pulsar :Kedi Kız
2007 – Kelebek Çıkmazı
2007 – Ters Yüz : Ayşe
2004 – Sil Baştan
2004 – Mars Kapıdan Baktırır : Nazlı
2003 – Büyümüş de Küçülmüş : Nazlı
2002 – Lahmacun ve Pizza : Tuğçegül
2002 – Ti Show : Dişi Robot

Geri