pandispanya tarifleri

sevde 7

Daimi Üye
Üye
pandispanya tarifleri
pandispanya, tarifi, malzemeleri, çeşitleri, resmi, aradığınız herşey burda meleklerim...

tirimusu-2fc.jpg

ben pastayı hazır almayı sevmiyenlerdenim herşeyini ince ayrıntısına kadar kendim hazırlamalıyım oğlumda bu ara pasta diye tutturmaya başladı ee bende durumuyum yaptım tabiki.oğlumun yedikten sonraki ifadesi şuydu" hım yezzetli olmuş anne beğendim".

bende diğer meliş anneler için pastanın pandispanya tarifini veriyim istedim kremasıda vericem linkte.seçim yapmanız kolay olsun diye üç çeşit tarif veriyorum tercih size kalmış. şimdiden elinize sağlık afiyet olsun.

Klasik Kakaolu Pandispanya (24 cm’lik kalıp için)
Malzemeler:
  1. 4 Adet Yumurta,
  2. 4 Türk Kahvesi Fincanı Toz Şeker,
  3. 3 Türk Kahvesi Fincanı Un,
  4. 2 Yemek Kaşığı Kakao,
  5. 2 Yemek Kaşığı Sıvı Yağı,
  6. 3 Yemek Kaşığı Kaynar Su,
  7. 1 Paket Kabartma Tozu,
  8. 1 Paket Vanilya.
Nişastalı Sade Pandispanya (24 cm’lik kalıp için)
Malzemeler:
  1. 4 Adet Yumurta,
  2. 4 Türk Kahvesi Fincanı Toz Şeker,
  3. 4 Türk Kahvesi Fincanı Un,
  4. 1 Türk Kahvesi Fincanı Mısır veya Buğday Nişastası,
  5. 2 Yemek Kaşığı Sıvı Yağı,
  6. 3 Yemek Kaşığı Kaynar Su,
  7. 1 Paket Kabartma Tozu,
  8. 1 Paket Vanilya.
Klasik Sade Pandispanya (24 cm’lik kalıp için)
Malzemeler:
1.4 Adet Yumurta,
2.4 Türk Kahvesi Fincanı Toz Şeker,
3.4 Türk Kahvesi Fincanı Un,
4.2 Yemek Kaşığı Sıvı Yağı,
5.3 Yemek Kaşığı Kaynar Su,
6.1 Paket Kabartma Tozu,
7.1 Paket Vanilya.

hazırlanışları
yumurta ve şekeri kar beyaz oluncaya kadar çırpın.sonra sıvı yağ ve suyu ilave edin.sonra unla vanilya ve kabarma tozunu, kakaoyu, (sade olana kakao koymayın)(nişastalı olanın nişastasınıda bu karışıma ekleyin)karıştırıp sıvı olan karışıma katın yağlamış olduğunuz kalıba dökün 180 derecede pişirin soğuyunca aşağıdaki linkteki kremalardan birini yapın ve gerisi sizin hayal gücünüze kalmış dilediğiniz gibi süsleyin.

https://www.meleklermekani.com/kekler-pastalar/197788-pasta-kremasi-tarifleri.html

Geri