Patronumun 1 nisan şakası ve hazin sonu

• Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir

Forum Okuru
Patronumun 1 nisan şakası ve hazin sonu
1 nisan, 1 nisann,1 nisannn, 1 nisan şakası, 1 nisan şakaları, 1 nisan hikayesi, nisan 1 şakası, nisan 1 şakaları

84d959fb250b91.jpg

Merhaba Melek'lerim :)

Asi'nin sözde yapmış olduğu ama tarafımca bozulmuş olan 1 nisan şakası bana 2 yıl öncesinde yaşadığım 1 nisan şakasını hatırlattı ve bu anımı sizlerle paylaşmak istedim:)

İş hayatım da en son çalıştığım iş yeri bir çeyiz firmasıydı. A'dan z'ye çeyiz ve ev dekorasyon adına herşeyi bünyesinde barındıran bir firmaydı...

Patronumun adı Ramiz'di soyadı da lüzumsuz :D:D (Soyadını attım tabi, lüzumsuz değildi yani:D:D)

Bu X firmanın muhasebesini tutuyordum ve oldukça da yoğundu. Bu yoğunluk beni çok yormuş ve hatta bıktırmıştı. Ama Ramiz Bey bana o kadar bağlanmış ve o kadar çok güveniyordu ki, adam yıllarca kim ne dese yapmamış, ama benim her dediğimi yaptı hatta muhasebe ofisini bile sırf ben istedim diye değişmişti, yeni bilgisayar almış, ben istedim diye yıllarca çalıştığı bayilerin iptalliğini verip, bir çok yeniliklere ben istiyorum diye "okey" demişti. Her dediğimi yapması ve cidden de uyumlu ve iyi bir patron olması, mesleki ilişkimizin yanı sıra ona minnet borçlu olmamı sağlıyordu.

"Ramiz Bey, bunu böyle böyle yapalım, bu şöyle olur, bunu iptal edelim, bununla anlaşalım" vs vs... gibi her kararıma "tamam Rüya Hanım" diyor ve kararlarımı gerçekleştirmem için bana gereken tüm desteği veriyordu.

Orası bir aile şirketiydi ve adamın tüm akrabalı orda çalışıyordu. Bilirsiniz, bir iş yerinde muhasebeci patrondan sonra gelir. Çalışan akrabaları ise onların başında bir bayanın olmasını ve o bayanın ise yabancı olmasını hazmedemiyorlardı. Buna dair bir çok sorun yaşandı ve benimle uğraşanlar tek tek işten çıkarıldı :D:D

Eee hal böyle olunca, dedim ya insan kendini minnet borçlu hissediyor, daha fazla çalışıyor, hep verimli olmak istiyor. Böyle olunca da insan hem fiziksel açıdan hemde zihinsel yoruluyor bunalıyor. Ben de nihayetinde aylar sonra çok yoruldum ve ailem zayıf olan bünyem için o iş yerinden çıkmamı istedi ve bu konuda bana baskı yaptı.

2 yıl öncesinde ki 1 nisan sabahın da annem "bu gün istifanı ver, çalışmanı istemiyorum, hasta oluyorsun. İstifanı vermeden eve gelme" dedi. İşe giderken yol boyunca "ben bu adama nasıl işten çıkacam diyecem şimdi yaa off" diye için için düşündüm. Evet bende o işten çıkmak istiyordum çünkü sorumluluğum işim çok ağırdı. Ama Ramiz Bey'e "istifa ediyorum" demek çok zor geliyordu.

Neyse, ben iş yerine vardığımda, elmanlar ve Ramiz Bey sabah faslını yaşıyorlardı, herkes bişeyleri düzenliyor kimi temizlik yapıyordu. Meğerse, ben gitmeden Ramiz Bey elemanlara " Rüya Hanım'a nisan 1 şakası yapalım" demiş ve herkes anlaşmış. :D:D

Ramiz Bey beni kapıda karşıladı, arkasında da diğer elemanlar. "Günaydın" dedim, onlarda "günaydın" dedi ve Ramiz Bey "Rüya Hanım, size nasıl söyleyeceğim bilmiyorum ama siz çok iyi çalışan ve başarılı birisiniz ama maaşınız bize çok tuzlu geliyor. Üzgünüm sizi işten çıkarma kararı aldım" dedi. Önce bir herkese baktım ve güldüm, o an içimden "ALLAH bee işte bu Rabbim sen ne büyüksün bende daha adama nasıl işten çıkacağım diye söylemeyi düşünürken sen işimi kolaylaştırdın. Rüya hadi yine iyisin dört ayak üstüne düştün" dedim ve gülümsedim.
"Sizi anlıyorum Ramiz Bey, inanın size hiç kızmıyor, kırılmıyorumda. Ben profesyonel bir muhasebeciyim ve bunu da anlayışla karşılarım, kısmet demek ki buraya kadarmış" dedim ve elimi uzattım. Ama sevinçten kahkaha atmamak için kendimi zor tutuyorumhahaha Ekmeğine yağ sürülmüş birini düşünün ne büyük hazdır o hahaha İçten içe attığım kahkahalar elbette ki yüz mimiklerime tebessüm, gülümseme olarak yansıyor. Hal böyle oluncada bizim kerizler sanmış ki ben nisan 1 şakasını yutmadım. Ramiz Bey arkasına döndü ve diğer elemanlara yok yok yemedi bu kız çok zeki anladı nisan 1 yapıyoruz dedi. Aboo ben ne hale geldim "Allah kahretsin be şakamıydı bu" dedim içimden. Sonra bir sustum ve madem ki, laf lafı açtı bende söyliyim o zaman ne bu çin işkencesi dedim:D:D

"Ramiz Bey, siz şaka yaptınız madem ki laf açıldı, bende size istifa etmek istediğimi söyliyeyim" dedim. Bu sefer de bunlar benim onlara nisan 1 şakası yaptığımı sanmasın mı hahaha Görecektiniz halimi, "ben işten çıkmak istiyorum" dedim ama hepsi " hadi ordan hadi yemiyoruz nisan 1 yapıyorsun intikamını alıyorsun" dedi hahaha Ee gelde ayıkla pirincin taşını hahaha "Yok ciddiyim ben istifa ediyorum" dedikçe ben onlar gülüyordu. Bu fasıl öğlene kadar sürdü. Artık olmadı sinirlerim bozuldu ve Ramiz Bey'e gidip, "Ramiz Bey depoya kadar gidelim mi, sizinle konuşmam lazım" dedim. Gittik ve depo da "Ramiz Bey bakın, sizi çok seviyor sayıyorum her ne kadar siz nisan 1 şakası olarak algıladıysanızda inanın çok üzgünüm ama ben istifa konusunda vallahi de billahi de tillahi de ciddiyim" dedim:D:D Adamın yüzü düştü resmen şoke oldu, tabi beni ikna etmeye çalıştı. Olurmuyum, o kadar bkeledim uğraştım :D:D

Geri ofise döndük, elemanlar hala benim şaka yaptığımı sanıp kendi aralarında gülüşüyor bana da "yemedik" diyorlardı :D:D Bende "ister yiyin ister gargara yapın. Ama sizin yerinizde olsam Ramiz Bey'e sorarım" dedim. Nihayetinde herkes ciddi olduğumu o günün sonuna doğru anladı ve yerime alınacak elemanı bekliyipte, ona işi öğretene kadar bir süre daha gittim o iş yerine. Bu süre içersinde patronum bana boş bir kağıt ve kalem getirdi. "Hayırdır" dedim, bu kağıda istediğin rakkamı yaz ve lütfen bizi bırakma dedi. Sonunda onu ikna ettim zorda olsa ettim ve işten çıktıktan sonra bile gerek telefonla gerek ise ayda bir hesapları ve yeni muhasebeciyi denetlemek için, bir günlüğüne gidiyordum. Çünkü Ramiz Bey, ben hariç kimseye güvenmezdi, güvensiz bir adamdı. Hastalığım sürsince hiç gitmedim ama arada telefonla görüşürüz, gerektiğinde yardımcı olurum. Bu arada benden sonra çok muhasebeci değişti orda, ama istifa ederek değil, çıkartılarak :D:D Hala Ramiz Bey der, "bir gün buraya geleceksin yine, bu ofis senin için kuruldu, yerine bir gün geleceksin" der:) Kısmet...

Biraz uzun oldu belki ama, konuda vereceğim olayın sapmaması için bir takım detayları anlatmam lazımdı :D:D

Ramiz Bey'e ve X firması çalışanlarına sonsuz saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum :D:D

İşte 1 nisan şakasının sonucunda yaşadığım olaylar Melek'ler:D:D Sizlerinde başına gelmiştir belki, siz ciddisinizdir ama karşınızdaki kişiler şaka yaptığınızı düşünmüş, işinizi zorlaştırmışlardır :D:D

:haha: ayyy yalacı çoban işine benzemiş bu rüyammmm :haha: keyifle okudumm vallaa :haha: iyi bir patronmuş seni seviyormuş belli bir gün çalışmayı düşünürsen değerlendir derim ama 1 nisana denk getirme emi :haha:

:haha: ayyy yalacı çoban işine benzemiş bu rüyammmm :haha: keyifle okudumm vallaa :haha: iyi bir patronmuş seni seviyormuş belli bir gün çalışmayı düşünürsen değerlendir derim ama 1 nisana denk getirme emi :haha:

Şimdilik çalışmayı düşünmüyorum ama bir gün iş hayatına geri dönersem söz vermiştim, ilk düşüneceğim yer o firma olacaktı. Ama dediğin gibi kesinlikle 1 nisan da gitmem hahaha

Çok güzel ve keyifle okuduğum bir nisan şakasıydı ben hepinizden önce biliyordumki bu şakayı:hhh:Rüyam bana msn den anlatmıştı ne gülmüştüm ama şimdi okuyunca ilk duyduğum kadar güldüm ellerine sağlık rüyam:D

ayyy çok güzelmiş Ben hiç beceremem şaka yapmayı bana biraz şaka söleyinde yapayım bende:DD:

Geri