Pazar günleri evde ne yapılır sizler neler yapıyorsunuz melekler

G

gursebir

Forum Okuru
Pazar günleri evde ne yapılır sizler neler yapıyorsunuz melekler
Hayatımda en sevdiğim günlerden birisi pazar günü sizler pazar günleri evlerinizde ne yapıyorsunuz. Ben neler yaptığımı yazayım belki sizlere fikir olur arkadaşlarım. Öncelikle sabah erken kalkamıyorum malesef sabahları kalktığımda, ki o da saat onu buluyor bazen 12 yi de bulduğu oluyor kalktığımda benim kızlarım da kalkmış oluyor ve onlarla özellikle böyle ilk baharlara yakın hobi bahçesinde bir şeyler yapmak istiyorum ama hala daha cemre düştü mü düşmedi mi bilemiyorum. Küçük arpacık soğanları ekeceğiz ya da biber de neyse mevzu bu değil bu baharda yaptıklarımız :D:D

benim kızlarımdan birisi bana birisi babasına çekmiş, ben acı seviyorum malum doğu tarafından olunca en büyük zevkimiz böyle bol acılı ya da az acılı duruma göre değişiyor harika bi menemen yapmak. Menemeni de öyle kış domatesi ile değil, yazdan kavanozlara yaptığım bursa domateslerinden yapıyorum hatta biberlerim de öyle yazdan kalma ve sakladıklarımdan sonra köyden aldığımız ( ki köye sadece bu yumurtalar için gidiyoruz ) yumurtalar ile harika bi menemen yapıyoruz pişmeye yakın ekmek söylüyoruz ve sonra babacımızı kaldırıyoruz artık saat kaç olur ise kalkıyoruz ve yanında demlenmiş harika bir çay ile ve diğer kahvaltılık kardeşlerimizle mükellef olmasa da Allah ne nasip etti ise kahvaltımızı yapıyoruz. Sonrası yarım saat sonra birer kahvemizi içign sigara zıkkımlanıyoruz :D:D Kızlarım sevmiyor ama bırakamıyorum mereti napim....

pazar menemeni.jpg

Hava eğer güneşli ise kızalrım ben ve kocişim ile birlikte şöyle bir tur atıyoruz bir iki saat daha sonrasında alışveriş merkezine gidiyoruz bebişlerim zaten üç beş saate acıkırlar belki bi sinema belki müzik yapan gençleri dinleyerek yaz kış farketmiyor dondurma yiyoruz sonra buralardan bir yerden yemeklerimizi yeyip akşamı ediyor ve mis gibi evlerimize gidiyoruz. Malum hafta sonu olduğundan dolayı güzel bir bıcı bıcı yapıyoruz veeeee film izliyoruz evde yine çay belki aparatif yemekler belki dışarıdan alınan pasta çay yanında ve böyle bir günü geçiriyoruz. Sizler ne yapıyorsunuz anlatın bakalım :)

Sizin eşiniz ne güzel sizi gezdiriyor ama çevremde gördüğüm de şu, malesef bazı erkek kalaslar, pazar günlerini dinlenerek geçirmek, kendini nadasa bırakmak, ha bire yeyip içmek film izlemek ve popişi dışarıya asla ama asla çıkartmamak istiyorlar. Siz yine şanslısınız. Pazarları evde kös kös oturarak geçirmeye mahkum olan kişiler var.

Ha biz ne yapıyoruz :D:D Bizler de Akdeniz bölgesinde olduğumuzdan mütevellit yayla taraflarına @ yemeye gidiyoruz. Tabi imkan ve para elverdiği sürece, gezmek her halukarda iyidir. Çocuklarla anı biriktirme olayına takıntılıyım evet anı biriktireceğiz tabiki, evde otur otur nereye kadar hatta şimdi kaçtım ben bugün pazar :D:D Sevgiler....

Pazar günü saat 12- 1 gibi uyanıyorum. Eşimle tv karşısında belgesel izleyerek kahvaltımızı yapıyoruz. Daha sonra birlikte evi temizliyoruz. 3 saatimiz temizliğe gidiyor . Sonra 1 saat ütüyle uğraşıyorum. İşler bittikten sonra duş alıyoruz ve dışarıya kebap yemeye çıkıyoruz. Yemekten sonra ya sinemaya gideriz yada evde çay çerez eşliğinde film izleriz. Çocukken pazar günlerini sevmezdim ama şimdi çok seviyorum çünkü kafamı dinleyeceğim tek gün.

Biz maalesefbu kadar aktif değiliz eşim çok yoğun çalışıyor evde gördüğüm zaman seviniyorum derece off offff

en gıcık aldığım gün pazar günü niye diye sorarsanız çocukların banyosu çamaşırı ütüsü ev temizliği derken pert oluyorum çalışan kadın olmak zor vesselam .. Ah ah eskiden pazar günleri kocamı koluma takar gezerdim sinemaya pikniğe giderdik çoluk çocuğa karışınca bunlardan geri kaldık . Neyse Allah eksikliklerini göstermesinde

Geri