Pembe lekelenme nedir pembe lekelenme neden ve ne zaman olur ?

Uzman SühaN

Administrator
Pembe lekelenme nedir pembe lekelenme neden ve ne zaman olur ?
Pembe akıntı lekelenme kasık ağrısı kahverengi akıntı neden olur nasıl geçer bilmek isteyeceğiniz tüm ayrıntılı bilgiler Melekler Forum'da Sizlerle....

Normalde vajinal akıntı şeffaf veya beyazdır. Menstrüasyon sonrası açık pembe deşarj hafif kanamaya bağlıdır. Yumurtlama, implantasyon veya yeni kontraseptif araçlar neden olabilir, ancak aynı zamanda birçok patolojik faktörle tahrik edilebilir.Vajinal akıntı menstruasyon döngüsü boyunca kadınların çoğunda görülür. Dönemler arasındaki boşaltım şeffaf veya beyazımsıdır. Kasık ağrısı ile kahverengi akıntı şeklinde de olur. Yoğunluğu döngünün belirli gününe bağlıdır. Deşarjın pembe renk alması durumunda muhtemelen hafif kanamayla ilişkilendirilir.Çevrimin (adetin ) tam ortasında pembemsi hafifçe boşalma oluşursa ve herhangi bir ağrı yoksa bu durum yumurtlama kanamasıdır.Bu fenomen organizmanın bireysel karakteristik özelliğiyle ilişkilidir

pembe akıntı.jpg

Kadınlar için vajinal akıntı olması çok yaygındır ve normaldir. Bir kadının bedeninde olup bittiğini anlatmaya yardımcı olur. Deşarj serviks duvarlarındaki bezler ve vajinanın duvarları tarafından salgılanır. Vajinanızdan çıkan pembe bir kan veya mukus görürseniz, ovülasyon kanaması, implantasyon kanaması veya hormonal dengesizlik anlamına gelebilir..Vajinal akıntı veya sıvı az miktarda kanla karıştığında hafif pembe vajinal mukus oluşturur.

Pembe akıntı ne zaman normal sayılır ?

Normal bir vajinal akıntı kötü bir kokuya sahip olmamalıdır ve kaşıntılı olmamalıdır. Yumurtlama sırasında ve adet gecikmesi olmadan pembe akıntı olabilir.Boşalma menstruasyon döngüsünün ortasındaysa, orta devir lekelenmesi veya ovülasyon lekelenmesi olabilir. Adetten bir kaç gün önce pembe akıntı olursa bu yerleşme kanamasına bağlı lekelenme olabilr yani hamile olabilirsiniz..

YUMURTLAMA KANAMASI

Dönemler arası açık pembe kanın ilk nedeni yumurtlamanın kanamasıdır. Yumurtlama, olgunlaşmış yumurtanın yumurtalıktan fallop tüpüne bırakılmasıdır. Böylece yumurta spermle döllenecek kıvamdadır.İşlem, yumurtalıktan patlayan olgunlaşmış bir folikülü içerir Luteinizan hormon, yumurtalık folikülünün yüzeyinin zayıflamasına ve parçalanmasına neden olur.Daha sonra olgunlaşmış yumurtanın fallop tüpüne geçtiği folikül üzerinde bir delik oluşturulur. Bu ovülasyon işlemi birçok kişide ağrı ve kanama eşlik eder.Renk açık pembe veya açık turuncu olup normal periyodunuz kadar ağır veya yoğun değildir.

Yumurtlama kanaması nasıl oluyor ?

İMPLANTASYON KANAMASI

Yumurtlamada salınan yumurta döllenirse. Fallop tüpü üzerinden yavaşça rahime doğru hareket başlar. Bu yolculuk yaklaşık 6-7 gün sürmektedir.Döllenmiş yumurta veya embriyo rahim içine girdiğinde kendini endometriyuma (rahmin iç kısmının astarına) bağlar ve endometriyumun çözülmesiyle kendisini tutturur. Bu, gömmek için uterusun iç yüzeyinde bir delik açıyor. Bu işlemin tamamına implantasyon denir.İmplantasyon işlemi tohumun toprağa gömülmesine benzer. Bu durumda, toprak rahmin uterin astarıdır.Kanlı akıntı ve kramplar implantasyon işlemine eşlik edebilir. İmplantasyon kanaması beklenen döneminizden 3-7 gün önce görülen küçük bir kan lekeleridir.

İmplantasyon pıhtılı olurmu ?

HORMONAL DENGESIZLIK

Adet döngüsünü kontrol eden iki ana hormon, östrojen hormonu veya progesteron hormondur.Bu iki kadın üreme hormonu arasında bir dengesizlik olduğunda menstruasyon döngüsünü bozar.Hormonal dengesizlik dönemin ardından pembemsi veya kahverengimsi boşalmanın nedenlerinden biridir.

POLIKISTIK OVER SENDROMU

PCOS, bir kadının yumurtalıklarının işlevini etkileyen tıbbi bir durumdur.10 kadından birinde PCOS vardır. Düzensiz dönemler, bir kadının düzenli olarak yumurtlamaması anlamına gelir.

Polikistik over sendromu nedenleri ve tedavisi

DOĞUM KONTROL HAPLARI

Hormonal doğum kontrolü hapları veya kontraseptifleri hormonlarınızı etkiler. Doğum kontrolünde bulunan hormonlar, kendi hormonlarının normal fonksiyonlarını bozar.Vücudunuz bu doğum kontrol haplarına uyum sağladıkça, dönemler arasında bir miktar lekeler görülebilir.

Yukarıda yer alan alan bilgilerin dışın da şunları da ekleyelim.Ara lekelenmeler cinsi münasebetten sonra rahimin tahirişi sebebiyle olabilir. Rahimde yara miyom ve kistler ara lekelenmelere neden olabilir. Ara lekelenmeler mutlaka dikkate alınmalı ve en kısa zaman da hekim ziyareti gerekmektedir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Vay be pembe lekelenmenin bir çok nedeni varmış. Bu makale sayesinde bilmediklerimizi de öğrenmiş olduk. Ben sadece gebelikten dolayı lekelenme olur sanıyordum meğersem ilaç kullanımından hormon bozukluğuna, pkodan yumurtlama kanamasına kadar sebepler mevcut muş.

Kasılma pembe kan ve göğüsten süt gelirse bu hamileyim demekmi

Sürtünme ile ilişkim oldu bende iç çamaşırı vardı boşalma dışarıya oldu zevk suyundan şüpheliniyorum ilişkiden 8 gün sonra Reglime 15 gün kala idrar gibi gelen koyu sarı akıntım oldu sonra bu renk çok ama çok açık pembe oldu ama sıvı şekilde ve aşağı dökülür biçimde oldu. Şimdi benim korkum hamile olma olasılığımdan dolayı. Böyle bir ihtimal olabilir mi hergün ağlıyorum resmen psikolojim alt üst durumda

verdiğiniz bilgilere göre gebe kalma olasılığınız son derece düşük, kuşkunuzu gidermek adına gebelik testi yapabilirsiniz.
Bunları yazdıktan sonra tam günümde regl oldum gebe kalma olasılığım var mıdır ? İnternette regl olan insanlar yazmış hamile olduğu halde böyle bir şey var mı ?

Gebe bir kadın adet olmaz. Yerleşme kanaması ile adet kanaması karıştırılıyor. Sizin adetiniz gerçekleşmiş bu durum da gebe değilsiniz. Kuşkunuzu gidermek adına test yapabilirsiniz.

İlişkiye girdik içime boşalmadı ilişkiye girdiğimiz gün adet oldum 7 gün sürdü bu parlak kırmızıydı. Şuan regl olmama 15 gün var ama kasığımda ağrı var ilk önce sarımsı akıntı geldi şimdi pembemsi geliyor korkuyorum

Adete 15 gün kala hamile olup olmadığınız anlaşılmaz. Vajinal lekelenmelerin bir çok nedeni vardır. Durum ancak muayene ve hormon tetkitleri ile teşhis edilir. Lekelenmeniz devam ederse kadın doğum uzmanına görünün..

Geri