Peygamberimizin En Çok Okuduğu Dualar

PaSikA

Yeni Üye
Üye
evliyaların duaları zor durumda okunacak dualar zor durumda okunacak dua durumlarda dualar durumlarda dua

Nefisten Allah'a Sığınma Duası-
"Allahümme la tetrükni ila nefsi, tarfete aynin."(Allah'ım göz açıp yumuncaya kadar beni nefsimin isteğine terketme.)

Çok sık tekrarlayacağımız bir dua-
"Allahümme euzü bike min fitneti'l-mahya vel memat."(Allah'ım hayatın ve ölümün fitnesinden sana sığınırım.İster yaşarken olsun,isterse ölürken,beni imani ve İslami ölçülerde daimi ve sabit kıl,bunlardan ayıracak kötü tutum ve fitnelerden muhafaza eyle.)

Bir bela ve sıkıntıya düşünce okunacak dua-
"Elhamdülillahillezi afani mimme'btelake bihi ve faddaleni kesiren mimmen halaka tafdilen."(Seni mibtela kıldığı sıkıntıdan beni koruyan,iyilik ve afiyet ihsan eden,fazilet ve nimette beni çok kimselerden üstün kılan Allah'a hamd olsun.)

Bir tehlikeye maruz kalındığı anda okunacak dua-
"Bismillahirrahmanirrahim la havle vela kuvvete illa billahi'l-aliyyi'l-azim."

Kelimesi az manası çok dua-
"Sübhanallahi ve bi-hamdihi, sübhanallahi'l-azim."

Peygamberimizin çok sık okuduğu dua-
"Ya mukallibe'l-kulub, sebbit kalbi ala dinike."(Ey kalpleri değiştiren,benim kalbimi senin dininde sabit kıl,değişmeye maruz bırakma.)

Gıybetin affı için okunacak dua-
"Allahümmağfir lena ve limen iğtebnahü."(Allah'ım,bizi ve gıybetini ettiğimiz kimseyi mağfiret eyle.)

İyi ve kötü hallerde okunacak dualar-
"Elhamdülillahillezi, bi-nimetihi tetimmü's-salihat."(Bütün iyilikleri verdiği nimetleriyle tamamlayan Allah'a hamd olsun.Her nimet O'ndan,her iyilik O'na racidir.)"Elhamdülillahi ala külli hal, sive'l-küfri ve'd-dalal,ve euzü bike min kal-i ehli'n-nar."(Küfür ve dalalet dışındaki her hale Allah'a hamd olsun.Rabbim, cehennemliklerin amelinden sana sığınırım.Cehennemlik hallerden bizi koru.)

alıntı

İnşaallah sıkıntılarımıza bir çare olur bu dualar Allah razı olsun

arkadaşlar dedem 40 dakika önce kaza geçirdi allah rızazı için bi duna edin inşallah igleşir ibrahim kahriman

Çok Teşekkürler Başımda Çok Kötü Bir Nefs sıkıntısı var Allah razı olsun..

Geri