Philips buharlı azur ütü GC4870 kullanıcı yorumu

liya

Üye
Üye
Philips buharlı azur ütü GC4870 kullanıcı yorumu
Merhabalar size yeni aldığım ütü hakkın da deneyimlerimi paylaşmak istiyorum. Önce şunu belirtmeliyim ki benim tefalin buhar kazanlı ütüsü var ama gel görki hantal olmasından dolayı kullanımı çok pratik olmuyor mesela bir küçük parça ütülemek zorun da kalıyorsunuz onun için buhar kazanlı ütünün yerine daha pratik olan buharlı ütü almaya karar verdim.

Bu arada tefalin kazanlı ütü modelinin çok fazla hakkını yememek lazım az kahrımı çekmedi yani üstün buhar gücü sayesinde uzun sürecek ütüler bile daha kısa süreye iniyor onuda belirtmek istedim. Ama dediğim gibi bana birde pratik bir ütü lazım olduğu için çok araştırıp sonun da philips azur ütü almaya karar verdim.

philips azur.png

Ütüm gelir gelmez hemen test etmek için birkaç gömlek ütülemek istedim. Eşimin gömlekleri inanılmaz kırışıyor ve buhar kazanlı ütü bile açmıyor diyebilirim hatta bu ütüyü kolaylaştıran spreylerden bile kullanıyorum ama nafile. Philips azur ütünün buhar kazanlı ütünün yerine geçemiyeceğini düşünüyordum ama yanılmışım resmen beni hiç yormadan hatta kırışıklık açıcı sprey bile kullanmadan eşimin gömleklerini çok iyi bir şekil de açtı. Sonucu görünce yanlış karar vermediğimi anladım. Taban kısmı çok iyi kayıyor ve bu kolaylıktan ötürü ütü yaparken zorlanmıyorsunuz.İyonik derin buhar özelliği sayesin de en zor kırışıklık bile kolaylıkla açılıyor. İnternetten bazı yorumlar da ütünün ağır olduğu söylenmiş ve buda beni tedirgin etmişti çünkü omzumda kas yırtılmasından dolayı sağ kolumda güçsüzlük ve ağrı var ama bu ütü beni zorlamadı kolay kırışıklık açtığı için birde kolay kayan bir tabanı olduğundan dolayı güç sarfetmedim diyebilirim ve buda omzumu zorlamadı. Yani abartılan bir ağırlığı yok ütünün...

Geç ısınmıyor fişe taktıktan bir iki dakika kadar için de ütü yeterli ısıya ulaşıyor. o yüzden fazla beklemenize gerek yok. 200 gr şok buhar özelliği var su haznesi çok büyük değil yani eğer fazla ütü yapacaksanız o zaman sanırım su haznesini birkaç kez doldurmanız gerekecek ama bu kadar kusur kadı kızındada olur diyerek bu mükemmel ütünün hakkını yememek lazım diye düşünüyorum su doldurma kapağı yana doğru açılıyor kolaylıkla doldurabiliyorsunuz. Ben olası ihtimalleri göz önüne alarak arıtma suyu kullanıyorum ütü suyunda;)

Tavsiyelerim ve deneyimlerim şimdilik bu kadar ben tek kelime ile çok memnun kaldım philips azur ütünün diğer modelleri hakkın da çok fazla bir bilgim yok ama oldukça derin bir araştırma içine girip bu ütüyü almaya karar verip öyle aldım çünkü kullanıcı yorumlarının çoğunluğu ütü hakkın da güzel şeyler söylemişlerdi haliyle yorumlardan da etkilenip aldım ama bence bu güzel yorumları fazlası ile hakediyor bu ütü kesinlikle alıp kullanmanızı tavsiye ederim;)

philipsin ütüleri gerçekten çok iyi bende azur akıllı ütü kullananlardanım ama bu modelden daha farklı benimki ama o kadar güzel anlatmışsınız ki eğer ütüm bozulursa kesinlikle bende bu modeli alacam karar verdim ütü yapmayı zaten çok seven biri değilim o yüzden ne kadar kolay yapan bir ütüm olursa benim için o kadar iyi olur keten kumaşları nasıl iyi açıyormu benim model oldukça eski sayılır makineden çıkan gömlekler çok kırışık çıkıyor açarken biraz zorlanıyorum önemli olan bunları iyi ütülemesi merak ettim

Geri