Pin Kodunu Unuttum Ne Yapmalıyım?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Pin Kodunu Unuttum Ne Yapmalıyım?
pin kodu yenileme, pin kodu açma, pin kodunu unuttum
Kullandığınız telefonun güvenliği için açılış aşamasında pin kodunu yerleştiririz. Bazen kullandığımız pin kodunu unuturuz yada istemeden bloke ederiz. Peki pin kodunu bloke ettiğiniz de ve unuttuğunuz da nasıl bir yol izlemelisiniz? İşte merak ettiğiniz bilgiler sizlerle...

pin kodu.jpg

Pin kodu 3 sefer yanlış girildiği takdirde pin kodu geçersiz olur, puk kodu girer devreye. Eğer puk'u bilirseniz bilgiyi girip pin kodunu yeniden belirleyebilirsiniz. Puk kodu telefon hattınızı aldığınızda size verilen zarfın içindedir. Genellikle sim kartını kopardığımız kartın üzerinde Puk kodu yazmaktadır. Eğer elinizin altındaysa o kart, pin kodunuzu kurtarıp hattınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Fakat Puk kodunu bilmediğiniz gibi hatta ait hiçbir şey de yanınızda yoksa izleyeceğiniz yol şudur;

Turkcell hattına sahipseniz 444 0 532
Avea hattına sahipseniz 444 1 500
Vodafone hattına sahipseniz 444 0 542

numaralararını çevirerek müşteri temsilcisiyle görüşüp kimlik bilgilerinizle Puk kodunuzu öğrenebilirsiniz. Tabi ki bu işlemi hat sahibinin yapması gerekir. Hat sahibi, kartı aldığında hattı üzerine işleyen kişidir. Gerekli bilgileri verdiğiniz takdirde Puk kodunuz size söylenecek ve bunu dilerseniz bir yere kaydedebilirsiniz. Sonra telefona puk kodu girerek pin değiştirme ekranına gelip yeni pin kodunuzu belirleyip hattınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Ayrıca hattınıza ait sitenin online işlemler bölümünden Puk kodunuzu öğrenebilirsiniz.

Geri