Pirinç suyu saçın rengini açar mı uzatıcı etkileri var mı?

Pirinç suyu saçın rengini açar mı uzatıcı etkileri var mı?
Pirinç suyu saçın rengini açar mı pirinç suyu ile saç uzatma pirinç suyunun saça faydaları ve daha fazlası Melekler FORUM'da.

PİRİNÇ SUYUNUN SAÇA FAYDALARI VAR MIDIR?


Pirinç suyu saç uzatır mı saçın rengini açar mı gibi bir çok yazı görüyorum sizler için araştırdım melekler. Pirincin içinde bulunan aminoasitler bulunması sebebiyle hem saçlara hem cilde oldukça faydası bulunmaktaymış. Aman hanımlar pilav yaparken ıslattığınız pirinçlerin suyunu dökmüyoruz bundan sonra değil mi? Neden sizce japon koreli kadınların ciltleri saçları ay gibi parlıyor adeta güzellik abideleri. En yaşlıları bile güzeller mübarek insanların. İşte uzakdoğulu kadınlar japonlar korelilerin özellikle pirince önem vermeleri hem cilt maskelerinde hem saçlarına bakım yaparken çokça kullanmaları bu sebepledir ki pirincin ne kadar değerli olduğunu gösterir. Dünyadaki güzellik uzmanları bile pirinç suyundan tonik yaparak kullanmayı tavsiye ediyorlar. Bu da uzakdoğulu kadınların en çok yaptığı şey pirinç suyundan tonik yapıp ciltlerini derinlemesine temizlemek. Pirinç unundan neler yapılıyor neler hanımlar. Hafife almayın özellikle Suna Dumankaya'da pirinç ununu cilt maskelerine sıkça katıyor.

pirinc suyu ile sac uzatma.png


PİRİNÇ SUYU SAÇI UZATIR MI?


Evet bu kadar bilgiden sonra pirinç ile saç bakımı nasıl yapılır bakalım. Güzel güzel yemekler pişiririz evde hatta en güzel yemeklerin yanında da her zaman pirinç pilavı vardır değil mi? Bu kadar lezzetli olan bir şeyin suyunun da saçlara iyi gelmesi çok güzel bir şey. Dediğim gibi artık pirinçleri ısladığınızda suyunu atmıyoruz. Saçlarımıza cildimize kullanmak için ayırıyoruz. Bu arada pirinç suyu saçlara bakım yaparken aynı zaman da uzatıcı etkisi de var. Pirinç suyu ile yıkanan saçlar daha yumuşak ve uzamasını sağlıyor. İçeriğinde aminoasitler bulunuyor demiştim ya işte aminoasitler sayesinde yeni saçlar oluştururken aynı zamanda mevcut saçları da uzatıcı etkisi var. En güzeli de doğal olması yan etkisi filan yok ve öyle saatlerce beklemiyorsunuz. Pirincin suyunu süzün saçlarınızı bu suyla yıkayın. Pirincin suyu artarsa cildinize de tonik olarak uygulayabilirsiniz.

pirinc suyu ile nasil sac uzatilir.png


PİRİNÇ SUYU İLE SAÇ BAKIMI


Bakın sadece saç uzatmakla kalmıyorsunuz pirinç suyu ile saçları yıkamakla. Ne oluyor pirincin içinde protein bulunuyor bu da saçları besliyor ve hem dökülmeleri hem kırık oluşumunu engelliyor. Saçları besliyor, güçlendiriyor. Peki pirinç suyunu saçlarınıza nasıl uyguluyorsunuz? Öncelikle banyoda saçlarınızı şampuanla bir güzel yıkayıp duruluyorsunuz sonrasında pirinç suyunu saçlarınızın diplerine dökerek parmaklarınızla masaj yaparak yediriyorsunuz hem köklerine hem uçlarına. 20 dakika kadar bekleyip duruluyorsunuz. Bu işlemi haftada 1-2 kez uyguladığınızda farkı göreceksiniz ve uzak doğulu kadınlar kadar güzel saçlara sahip olacaksınız. Pirinç suyunun cilde faydaları cilt bakımı nasıl yapılır bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

 
Üst