Pisişik Güçler - Uykuda Geleceği Görme

Pisişik Güçler - Uykuda Geleceği Görme
psişik olaylar rüyada geleceği görmek geleceği görmek mümkün mü rüyada mümkünmü
Bazen insanoğlunun başına öyle ilginç olaylar geliyor ki insanın kendisi bile şaşırıyor .Benimde ara ara farklı olayları yaşadığım hissetiğim oluyor mesela bir olayla ilgili hislerim yoğunlaşıyor olumlu olumsuz..

Yada rüyalarımda gerçekten bazı olayları görebiliyorum ve gerçekleştiğinde bende hayretler içinde kalabiliyorum..Eminim sizlerin içindede buna benzer olayları yaşayanlarınız vardır.Bilim adamlarının halen akıl sır erdiremediği açıklama yapamadığı bir olay varki oda rüyalar..Peki rüyada geleceği görmemiz mümkünmü bununla ilgili bilgileri paylaşıyorum şimdi sizlerle buyrun:tik:

John W. Dunne adlı bir İngiliz, gelecek ile ilgili olayların rüyalarda görülebilmesiyle ilgili araştırmalarıyla tanınmıştır. W. Dunne: "insanlar geleceği görebilme gücüne acaba farkında olmadan sahip midir?" diye sormaktadır. Acaba henüz olmamış fakat ileride olacak bazı olaylar bir an için gözümüzün önünden geçiyor ve biz bunu farketmiyor muyuz?

Geleceği önceden görebilmek meselesi yeni bir konu değildir... Asırlardan beri bazı sıradışı insanların kehanet gücüne sahip olduklarına inanılmıştır. Hatta inanışın da ötesinde, tarih içinde örnekleri de görülmüştür.

W. Dunne'nun hazırlayarak bilim adamlarına sunduğu raporda, rüyalarda gelecekten haber alınabileceğiyle ilgili kanıtları ortaya koymaya çalışmıştır. John W. Dunne, İngiltere'nin ilk askeri uçağının planını çizen dünyaca tanınmış bir uçak mühendisidir.

1928'lerde yayınladığı "Zamanla Bir Tecrübe" adlı eserde, W. Dunne, geleceği görme sahasında yaptığı araştırmalarını açıklamıştır. O yıllarda bilimsel çevrelerden çok miktarda eleştiri almasına rağmen aynı zamanda birçok psikolog ve fizikçi için yeni araştırma sahaları açmıştır.

W. Dunne bir şeyi daha evvel görmüş olmak duygusunun, aynı deneyimin daha önce bir rüyada insanın başından geçmiş olabileceğini iddia etti. Kendisini bu araştırmalara sevkeden, görmüş olduğu bir rüyası olmuştur.

W. Dunne o rüyasında kendisini bir adadaki dağın yamacında görmüştü. Dağın üzerindeki çatlaklardan duman ve buhar sütunları yükseliyordu. Bu manzara karşısında: "Tanrım bütün dağ infilak edecek" diye bağırmaya başlamıştı. Rüyanın daha sonraki bölümünde W. Dunne kendisini başka bir adada bulmuştu. Ölüm tehlikesindeki adalıları taşıyarak gemiler aramakla meşguldü. Kendisine yardım etmeyen Fransızlarla kavga ediyordu.

Bu rüyayı gördüğünde Afrika'nın tenha bir köşesinde bulunuyordu. Oraya gelen gazetelerde şu satırları okudu: "Martinigue'deki yanardağı patlamasında 40.000'den fazla insanın öldüğü tahmin ediliyor..." W. Dunne yazının geri kalan bölümünde patlamanın rüyasında gördüğü şekilde olduğunu okudu. Rüya gerçeğe uygundu... Bu olay üzerine uzun zaman düşünen W. Dunne, seneler sonra ikinci bir rüya gördü...

Bu rüyasında: "Yüksek demir parmaklıklarla çevrili iki tarlanın arasındaki yolda yürümekteydi. Aniden tarlanın birindeki bir at kişnemeye ve hiddetle tepinmeye başladı. Parmaklığa göz atan W. Dunne'nin içi rahatladı. Hayvan bunun üzerinden atlayamazdı. Fakat birkaç dakika sonra arkasında nal sesleri duyarak başını çevirdiğinde, azgın atın arkasından geldiğini gördü."

Ertesi gün mühendis kardeşi ile balığa çıkmıştı. Yolda giderken bir aralık kardeşine: "Şu ata bak" diye haykırdı. Etrafına bakındığında, rüyasında gördüğü yerde atın durduğunu hayretler içinde farketti. Yüksek parmaklığın arkasında da rüyasında olduğu gibi bir at çılgınca tepinmekle meşguldü.

W. Dunne: "Her şey rüyamdaki gibi olacak değil ya... Bu atın parmaklığı aşabileceğini zannetmiyorum" dedi. Fakat daha sözlerini bitirmemişti ki, at, parmaklığın üzerinden atladığı gibi üzerlerine saldırdı. İki kardeş zar zor kaçarak kendilerini kurtarabildiler. Bu olay W. Dunne'i çok etkilemişti. Atın saldırması değil, rüyasının gerçekleşmesi onu oldukça rahatsız etmişti...

W. Dunne bu türden rüyalar görmeye devam etti. Rüyalarda şaşılacak bir şey yoktu... Şaşılacak olan bu rüyaların gerçekleşmekte olduğuydu!... W. Dunne ilk önceleri geleceğe ait olayları görme duyusunun yalnız kendisine ait olduğunu zannediyordu... Ama bu tip olaylarla karşılaşan arkadaşlarım dinledikten sonra, bu olaylarla karşılaşan çok sayıda kişinin bulunduğunu farketti. Bu da onu araştırmaya ve olayın ardındaki gizemi çözebilmek için büyük bir çabaya yöneltti.

İlk araştırmaları, insanın geleceği görmesine engel olan şeyin uykuda bazı şartlar altında ortadan kalkabildiği gerçeğiyle karşılaşmasını sağladı. Fakat herkes bu şekilde geleceği göremiyordu. Kaldı ki birçok kişi uykudan uyandıktan sonra rüyalarım unutuyordu. Bu da ayrı bir sorundu. Belki de birçok kişi gelecekle ilgili bilgiler almakta fakat daha sonra uyanınca bunu unutmaktaydılar...

W. Dunne çalışmalarını sürdürürken rüyalarını unutmamak için kağıdını kalemini yatağın kenarında bulunduruyor ve gördüğü rüyaların tümünü uyandıktan sonra derhal not ediyordu. Tanıdıklarına da, rüyalarını bu şekilde kaydetmelerini söylüyordu.

Oxford Üniversitesi'nin öğrenceleri arasında yapılan bu tip deneyler; şaşırtıcı sonuçlar verdi. Geleceğe ait rüyaların geçmişe ait olanlardan çok daha fazla olduğu ortaya çıktı!...

"Zamanla Bir Tecrübe" adlı eserini bu araştırmalara dayanarak yazdı. W. Dunne daha sonraları, rüyaların geleceği öğrenmek için tek yol olmadığına karar verdi. Çok geçmeden uyanıkken de geleceğe ait bazı kehanetlerde bulunabildiğini keşfetti. Örneğin bazen hiç okumadığı bir kitabı eline alarak bunun içindeki olaylardan bahsedebiliyordu.

W. Dunne gördüğü rüyaların gerçekleşmesinden çok etkileniyordu. Bu olaylar, kendisine görünmeyen bir alemin görünmeyen bazı prensiplerini görünür kılıyordu. Ve sonunda insanın içinde büyük bir sırrın saklı olduğu gerçeğini kabul etti. Yaşamı boyunca çok sayıda insanın haberci rüyaları ile ilgili geniş bir araştırma yapan W. Dunne, özellikle kendisine anlatılan rüyaların içlerinden birkaç tanesini hiç ama hiç unutamadığını ifade etmiştir...
 
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Benim annemde görür.Hatta annem ölen anneannesi ve dedesi ile konuştu.Annem anneannesinin kanser kağıdına bakıp bakıp üzülüyordu rüyada konuştu ve üzülme,at o kağıdı ben iyiyim demiş.Bir de rüyaları gördü anlattı bize sonra 2-3 gün sonra da birebir yaşandı.
 
E

ebru20131978

Forum Okuru
Bu gece rüyamda toprakta yatan bir bebeğin çıplak bacaklarını gördüm ,sonra üstüne bir kürek toprak daha atıldı ve uyandım .Sabah okuduğum ilk haberlerden biri kütahya da bebeğini toprağa gömen annenin haberiydi . Artık şaşırmıyorum , çünkü neredeyse her gece yaşayacağım gün ile ilgili bir şeyler görüyorum. genellikle kısa , çok net görüntüler halinde görüyorum ve aynı gece içinde gördüğüm diğer rüyalardan farklı oluyor.
 
D

dominikka

Forum Okuru
Bende de aynı şey oldu.Aynısı.
Rüyamda 2 arkadaşımın beni okulun önündeki durakta beklediğini ama benim durakta değilde daha geride indiğimi okulun önündeki parka gelince arkadaşlarımın duraktan bana doğru sarıldığını ve diğerininde üstüme atlayarak biz seni durakta bekleyecektik dediğini gördüm.Sonraki gün birisi yanlışlıkla düğmeye bastı ve ben önde olduğum için rüyamda gördüğüm yerde inmek zorunda kaldım okulun önündeki parka gittim. Arkadaşlarımın 2 side bana doğru yüdü biri sarıldı diğeri biz seni durakta bekliyorduk dedi.:kiamam:
 
T

Talihsiz insan

Forum Okuru
2 hafta önce rüyamda kedimin pencereden düştüğünü görmüştüm bacağı kırılıp bacağını kesilirken gördüm kangrem olmuştu..rüyamda baya ağlamışım açıkcası çok üzülmüştüm uyanıp kendime gelince ve kedimi kucaklayınca tekrardan gerçek mutluluğa kavuştuğumu sanmıştım.. Rüyam beni çok etkilemişti aileme 2 gündür pencereleri kapatmalarını özenle söyledim.Annem bi ara temizlik yaparken pencereyi açmış bizim kedide pencere kenarlarında dolaşmayı çok severdi.. Düşe düşe o günü buldu. Bacağı kırıldı.sinirlerinde doku ezilmesi vardı ameliyattan sonra ilaç tedavisine başladı. İlaçlar böbreklerine çok hasar verdi ve zamanla veterinerlerin yanlış ihmalleri sonucu karaciğerinin iflas etmesiyle hayata gözlerini yumdu.. Kedimin öldüğü tam 1 hafta oldu olalı hala unutamıyorum.. Hayatımdan bir parçam koptu.. Kardeşim dediğim varlık.. Ve o günden sonra anladımki rüyada geleceği görmek çokta güzel birşey değilmiş.. Nur içinde yat benim güzel kardeşim..lucy.
 
A

asiye 001

Forum Okuru
Ben de oluyor. Mesela bir ruya goruyorum anneme felan anlatiyorum sonra en fazla bir ay sonra cikiyor.hemen hemen hepsi cikiyor
 
Üst