pko olup hamile kalanlar var mıı???

Merabalar. bende pkoluyum aşırı tüylenmem ve adet düzensizliğim var. doktora gittiğimde bebek için bir sene deneyin olmazsa tedaviye başlanır dedi açıkcası pek fazla ilgilenmedi. 2 aylık evliyim eşim bebeğinin olmasını çok istiyor. 15 haziranda regl oldum piskolojikmi bilmiyorum ama belirtiler var 22 temmuz eşimin doğum günü yarın kan testi vericem inş bebişimiz vardır eşime sürpriz yapmayı düşünüyorum dualarınızı eksik etmeyin. :(

herkese slmmmmmmmmmm bend pkoluyum bekarken 2,5 yıl diane 35 kullandım evlendim hiç tedavi görmedim 1. ay değil 2. ay hamile kaldım akşamda kanamam geldi kızlar çok korktum sabahında ilk işim doktora koşmak oldu düşük olabilir bol bol yat dinlen ddi bide 2 tane proluton depot di iğne ve coraspirin verdi varmı arkadaşlar içinizde bunlardan kullanan ????? bide benim hesabıma göre 5+4 doktor 5+i1ddi kese göründü doktor aşağı sarkma olmamış yeri iyi 15 gün sonra yani 7 haftada tekrar gelde kalp atışlarına bakalım dedi çok korkuyorum bişey olcak diye:(

Moderatör tarafında düzenlendi:
bu pko ne gıcık ve zor bişey ya 1 senedir tedavi görüyorum ilaçlar felan bi faydası olmuor sıkıldım artık ilaç kullanmaktan da kilo aldığımla kaldı doktor kilo ver diyor ilaçlardan vermiyorum 15 kilo aldım ya bıktım artık aşılam deniyeceğim

merhabalar kizlar, burada henüz yeniyim ve aynen pco hastasiyim. Regl düzensizligim ve hormonlarimda bozukluk oldugunu bekarken biliyodum. Evlendik bi 10 ay denedik ve malesef hamile kalmadim. Drum yumurtaliklarima bakti kan aldi ve pco oldugumu söyledi ve özel klinige sevketti,orada tedavi görecem insallah ise yarar ve hamile kalirim. Dr. Hormontedavisi yapacakmis muhtemelen clomifen ile (türkcesini malesef bilmiyorum) baslanilacak. Ama ayni zamanda zayiflamam da gerekiyo cünkü semtomlar ben kilo aldikca cogaldi daha önceden o kadar düzensiz degildi reglim ve kilo dan dolayi insülin direnci de varmis :( Tedavim Sali günü baslayacak cok umutluydum ancak forumda bazi arkadaslarin yillardir hormontedavisi görüp bi sonuc alamadiklarini görünce bi hayli ürktüm :-/ Hamile kalmanin bu kadar zor oldugunu hic bilmiyodum...o kadar cok istiyorumki hamile kalmayi :( Allah hepimize yardimci olsun insallah

selam kızlar bende pko olanlardanım ama pko var diye ümütsizliğe kapılmayın ben allahın izni ile 2 kere kendim normal hamile kalabildim ama başka nedenlerden dolayı bebeklerimi kucağıma almak nasip olmadı.sakın umudunuzu yitirmeyin kısmet olcaksa ne olursa olsun nasip oluyorha bu arada kislerin çoğalmamasını istiyorsanız eger fazla kilolarınız varsa bunlardan kurtulmanız lazım çünkü kilo pkoyu tetikliyor ve eğer ilerlerse kalp. tansiyon. şeker gibi hastalıklarada yol açabiliyor bizim yapamamız gereken düzenli tedavimizi görüp ve fazla kilo almamak ve sabretmek inanın rabbim nasip etcekse ne olursa olsun nasip ediyor umudumuzu yitirmeyelim bende inş yine allahın izni ile hamiş olcağıma inanıyorum sizde sabredin ve umudunuzu yitirmeyin:)

merhabalar kizlar, burada henüz yeniyim ve aynen pco hastasiyim. Regl düzensizligim ve hormonlarimda bozukluk oldugunu bekarken biliyodum. Evlendik bi 10 ay denedik ve malesef hamile kalmadim. Drum yumurtaliklarima bakti kan aldi ve pco oldugumu söyledi ve özel klinige sevketti,orada tedavi görecem insallah ise yarar ve hamile kalirim. Dr. Hormontedavisi yapacakmis muhtemelen clomifen ile (türkcesini malesef bilmiyorum) baslanilacak. Ama ayni zamanda zayiflamam da gerekiyo cünkü semtomlar ben kilo aldikca cogaldi daha önceden o kadar düzensiz degildi reglim ve kilo dan dolayi insülin direnci de varmis :( Tedavim Sali günü baslayacak cok umutluydum ancak forumda bazi arkadaslarin yillardir hormontedavisi görüp bi sonuc alamadiklarini görünce bi hayli ürktüm :-/ Hamile kalmanin bu kadar zor oldugunu hic bilmiyodum...o kadar cok istiyorumki hamile kalmayi :( Allah hepimize yardimci olsun insallah
aysude büyük ihtimalle klomen ne başlayacaktır dotorun ben başka bir hormon ilacı içiyorum kilo vermen için inisülün direncini sağlayan glifor veriyorlar kilo vermene yardımcı oluyor o ilaç ben kullanamıyorum benim kullandığım ilaçla glifor kullanılmıyor normal yolla kilo vermeye çalışıyorum ama kullandığım ilaçlar engelliyor .ben 1,5 senedir detavi görüyorum umudumu kaybettemdim inşallah tedavin işe yarar

selam kızlar bende pko olanlardanım ama pko var diye ümütsizliğe kapılmayın ben allahın izni ile 2 kere kendim normal hamile kalabildim ama başka nedenlerden dolayı bebeklerimi kucağıma almak nasip olmadı.sakın umudunuzu yitirmeyin kısmet olcaksa ne olursa olsun nasip oluyorha bu arada kislerin çoğalmamasını istiyorsanız eger fazla kilolarınız varsa bunlardan kurtulmanız lazım çünkü kilo pkoyu tetikliyor ve eğer ilerlerse kalp. tansiyon. şeker gibi hastalıklarada yol açabiliyor bizim yapamamız gereken düzenli tedavimizi görüp ve fazla kilo almamak ve sabretmek inanın rabbim nasip etcekse ne olursa olsun nasip ediyor umudumuzu yitirmeyelim bende inş yine allahın izni ile hamiş olcağıma inanıyorum sizde sabredin ve umudunuzu yitirmeyin:)
evet tatlı benim ablamd az pko vardı oda hamile kaldı benim ilerlemiş belkide yada hormonlar düzelmiyor araştıtıken bişey duydum pko olup hamile kalanlarda düşük riski varmış bende kokuyorum açıkcası .

evet tatlı benim ablamd az pko vardı oda hamile kaldı benim ilerlemiş belkide yada hormonlar düzelmiyor araştıtıken bişey duydum pko olup hamile kalanlarda düşük riski varmış bende kokuyorum açıkcası .

canım düşük riski sağlıklı bi kadında yüzde 20 ise pkoluda yüzde 15 yani sağlıklıda olsan pkoluda olsa düşük riski mutlala olabiliyor am pkolu bi hamiş daha dikkatli olması gerekiyor yani inş hamile kalırsan daha çok dikkat eetmen lazım inş rabbim istiyen herkese hayırlısı ile en kısa zamanda nasip eder meleğimizi

canım düşük riski sağlıklı bi kadında yüzde 20 ise pkoluda yüzde 15 yani sağlıklıda olsan pkoluda olsa düşük riski mutlala olabiliyor am pkolu bi hamiş daha dikkatli olması gerekiyor yani inş hamile kalırsan daha çok dikkat eetmen lazım inş rabbim istiyen herkese hayırlısı ile en kısa zamanda nasip eder meleğimizi
evet zaten herşey kısmet allah nasip edince ne olursa olsun herşey allahın bildiği gibi oluyor nasipse gelir dünyaya allah herkese nasip eder sağlıklı kucağın alamyı inşallah

asenasule bugün randevum vardi özel klinikte ve doktorum muayene etti. Clomifenle basliyacagimizi yazmistim ama dr hanim bana baska bi ilac yazdi "metformin" diye sanirim sizin yazdiginiz glifer oluyor? Bu insülin direnci olanlarda kullaniliyormus ve üstelik zayiflamada yardimci oluyomus :26:Insallah ise yarar :) Metformin ilacini hamile olana dek kullanmak zorundayim. Bunun disinda Utrogest hapini yazdi bu da adet gelmesini sagliyormus..nerdeyse 2 ayi geciyor adet olmayali. Haplar eczanede kalmamis o yüzden yarin alicam yani yarin baslayacam ilaclari almayi. bu arada umarim rahatsiz olmuyorsunuzdur bu konuyu dogru dürüst annemden baska kimseyle konusamiyorum ve ihtiyac duyuyorum :küstüm:

Geri