polikistik over olup zahmetsizce hamile kalabilen var mı?

selam arkadaşlar. Ben beş yıllık evliyim yedi aydır korunmuyorum ve bebeğim olmadı. Bende anormal kıllanma sorunu olduğu için daha önce defalarca kez dr. gittim ancak hepside bebiş sahibi olabileceğimi sorun olmadığını söylediler. Geçen ay prof. dr. gittim. pko hastası oluğumu, bu hastalığı orta şiddette yaşadığımı, diyeti ve egzersizi yaşam tarzım haline getirmem gerektiğini, kanımdaki yağlanma oranının normal insanlardan daha fazla olduğunu, kiloma ve yediklerime dikkat etmezsem, şeker, kalp ve rahim kanseri gibi sorunları yaşama olasılığımın çok yüksek olduğunu, bunun geçici bir hastalık olmadığını söyledi. Sizlerde dikkat edin :)
Aslında boyum 172 ve 62 kg. ama yine de 55'e inmemi ve bunda sabit kalmamı söyledi. rahim filmi, süt hormonu ve tiroid hormonu tahlili ile sperm kalitesini ölçecek. Aslında her ay adet oluyorum ancak bir kaç gün gecikmeli oluyor. sizce bebek sahibi olabilir miyim.
Ayrıca yumurtlamanın olup olmadığını ve çatlayıp çatlamadığını nasıl öğrenebiliriz. teşekkürler arkadaşlar.

Önceki yazım burada yayınlana kadar ben rahim filmini, tiroid hormonu, süt hormonu tahlilini yaptırdım. Rahim filminde sol tüp yavaş doldu ilaçla. Dr.umda dedi ki bu illaki bir sorun olduğunu göstermez. Ancak onun tamamen tıkalı olduğunu bile düşünürsek dahi sağ tüp hemen doldu sağlıklı bununla da gebe kalmak mümkün. Hormonlarında bir sorun çıkmadı dedi. Sadece eşimin sperm tahlilinde sperm sayısında azlık ve spermde hareket azlılığı gözlendi. Bu şekilde de hamile kalabilirmişim ancak uzun zaman alırmış spermlerin hareket azlılığından dolayı. Buna en baştaki neden de sigaraymış tabiki. Dr.'um tüp bebek deniyelim dedi. Nasıldır, nasıl olur neler tavsiye edersiniz. :( Moralim bozuldu yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim arkadaşlar.

Önceki yazım burada yayınlana kadar ben rahim filmini, tiroid hormonu, süt hormonu tahlilini yaptırdım. Rahim filminde sol tüp yavaş doldu ilaçla. Dr.umda dedi ki bu illaki bir sorun olduğunu göstermez. Ancak onun tamamen tıkalı olduğunu bile düşünürsek dahi sağ tüp hemen doldu sağlıklı bununla da gebe kalmak mümkün. Hormonlarında bir sorun çıkmadı dedi. Sadece eşimin sperm tahlilinde sperm sayısında azlık ve spermde hareket azlılığı gözlendi. Bu şekilde de hamile kalabilirmişim ancak uzun zaman alırmış spermlerin hareket azlılığından dolayı. Buna en baştaki neden de sigaraymış tabiki. Dr.'um tüp bebek deniyelim dedi. Nasıldır, nasıl olur neler tavsiye edersiniz. :( Moralim bozuldu yorumlarınızı bekliyorum.

Teşekkür ederim arkadaşlar.[/QUO

ılk doktorumda bana pkolu oldugumu söylemıstı :)
tüp bebege gecmeden önce baska bı doktora sonuclarını gostermenı tavsıye ederım en son gıttıgım doktor benı dırek tup bebege yonlendırdı guvenmeyıp bıkac doktora daha gösterdım sonucları onlar ne gerek var tup bebege dedıler tedavı ıle olabılır ddıler sonuc beklemedeyız rabbim yardımcın olsun

teşekkür ederim şimall. Ancak şimdiki sorun sperm hareketliliğindeki azlık. Prof. Dr. tüp bebek yapalım dedi. Eşimde pek kabullenmek istemiyor. :(

ben ebru pko hastasıyım ve insülin direncim var ve bu yıl toplamda 13 kilo verdim ve bu gün hamile olduğumu öğrendim sorun etmeyin hamile kalabiliyorsunuz ama normal hamilelere göre daha dikkatli olmanız gerekiyor darısı başınıza:)

kızlar merak etmeyin çocukluğumdan beri hastalığım hep geç olur 2-3 ayda bir olurum ancak doğum kontrol hapları ile bir şekilde düzenini sağlıyorduk.. 1,5 yıldır evliyim 2 ay oldu doğum kontrol hapını bırakalı doktora falan gittim klomen kullandım ama yumurtalarım 20 mm olması gerekirken 8 mm idi ..ilaçla vakit kaybetmeyelim adetinin 2-3 veya 4. günü gel dedi. iğneden o kadar çok korkuyorum ki üstelik bunu kendim yapıcam ve hergün bunu düşünmek bile yetiodu bana.. ama allah o kadar büyük ki o kadar dua ett,im kim. doktorumun binde bir normal yolla hamile kalma şansımız dediği halde adetimi beklerken test yaptık pozitif.. inanamadık tekrar yaptık pozitif..
sabah uyandıktan sonra tekrar yaptık yine pozitif..
allah izin verirse bu öğlen doktora gidicem ve ultrasonda bakıcaz..
allah hepimizin gönlüne göre versin ..
pko olupta ilk aydan hamile kalanarda varmış arkadaşlar sakın stres yapmayın..

Bendede PKO var. 5 aydır deniyorum. olmadı. bu sefer 1 gün gecikt. bakalım. ama pko adet düzensizliği yapıyor zaten. o yüzden umutsumuz. bulantım yak.. sadece susuyorum, başım ağrıyor ve mide ağrım var...bu kadar bıunlarda sıkıntıdan olabilir.....:? ne yapacağım bilmiyorum :))) beklemek yoruyoz??

Arkadaşlar merhaba,
2 yıl pko ile cebelleşip sonra hamileliği nihayet tatmış biri olarak en önemli önerim; vazgeçmeyin! 3 tüp bebek denemesi ve ardından bir aşılama bana şunu gösterdi; pko vs değil mesele, allah ne zaman hayırlıysa o zaman nasip ediyor bebeğimizi kucağımıza. 6 ayda hiç uğraşmadan hamile kalan pko lu arkadaşlarım da var. benim için ise onca tüp bebek denemesi sonrası doktorum bile bu kadar bahtsızını görmedim demişti!
sonra onca tüp bebekte olmadı da aşılamayla mı hamile kalacağım diye hayatı sallamış günümü gün ederken 2 yıldır beklediğim haber geldi ! onca iğne, onca ilaç, soğan suları,incirler... biz ne yaparsak yapalım herşey vaktini bekliyor.
kızlar... vazgeçmeyin ve bunların sadece doğru zaman olmadığı için süreci uzatan bir bahane olduğunu düşünün. allah en hayırlısını en hayırlı zamanda nasip edecektir!
bunu her seferinde bunalıma girip göz yaşı döke döke kendini bitirmiş biri olarak söylüyorum ve biliyorum hiç kolay değil. ama allah!ın izniyle en hayırlı zamanda size de birgüneş doğacak.
bakın hala inanamıyorum ama rüyalar gerçek oluyor! nolur kendinize iyi bakın, hayatınızın tek amacı tedavi olmasın, ruhunuzu rahatlatın çünkü ben her seferinde kafayı takıp negatif sonucu alırken ilk kez nasıl olsa olmayacak diye hayata devam ettiğim anda bu şansı yakaladım. bu da hiçkolay değil, amaç buyken kafadan atmak çok zor ama eşinizle güzel vakit geçirin, işinize, arkadaşlarınıza vakit ayırın, evinize vakit ayırın... kafanızı dağıtın !
meleğiniz sizi bulacak ve polikistik over asla size engel olamayacak, bunu hiiiçççç unutmayın !

slm canım. bende polikistik over hastasıyım. 1,5 yıldır çocuk için tedavi görüyorum. 5 kutu klomen kullandım çatlatma iğnesi yaptırdım fakat bir sonuç alamadım. son olarak tüplerin durumuna bakmak için HSG çektirdim. biraz zahmetli bir film ancak doğru çekememişler. ikinci için günümü bekliyorum. sonuç kötü çıkarsa tek çare kalıyor. TÜP BEBEK

bende pko hastasıyım 4 aydır korunmuyoruz ama malesef olmuyor. 4 ay önce kist yırtılması nrdeniyle iç kanama geçirmiştim. gecen yıl da boş gebelik nedeniyle kürtaj oldum. aslında adetlerim en fazla 1 hafta 10 gün gecikiyor. kilolu değil aksine zayıfda bir insanım. doktorum 4 ay önce korunmayı bırakmamı söyledi.kendin hamile kalabilirsin dedi. şimdi 4 ayır olmuyor ve ben acaba nekadar zaman sonra doktora gitmeliyim bilemiyorum. çok üzülüyorum ama hakkımızda hayırlısı olsun. :(

Geri