L

Laleizaru

Forum Okuru
insalah hamile kalirsin canim :(

tusemmm

tusemmm

Aktif Üye
Üye
kübra1' Alıntı:
Merhaba kızlar yalvarırım bana yardım edin ben evleneli 1 yıl oldu artık arkamdan laf yapmaya başladılar çocuğum olmuyor diye ben ana okulu öğretmenliği okuyorum çocukları çok seviyorum etrafındaki herkesin oldu bi ben kaldım bende polikistik over sendromu var kafayı yemek üzereyim 19 yaşındayım elinde bende çok istiyoruz bi çocuğumuzun olmasını ama yok olmuyor ben doktora gidiyorum bana zayıflamam gerektiğini söylüyolar ve glifor ile doğum kontrol hapı veriyorlar gönderiyorlar takip felan yok doğru düzgün doktor bulamadım ben acil hamile kalmak istiyorum bunun bi aşılaması iğnesi felan yokmu nolur yardım edin kızlar
Merhaba adasim ins. Hamis kalirsin bnim adimda kubra bu arada bnde ayni sorundan muzdaribim tup bebek bile dnedim olmadi ins senin olur 5. Seneme geliyorum simdi bir dr gittim artik oda olur kizim ama iltahap vat dedi fitil versi krem feln onu kullancam olur dedi ve zayiglican kizim dedi yami en azindan bu sefer azim edip kilo verip zayiflicam sana tavsiyem milleti takma dusunmuyruz daha yasim kucuk de bn ilk zamanlari oyle dedim evliligimi yasicam de yani zor kolay dedil rabbim ins. Nasip eder sanada ama zayifla yasin gercektn kucuk bn dekizoyordum yasim yerinde kalmiyr ama die ama sen en azinsan yani 20dende kucikaun ilk bir sene disini sık kilo vermeye bak

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
kübra1' Alıntı:
Merhaba kızlar yalvarırım bana yardım edin ben evleneli 1 yıl oldu artık arkamdan laf yapmaya başladılar çocuğum olmuyor diye ben ana okulu öğretmenliği okuyorum çocukları çok seviyorum etrafındaki herkesin oldu bi ben kaldım bende polikistik over sendromu var kafayı yemek üzereyim 19 yaşındayım elinde bende çok istiyoruz bi çocuğumuzun olmasını ama yok olmuyor ben doktora gidiyorum bana zayıflamam gerektiğini söylüyolar ve glifor ile doğum kontrol hapı veriyorlar gönderiyorlar takip felan yok doğru düzgün doktor bulamadım ben acil hamile kalmak istiyorum bunun bi aşılaması iğnesi felan yokmu nolur yardım edin kızlar

Merhaba ;
Öncelikle yazdıklarımı yanlış anlamamanızı umuyorum.Henüz daha genç ve yeni evlisiniz.Bu kadar kafaya takmayın diye klasik bir cümle kullanıcam .Bırakın kafaya takmayı insanları hayatınıza dahil etmeyin.Hiç kimse sizin kadar çocuğunuzun olmasını istemez.İnsanlar neyiniz eksik ise o yönünüzden vurmaya çalışır.Ki çocuğunuzun olmaması bir eksiklik değil.Bakın * 1 yıldır evliyim herkesin çocuğu oldu ,benim olmadı *diyorsunuz.5,6 ,8 ,10 ,20 yıl çocuk sahibi olamayan çiftler var.Başkalarının etkisin de kalıp kendinizi hırpalamayın.Stres ,sinir gebeliğe engel durumlardan biri.+ Siz hekimlere görünmüş muayene olmuşsunuz size kilo vermeniz için öneride bulunmuşlar.Kilo rahmi yumurtalıkları yağlandırıp üreme üzerin de olumsuz etki yaratır.Siz acil hamile kalmak istiyorsanız hekiminize kulak vericek,başkalarınada kulağınızı çektirmeyeceksiniz.Öyle direk aşılama gibi suni tedavi yöntemlerine gerekmedikçe giremezsiniz.Önce bir doğal yollardan hamile kalmaya çalışın.Hamile kalmak için yapmanız gerekenler ;Fazla kilolarınızdan kurtulun,stresten uzak durun,düzenli beslenin,ovülasyon günlerinizde birlikteliğe özen gösterin.Sevgiler..

Y

yıldızlım

Forum Okuru
slm arkadaşlar bende polikistık over var doktora gittim sen kolayca hamile kalırsın dedi endişelenme dedi yumurta catlmasına bakcaz dedi 16.gununde yumurtam çatlamış doktora gittim ama çok az adet kanı gördum peçetede ama adet gibide değil adet olcam dıe korkuyorum...:(doktor bu yumurta çatlmasında olur dedi ... çok güzel bişi dedi yumurtanın catlaması inaşşah adetle sonuçlanmaz RABBIM tüm isteyenlere ewlt sahibi etsın ...Kucaklarımızı boş bırakmasın ...:(

M

Mühendis

Forum Okuru
Merhabalar arkadaşlar bende pko hastasıydım. Ve forumda yazılanları okuyunca çok moralim bozuluyordu. 3 ay önce Bebek çalışmalarına başladık. İlk ay yumurtlama tarihim geçmişti ikinci ay yumurtamın yeterli büyüklüğe gelmediğini söyledi doktorum, 3. Ay çatlatma iğnesi yaptı ve çok şükür şimdi hamileyim. Kısacası moralinizi çok yüksek tutun. Kilo vermeye çalışın kilonuzun yüzde 5 İ kadar. Allah isteyen herkese sağlıkla evlatlarını kucaklarına almayı nasip etsin .

E

Elidaiso

Yeni Üye
Üye
Arkadslar nolur çok kafam karışık ben bir senedir evliyim çocuk olmuyrdu dr. Gittim pko oldugumu öğrendim klomen verdi 3 yumurtam oldu biri 18mm 20mm 22mm sizce hamile kalma olasılgım varmı doktorun cook mutlu konuştu kosylern az sende hemen tedaviye cvp verdim dedi ama 8 yumurtayla hamile kalamayan da olmuş yardmcı ölüm bukadar büyümeyle olmazmı

C

Cansutpz

Forum Okuru
2 yıl oldu evliyim bende bebek istedim olmadı adet düzensizliğim var evlendiğimden beri adet olmadım hep söktürücü ilaclarla oldum. Doktor tedaviye basladı inofolic ve klomen verdi inşallah hamile kalırım :(

A

asiye sarı

Aktif Üye
Üye
Elidaiso' Alıntı:
Arkadslar nolur çok kafam karışık ben bir senedir evliyim çocuk olmuyrdu dr. Gittim pko oldugumu öğrendim klomen verdi 3 yumurtam oldu biri 18mm 20mm 22mm sizce hamile kalma olasılgım varmı doktorun cook mutlu konuştu kosylern az sende hemen tedaviye cvp verdim dedi ama 8 yumurtayla hamile kalamayan da olmuş yardmcı ölüm bukadar büyümeyle olmazmı
canım hiç stres yapma 3 yumurtanın oluşması gayet güzel bir durum olumsuz düşünme Allah isterse olur sen sadece elinden geleni yap ve dua et. İnşallah hayırlı haberler alırsın.

E

Elidaiso

Yeni Üye
Üye
asiye sarı' Alıntı:
canım hiç stres yapma 3 yumurtanın oluşması gayet güzel bir durum olumsuz düşünme Allah isterse olur sen sadece elinden geleni yap ve dua et. İnşallah hayırlı haberler alırsın.
insallah bakalım elinden bisey gelmiyor ınsanın caresizce bekliyoruz

Hamisss anne

Hamisss anne

Yeni Üye
Üye
Merhaba yeni katıldım aranıza bnmde pkom var tedavi görüyorum yumurtlayamiyorum hap almasam 2 ay rahat olmuyorum. Suan reglm ve dr um serophene verdi ve 3.günüm bebis istiyoruz inşallah. RABBIM HERKESIN KUCAGINI DOLDURSUN

E

Elidaiso

Yeni Üye
Üye
Arkadaşlar ben pko hastası oldugumu öğrendim benim adetlerim düzenli yani hiç bu belrırtısı yoktu neyse bebek istedik ve pko olduğunu anladık doktor klomen verdi ve hemen o ay 3 yumurtam gelişti sanrm 19mm 20mm 22mm snrasında progestan ve folikasit verdi ilk ay yumurta geişince doktorum şaşrdi hemen cvp verıyrsun kesin olur dedi ama bu kadar umutlu konuşurken burda bircok kişinin bu sebepten olmams farklılık gösteririm doktor bilirim bu kadar güven verıyor

Hamisss anne

Hamisss anne

Yeni Üye
Üye
Inşallah tutar cnm bnde serophene kullanıyorum Rabbim hayirlisiyla bebislerimize kavusmayi nadip etsin. bu arada bnde pko luyum dr pko hastalari daha kolay gebe kalabiliyor demisti aklinda bulunsun umutsuzliga kapılma herseyin hayırlısı olsun yumurtslarim cok iyi gelişmiş sonucunu bekliyorum cnm haber ver olurmu

E

Elidaiso

Yeni Üye
Üye
İnsal
Hamisss anne' Alıntı:
Inşallah tutar cnm bnde serophene kullanıyorum Rabbim hayirlisiyla bebislerimize kavusmayi nadip etsin. bu arada bnde pko luyum dr pko hastalari daha kolay gebe kalabiliyor demisti aklinda bulunsun umutsuzliga kapılma herseyin hayırlısı olsun yumurtslarim cok iyi gelişmiş sonucunu bekliyorum cnm haber ver olurmu
İnşallah olur çok korkuyrm doktorm banada net konuştu beni bu sayfada olumsuz durumda olanlar üzüyor rabbim bizleriz böyle imtihan edıyor bana olur diye kesin konuştu ama hepsi bir değilmi bu hastalarında çoğu kişi senelerce olmuyor.

Hamisss anne

Hamisss anne

Yeni Üye
Üye
Elidaiso' Alıntı:
İnsal
İnşallah olur çok korkuyrm doktorm banada net konuştu beni bu sayfada olumsuz durumda olanlar üzüyor rabbim bizleriz böyle imtihan edıyor bana olur diye kesin konuştu ama hepsi bir değilmi bu hastalarında çoğu kişi senelerce olmuyor.
Her insanin kismeti farklidir cnm kiminin olur ama yolda kalir kiminin sonuna dek gider hic uzulme o olumsuzlara da dua et inşallah olur diye ama sen drunu dinle ne diyosa yap cnm hic sikinyi yapma sen olur inşallah

E

Elidaiso

Yeni Üye
Üye
Hamisss anne' Alıntı:
Her insanin kismeti farklidir cnm kiminin olur ama yolda kalir kiminin sonuna dek gider hic uzulme o olumsuzlara da dua et inşallah olur diye ama sen drunu dinle ne diyosa yap cnm hic sikinyi yapma sen olur inşallah
insallah rabbim isteyen herkese verdim sende olursa yaz buraya olurmu olumlu seyler duyalımsende de inşallah..

Hamisss anne

Hamisss anne

Yeni Üye
Üye
Tamam canım yazarım inşallah sen de yaz ne olursa olsun inşallah guzel haberlerini aliriz

Hamisss anne

Hamisss anne

Yeni Üye
Üye
Cansutpz' Alıntı:
2 yıl oldu evliyim bende bebek istedim olmadı adet düzensizliğim var evlendiğimden beri adet olmadım hep söktürücü ilaclarla oldum. Doktor tedaviye basladı inofolic ve klomen verdi inşallah hamile kalırım :(
inşallah canim tedavin cvp verir guzel haberinlarini bekliyorum senin de insallahhjjjj

G

Gamyucuk

Forum Okuru
Tedavisiz ikinci ayımda hamile kaldım. Ama malesef cildim sivilvelendi ve kahroluyorum :(

Sabırlaaa

Sabırlaaa

Yeni Üye
Üye
Herkese merhaba ,
Aranıza bugün itibari ile katıldım...yorumları okumaktan yoruldum ve burda güzel bir birlik ve güzel bir enerji hissettiğim için bende kendimle ilgili kısmı sizlerle paylaşmak istedim .bende polikistik overım .bunun bi hastalık olduğunu düşünmüyorum .herşryn başı stressss sıkıntı ...keşke kolayca bunlardan uzak olabilsek .bi düşük yaptım 2 yıl önce.4 ay önce çalışmalara başladık ☺ilaçla ve çatlatma iğnesi de denedik .bu ay farkı Bi ilaç ve çatlatma iğnesi vuruldum.bakalom adetimin geçmesini bekliyorum test yapmak için ama ben herşryn bi zamanı olduğunu düşünüyorum .rabbim doğru zaman verecektir .ben bu yolda elimde geleni yapmaya çalışıyorum ama süreç uzadıkça gerilmeler oluyor elbette..her ay heyecanla beklemek de güzel bi duygu.Allahım hepimize sağlıklı sıhhatli bebekler nasip etsin hayırlısı ile inşallah

Sevimli cadı

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Merhaba canım hoş geldin üyeliğin hayırlı olsun.inşallah en kısa zamanda sende dileyen her bayanda hamile kalır.stres yapma rahat ol bol bol dinlen . inşallah hayırlı haberlerini alırız.

Konuyu Başlatan Benzer Konular Forum Cevaplar
D Gebeliğe Hazırlık 1
gülme Gebeliğe Hazırlık 6
D Gebeliğe Hazırlık 2