polikistik over olup zahmetsizce hamile kalabilen var mı?

Nedir bu p k o anlamadım gitti adet m hep düzensiz gününde 15 gün sonra olur bazen 1 ay sonra hiç vak tin de olmaz iki doktor da p ko var dedi. Zayıf yani. Çok üzülüyorum iyi bi doktora gitmek tedavi olmak istiyorum ama devlet hastaneleri maalesef. S hiç iyi değil.

Merhaba, Polikistik over sendromu (PCOS), kadının hormon düzeylerini etkileyen bir durumdur. PCOS lu kadınların çoğunda yumurtalıklarında çok sayıda küçük kist gelişir. Bu yüzden polikistik over sendromu deniyor . Kistler zararlı değildir, ancak hormon dengesizliklerine neden olurlar. Erken teşhis ve tedavi semptomların kontrol altına alınmasına ve uzun vadeli problemlerin önlenmesine yardımcı olabilir.

canım senin adına çok sevindim bunu bu şekilde atlatabilmiş olman çok güzel. fakat bende regl düzensizliği var 3-5 ayda bir regl oluyorum. bazen ilaçsız olamıyorum bile. doktor da söyledi yumurtlama problemim varmış. yani yumurtlamıomuşum. bu yüzden de yumurtlamamı sağlayacak klomen i verdi. yumurtlamışım fakat bunun küçük olduğunu hamileik için yeterli olup olmayacağını bilemediğini ama yine de günaşırı eşimle birlikte olmamı söyledi.
bir sürü durum var önce yumurtlamak gerekior, sonra o yumurtanın 18-20mm arasında bi büyüklükte olması gerekio, sonra bu yumurtanın çatlaması gerekiyor. şu durumda ben sadece küçücük bir yumurta üretmiş oluyorum:) çok çalışmam gerek çoookkk:)
ilgin için tşk ederim bu arada :)
Soğan suyu içmeni tavsiye edrim 15 gün kullandım yumurtam büyüdü ve çatladı ve 3 aydır regli bile olmadım insulin direnci için glifor kullandım.

selam canım bende pko hastasıydımm ama yumurtlamam vardı ilk üç ay hiç yumurtlayamadım ama sonradan yumurtam oluşuyor ve çatlıyordu önemli olan yumurtanın olması ve çatlaması ben klomen felan kullanmadım sadece insülin direncim düşsün diye glukofaj ve folik asit aldım hiç bişide yapmadan hamile kaldım
Bende pko hastasıyım letu verdi yumurta geliştirici imiş ama zaten yumurtlamam oluyo adetlerm düznliydi glukofaj ilacı doktor takibindemi kullandınız şmdiden çok sağolun

Slm arkadaslar bende polikistik over olanlardanim 7 aydir evliyim cocuk sahibi olmak istiyoruz doktorum bana da klomen verdi 4 gundur kullaniyorum allah isteyen herleze nasip etsin icinde de bana.

pko

slm bende pko hastasıyım 2.5 yıldır evliyim dr. bana ınofolik folik asit diye bir ilaç verdi iki ay kullan el dedi 12 gün süreyle adet oluyordum diye verdi bir aydır kulluniyorum erken adet olmadım 26 gün oldu ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz
Merhaba bende polikistik over hastasıyım ama adetleri düzenli doktorum klomen glukofen verdi buay kullanıcam ama acaba ise yarar mı

bak bi arkadaş daha vardı onada anlatmıştım durumu

alıntı yapıyorum kendi yazımdan

evet canım senin için yazmıştım zaten şimdi baştan anlaşalım pko bi hastalık değil eğer yumurtluyosan ve yumurtan çatlıyosa bu bi hastalık değildir çünküüü kadınların yüzde doksanı zaten pko hastası o yüzden bunu bi hastalık olarak görmicez sana tavsiyem sende böle düşün sil at kafandan çünkü kafaya taktıkça ruhsal bi çıkmazın içine girdiğini anlıycaksın bunun sonu psikolojik tedaviye kadar gider ben artık o raddeye gelmiştim eşim bi yandan hadi doktora git görümcelerim bi yandan doktora git tırlatmak üzereydim bi gün bi dellenmişim yeter be dedim hiç bi yere gitmiyorum ne olucaksa olsun be dedim hatta eşimle bu yüzden kavga ettik gitmicem diye neyse ben o ay doktora felan gitmedim ama eşimin arsızlığından yani çocuk istediğimizden felan değil gün aşırı ilişkiye girdik oda denk gelmiş işte bi gün alışverişten dönüyodum adet tarihim 1 gün geçmişti bi test aldım yaptım pozitif çıktı şaka gibi dimi

Merhaba bende polikistik over hastasıyım ama adetleri düzenli doktorum klomen glukofen verdi buay kullanıcam ama acaba ise yarar mı bunları kullanıp hamile kalan var mı..yardım edin lütfen

Merhaba ben polikistik over sendromu hastayım 15 yaşında teşhiş konuldu bana 21 yaşındayım adetlerim düzene girdi ve şu an ilaç kullanmayı bıraktım açıkcası ama yinede burada ki yazıları görünce tereddüte düştüm ilerde çocuğum olmamasından korkuyorum ne yapıcağımı bilmiyorum bebekleri çok seviyorum ve çocuk sahibi olmak istiyorum

Geri