polikistik over olup zahmetsizce hamile kalabilen var mı?

naenia

Yeni Üye
Üye
polikistik over olup zahmetsizce hamile kalabilen var mı?
pko olup hamile kalanlar polikistik over olup hamile kalanlar polikistik overli kalabilirmi over hastaları kalabilirmi hastaları nasıl kalır
slm
anlaşıldığı üzere pko hastasıyım ve bebek istiyorum. reglin 3. günü hormon testleri yaptırdım. değerlerim şu şekilde:
estradiol: 16
FSH: 7,11
LH: 18,82
prolaktin: 14,60
bunların ne anlama geldiğini bilmiorum çünkü gittiğim doktorlar bununla ilgili net şeyler söylemedi. bu değerlerin normal bir insanda nasıl olması gerektiğini bilen varsa bana yardımcı olsun lütfen.
bu arada doktorum klomen verdi günde 2 tane kullandım. bittikten iki gün sonra doktora gittim yumurtlama var fakat yumurtan çok küçük dedi. küçük de olsa yumurtlamayı olumlu bi gelişme olarak kabul edebilir miyim acaba?? ayın 31 inde de progestron testi yapılacak sanırım o zaman daha net öğrenicem yumurtanın durumunu.
bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

slm
anlaşıldığı üzere pko hastasıyım ve bebek istiyorum. reglin 3. günü hormon testleri yaptırdım. değerlerim şu şekilde:
estradiol: 16
FSH: 7,11
LH: 18,82
prolaktin: 14,60
bunların ne anlama geldiğini bilmiorum çünkü gittiğim doktorlar bununla ilgili net şeyler söylemedi. bu değerlerin normal bir insanda nasıl olması gerektiğini bilen varsa bana yardımcı olsun lütfen.
bu arada doktorum klomen verdi günde 2 tane kullandım. bittikten iki gün sonra doktora gittim yumurtlama var fakat yumurtan çok küçük dedi. küçük de olsa yumurtlamayı olumlu bi gelişme olarak kabul edebilir miyim acaba?? ayın 31 inde de progestron testi yapılacak sanırım o zaman daha net öğrenicem yumurtanın durumunu.
bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

selam canım bende pko hastasıydımm ama yumurtlamam vardı ilk üç ay hiç yumurtlayamadım ama sonradan yumurtam oluşuyor ve çatlıyordu önemli olan yumurtanın olması ve çatlaması ben klomen felan kullanmadım sadece insülin direncim düşsün diye glukofaj ve folik asit aldım hiç bişide yapmadan hamile kaldım

o zaman sen şanslı olanlardanmışsın. umarım bende senin gibiyimdir:) 1 ay oldu pko olduğumu öğreneli ve tam olarak ne yapmam gerektiğini bilemiorum. 29 yaşındayım ve bebek için geç kalmak istemiyorum:(

bak bi arkadaş daha vardı onada anlatmıştım durumu

alıntı yapıyorum kendi yazımdan

evet canım senin için yazmıştım zaten şimdi baştan anlaşalım pko bi hastalık değil eğer yumurtluyosan ve yumurtan çatlıyosa bu bi hastalık değildir çünküüü kadınların yüzde doksanı zaten pko hastası o yüzden bunu bi hastalık olarak görmicez sana tavsiyem sende böle düşün sil at kafandan çünkü kafaya taktıkça ruhsal bi çıkmazın içine girdiğini anlıycaksın bunun sonu psikolojik tedaviye kadar gider ben artık o raddeye gelmiştim eşim bi yandan hadi doktora git görümcelerim bi yandan doktora git tırlatmak üzereydim bi gün bi dellenmişim yeter be dedim hiç bi yere gitmiyorum ne olucaksa olsun be dedim hatta eşimle bu yüzden kavga ettik gitmicem diye neyse ben o ay doktora felan gitmedim ama eşimin arsızlığından yani çocuk istediğimizden felan değil gün aşırı ilişkiye girdik oda denk gelmiş işte bi gün alışverişten dönüyodum adet tarihim 1 gün geçmişti bi test aldım yaptım pozitif çıktı şaka gibi dimi

canım senin adına çok sevindim bunu bu şekilde atlatabilmiş olman çok güzel. fakat bende regl düzensizliği var 3-5 ayda bir regl oluyorum. bazen ilaçsız olamıyorum bile. doktor da söyledi yumurtlama problemim varmış. yani yumurtlamıomuşum. bu yüzden de yumurtlamamı sağlayacak klomen i verdi. yumurtlamışım fakat bunun küçük olduğunu hamileik için yeterli olup olmayacağını bilemediğini ama yine de günaşırı eşimle birlikte olmamı söyledi.
bir sürü durum var önce yumurtlamak gerekior, sonra o yumurtanın 18-20mm arasında bi büyüklükte olması gerekio, sonra bu yumurtanın çatlaması gerekiyor. şu durumda ben sadece küçücük bir yumurta üretmiş oluyorum:) çok çalışmam gerek çoookkk:)
ilgin için tşk ederim bu arada :)

canım senin adına çok sevindim bunu bu şekilde atlatabilmiş olman çok güzel. fakat bende regl düzensizliği var 3-5 ayda bir regl oluyorum. bazen ilaçsız olamıyorum bile. doktor da söyledi yumurtlama problemim varmış. yani yumurtlamıomuşum. bu yüzden de yumurtlamamı sağlayacak klomen i verdi. yumurtlamışım fakat bunun küçük olduğunu hamileik için yeterli olup olmayacağını bilemediğini ama yine de günaşırı eşimle birlikte olmamı söyledi.
bir sürü durum var önce yumurtlamak gerekior, sonra o yumurtanın 18-20mm arasında bi büyüklükte olması gerekio, sonra bu yumurtanın çatlaması gerekiyor. şu durumda ben sadece küçücük bir yumurta üretmiş oluyorum:) çok çalışmam gerek çoookkk:)
ilgin için tşk ederim bu arada :)
burdaki en önemli şey kafana takmıcaksın canım herşey oluyo zamanla eğer olmuyosa şimdi zamanı değildir yüce allahın katında hiç takma daha yolun uzun 29 yaş hiç bişi

bu arada mercimek sevdalıları adlı foruma gelebişlirsin ordada böle bekleyen çok arkadaşımız var dertleşip konuşabiliyoruz bize uğurlu geldi sanada uğurlu gelir işl

Selam kızlar...
Bende pco hastasıyım. birkaç aydır bende tedavi görüorum 2-3 kez klomen kullandım yumurtalarım oluştu istenilen boyuta gelince de çatladı ama gebelik oluşmadı. Bu ay hasta olmayı bekliorum bakalım doktora gidicem tekrar, ya 1 kutu daha kullanıcam yada aşılamaya geçicez.
Aşılama hakkında bilgisi olan varmı bu arada?

slm tgcslm
yumurtalarım oluştu çatladı da ama hamile kalamadım diosun, peki bunun sebebi neymiş doktorun bi açıklama yaptı mı? bir de yumurtanın oluşup çatladığını nasıl takip ediyor doktorun. benim doktorum klomeni kullandıktan 2 gün sonra baktı ve küçük bi yumurta olduğunu söyledi daha büyür mü çatlar mı bilemem dedi. senin doktorun ne zaman baktı ve söyledi bunları.

slm canım lh hormonun yüksek bu durumda gebe kalman zor ancak tedaviyle çünki bende aynı sorunları yaşıyorum bir çözebilsem..

Geri