polikistik over olup zahmetsizce hamile kalabilen var mı?

Mrb arkadaslar 22 yasindayim ve 4 aylik evlim adet duzensizligim bekar iken de vardi evlenin cede dewak etti doctora gittgim de pko teshisi koydu ve inofolic sase sabah2 aksam 2 olmak uzere toplam 4 tane kullaniyrm ac karina ilk kutum bitmek uzere onun yanina da progestan 100 mg verddi addtin 14 gunu baslamami soyledi sabah 1 aksam 2 olmak uzere tozu kullaniyrm suan hapa ise bi kac gun var almama sizce pkolu olup bu tozu kullanip hamile kalan varmi:-(

1 yildir evliyim bekarken bir süre adet oldum daha sonra hiç olmadim 6 ay hap kullandim tedavi oldum biraktiğim gibi yine olmadim sonra evlendim ve yine adet olmadim 2 aylk evliyken doktora gittim pko olduğumu öğrendim serophone kullandim işe yaramadi merional iğne 75 kulla.dim işe yaramadi biraktim başka doktora gittim serephone kullandim olmadi nerional 150 yazdi doktr 6 tane bugun ikincisini vurdum inşallah bu sefer yumuryam buyur piskolojikmen çokmus durumdayim maddi imkansizliklada uğraşiyorum

Arkadaslar bende 19 yasndaym 3 yillik evliyim bndr pko hastasiyim 2srnedir mahfoldum gitmediği m doktor icmedigim ilac kalmadı calisiyorm smdi son 1 senedir dktora da gitmiyorm birseylerde yapmiyorum kilomda var brnim doktordan hastaneden tiskindim ama bi bebegimizin olmasını cokkk istiyorum
Allah hepimizin kucağına bosbirakmasin takmaya lim arkadaşlar hersey olacagina varirir allahin izni ile ins.

Arkadaslar bende 19 yasndaym 3 yillik evliyim bndr pko hastasiyim 2srnedir mahfoldum gitmediği m doktor icmedigim ilac kalmadı calisiyorm smdi son 1 senedir dktora da gitmiyorm birseylerde yapmiyorum kilomda var brnim doktordan hastaneden tiskindim ama bi bebegimizin olmasını cokkk istiyorum
Allah hepimizin kucağına bosbirakmasin takmaya lim arkadaşlar hersey olacagina varirir allahin izni ile ins.
Slm cnm ben 25 yaşımdayım 4 senelik evliyim pikoluyum adetlerim düzensiz 40 -45 günde bir oluyorum rahim filmide cekildim tüplerimden biri tıkalı eşimin spermleride iyi sayılmaz 3 sene kendiliğinden hamile kalırım diye bekledim olmadi geçen sene 6 ay klomen kullandim yine olmadı bıraktım 3 aydır bişey kullanmıyorum biraz dinlenmek istedimbu ayda tüp bebege karar vermiştik yine günüm gecti her ay oluyodu ama bi test yapiyim dedim bi baktım iki cizgi kan verdim hamileyim şimdi 5 haftalik olduk keseyide gördük iki hafta sonra kalp atışını duymaya gidicez.. sakın umudunu kaybetme bol bol dua et biz eşimle bu kandilde hacet namazı kıldık dua ettik Rabbim nasip etti kucağıma almayi nasip etsin inşallah darısı başına tatlım ♡

Bende polikistik over hastasıyım. 2aydır adet görmüyorum. Evliyim 9ay oldu. Ve bugün doktora gittik. Hamile olabilirsin dedi. Çok umutlandim. En kötüsü de yarıni beklemek.Yarin öğrenecegim hamile olup olmadığımı. Allah isteyen herkese bebek versin. İçinde de bize:)

yas 13 den beri bu hastalık benimle.Yaşım 27...Bir kızım var 2.de yolda.kimse stres olmasın Allah isterse her şey olur.

Ben 22 yasindayim pro hastasiyim cocukluktan beri 5 yillik evliyim ve bebek sahibi olmak istiyordum 5 sene boyunca denemedigim Sey kalmadi 4 kez asilama 2 kez icsi yani en son tup bebek yontemini denedik olmadi ve bunlardan dolayi Kilo Aldim surekli yapmadigim Sey kalmadi en son dedimki birdahaki tüp bebek denememe kadar kilo vermek istiyorum bunun icinde adet duzenlemesi icin ilac istiyorum doktorum metformin 850 verdi en az 6 ay kullancsksin dedi ilk ay gunde 1 tane 2. Ay gunde 2 taneye gectim diger aylar kullanmama gerek kalmadi ve HAMILEYIM mucize resmen mucize o kadar denememe ragmen bebegimin boyle gelmesi cok sukur umarim hepimiz tadariz bu duyguyu cok guzel ve ben inaniyorum Allah isteyen herkese tattircak

Ben 22 yasindayim pro hastasiyim cocukluktan beri 5 yillik evliyim ve bebek sahibi olmak istiyordum 5 sene boyunca denemedigim Sey kalmadi 4 kez asilama 2 kez icsi yani en son tup bebek yontemini denedik olmadi ve bunlardan dolayi Kilo Aldim surekli yapmadigim Sey kalmadi en son dedimki birdahaki tüp bebek denememe kadar kilo vermek istiyorum bunun icinde adet duzenlemesi icin ilac istiyorum doktorum metformin 850 verdi en az 6 ay kullancsksin dedi ilk ay gunde 1 tane 2. Ay gunde 2 taneye gectim diger aylar kullanmama gerek kalmadi ve HAMILEYIM mucize resmen mucize o kadar denememe ragmen bebegimin boyle gelmesi cok sukur umarim hepimiz tadariz bu duyguyu cok guzel ve ben inaniyorum Allah isteyen herkese tattircak

Bu zorlu ,neticesi mutlu biten paylaşım için teşekkür eder,sağlıklı gebelik geçirmenizi dilerim..Dilerim ki dileyen herkes en kısa zamanda anne olur.Sevgiler..

Ben bu yazılanları okurken bazı yerlerde gözyaşlarıma engel olamadım. Hani diyorsunuz yA üzülmeyin olur diye ben hamile kaldım diyorsunuz ya , yine de nedense bana çok uzak geliyor hamile kalabilmek yada bir bebek sahibi olabilmek. Siz de böyle hissediyo muydunuz? Yaşım 30 ve pko luyum sendrom değil de sadece hamile kalmak konusunda şikayetim var. 2 sene oldu evleneli ve doktorum dirençli pko olduğunu ve aşılamaya geçmemiz gerektiğini söyledi. Benim anlamadığım eşimin sperm kalitesi normalin üzerinde bu durumda aşılamanın ne kadar faydası olur? Sorun benim yumurtamın döllenmesiyken spermi alıp rahim içime koysalar ne kadar faydası olur bilemiyorum... Yoruldum...

Ben bu yazılanları okurken bazı yerlerde gözyaşlarıma engel olamadım. Hani diyorsunuz yA üzülmeyin olur diye ben hamile kaldım diyorsunuz ya , yine de nedense bana çok uzak geliyor hamile kalabilmek yada bir bebek sahibi olabilmek. Siz de böyle hissediyo muydunuz? Yaşım 30 ve pko luyum sendrom değil de sadece hamile kalmak konusunda şikayetim var. 2 sene oldu evleneli ve doktorum dirençli pko olduğunu ve aşılamaya geçmemiz gerektiğini söyledi. Benim anlamadığım eşimin sperm kalitesi normalin üzerinde bu durumda aşılamanın ne kadar faydası olur? Sorun benim yumurtamın döllenmesiyken spermi alıp rahim içime koysalar ne kadar faydası olur bilemiyorum... Yoruldum...

Merhaba
Sadece çocuk konusu değil neyin eksikliğini yaşarsanız o şeye kavuşmak hayal gibi gelebiliyor.Özellikle çocuk sahibi olmaya çalışan çiftler çok hassas ve duygusal.Duruma hep olumsuzlukla yaklaşıyor.Buda strese neden oluyor ve gebe kalmayı engelliyor.Her şeyden önce olumlu düşünmeye çalışın.Dünyada aynı sorundan müzdarip sadece sizin olmadığınızı bilin .Pko gebe kalmada sıkıntı yaratıyor ve tedavisi de biraz uzun sürebiliyor.Lakin tedavi olumlu sonuç veriyor .Moralinizi yüksek tutun ve inanın .Aşılama yöntemiyle gebe kalanlar var bu tedavi olumlu cevap vermezse tüp bebek olur.Dileyen herkesin anne olması temennisiyle.Sevgiler..

Geri