Prezervatif vajinam da kaldı Hamilemiyim?

J

jabagi

Forum Okuru
Prezervatif vajinam da kaldı Hamilemiyim?
Merhaba. Sevgilimle 03.05 tarihinde korunarak iliskiye girdik ve bosaldiktan sonra prezsrvatif vajinamda kaldi ama sonra sevgilim onu hemen cikardi. O gunden beri hamilelikten supheleniyoruz ve bu zamana kadar 2 kere hamilelik testi yaptim. 1.si 2hafta once. Ikincisi gecen hafta. Ikisindede sonuc negatifti. O supheli iliskiden sonra hemen hemen hergun beyazimsi bir akinti oluyor ve adetim 2-3 gun gecikmisti ama sonra adetimi gordum fakat 2 gun surdu yani cok kisa surdu. Acaba uzerine mi gormus oluyorum ? Goguslerim hassaslasti. Iliskiden bu yana 27 gun gecmis gecen hafta gebelik testi negatif cikmis. Buna ragmen hamilemiyimdir cok merak ediyorum? Bir daha nezaman gebelik testi yapmaliyim? Cok tesekkur ederim bilgilendirdiginiz icin.
Not: supheli iliski bir onceki adetimden yaklasik 14 gun sonra gerceklesti yani dollenme zamanina denk geliyor o yuzden suphelerimiz daha cok artiyor.

Prezervatif bir korunma yöntemidir. Ama ilişki esnasında erkeğin ereksiyon olmadan önce takması gerekiyor bu şartlara uyarsanız ve prezervatif yırtık değilse hamile kalma şansınız yoktur. Eğer gebelik testleri sürekli negatif çıktıysa doğrudur ama kesin emin olmak adına bir kan testinden de gebelik testi yaptırabilirsiniz. Dediğim gibi hamilelik olduğunu sanmıyorum.

Cok tesekkur ederim cevabiniz icin. Evet bende biliyorum kan testinin kesin sonuc verecegini ama an testine gidersem ve sonuc pozitif cikarsa evime mektupla bildirirler. Yurtdisinda yasiyorum ben ve sistem boyle ilerliyor burda. O yuzden iki kez hamilelik testi yaptim idrar ile. Korkularimin nedeni belirtilerin cogunu gostermem. Sik sik idrara cikmam, gogus hassasiyeti,beyaz-sarimsi akinti gelmesi. 10 gun once iliskiden sonda hep kan gelmesi. Bunlar hamileligin ilk hafta belirtilerine uyuyor. Ama soylede bisey var. Uzerinden 27 gun gecmis. Dollenme simdiye gerceklesirdi oyle degil mi? 2-3 gun gecikmelide olsa reglde olmustum. Ama su belirtiler gecmiyor malesef.

Merhaba, Öncelikle belirtelimki vereceğimiz bilgiler bir hekimin teşhis ve tedavisini içermez. Verdiğiniz bilgilere göre sonuca ulaşmaya çalışıyoruz. Mensin 2-3 gün sürmesi normaldir. Ben gebe olduğunuzu düşünmüyorum fakat gebelikte söz konusu olabilir. ( Belirtileri psikolojik olarak yaşamanız mümkün) Durumdan hayli tedirgin olduğunuz aşikar. Madem hcg testi yaptırmaktan çekiniyorsunuz , bir kaç tane daha idrardan gebelik kiti uygulayabilirsiniz.. Ayrıca gecikme olmadan test yapmışsınız . Bu yüzden önceki test sonuçlarınız geçersiz. Gebelik testini tekrar yapmanız da fayda var.

Peki sizce ne zaman tekrardna test yapmaliyim? Iliskiyi 03,05 te yasadik. Nerdeyse 4.haftaya girecez ve 2 hafta once adetimi gordum. Biraz gecikmisti ama geciktikten sonra test yapmistim ve negatif cikmisti. Bu zamana kadar dollenme olsaydi ciksrdi degilmi testte ?

Selamlar, bu zamana kadar bebek olsa emin olun ortaya çıkardı. Kesinlikle hamile değilsiniz sıkıntı yapacakta birşey mevcut değil verilere göre. Yani hamile değilsiniz olamazsınız !

Peki sizce ne zaman tekrardna test yapmaliyim? Iliskiyi 03,05 te yasadik. Nerdeyse 4.haftaya girecez ve 2 hafta once adetimi gordum. Biraz gecikmisti ama geciktikten sonra test yapmistim ve negatif cikmisti. Bu zamana kadar dollenme olsaydi ciksrdi degilmi testte ?

Hanımefendi bakın sorunuzun içeriği aynı . İçinizin rahat etmesi açısın dan beklenen mensinizde yani adetinizde gecikme olursa test yapın.Sabaha kadar biz size olasılıklı yorum yapsakta siz tatmin olmayacaksınız. Bu yüzden test yapmanız psikololijkmen rahatlamanızı sağlayacaktır.

Geri