Primolut kullandım Hamile olabilir miyim?

B

Busramece

Forum Okuru
Primolut kullandım Hamile olabilir miyim?
Merhabalar 1 hafta kadar primolut adet geciktirici kullandim. Yumurtlama donemini etkilemiyormus adet gunumden 3-4 gun sonra iliski oldu acaba hamile kalır mıyım?

Merhaba, primolut hamile kalmayı engellemez. Sadece adet dönemini ileri yada geri çekmek için kullanılır.+ Gebe kalmak için yumurtlama günü ön görülsede her dönem gebe kalmak mümkündür.Düzensiz ovülasyon gerçekleştiyse hamile kalma ihtimali vardır. Şayet mensinizde gecikme söz konusu ise yada gecikme olursa gebelik testi yaparak gebe olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

Birde bu spermlerin 72 saat kalma olasılığı varmış. Iliskiden 2 gun sonra orta dogurgan dönem yaziyodu adet takvimimde sizce olabilir mi?

10 gün primolut adet geciktirici kullandım. 10.cu gün sabah bir tane içtim ve bıraktım. Akşam ilişkiye girdik. Hamilelik bu şekilde mümkün müdür?

10 gün primolut adet geciktirici kullandım. 10.cu gün sabah bir tane içtim ve bıraktım. Akşam ilişkiye girdik. Hamilelik bu şekilde mümkün müdür?

Primolut Adet düzenleyicisidir , gebeliği önlemede kullanılmaz. Yani primolut kullandıysanız ve akabinde birliktelik gerçekleşti ise durum gebelikle sonuçlanabilir. Her dönem gebe kalmak mümkündür ( düzensiz ovülasyon ) Döneminizde gecikme yaşarsanız gebelik testi yaparak hamile olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

MErhan a ortalama 28 günde bir düzenli regl oluyorum ve normalde 28 Ekimde regl olacaktım tatile gittiğimiz içün 24 ekimde primoluyor n kullanmaya basladim ve 29 ekim de bıraktım. 31 Ekim de regl oldum. Ve primolut doğum kontrol hapı da olarak çalıştığını sanıyordum 24 ekim ile 29 ekim arası eşimle korunmasiz ilişkiye girdik bu süreçten hemen sonra regl olduğuma göre hamile olma ihtimalim yoktur değil mi

Geri