Progestan Kullananlar burayaaaaaaaaa..

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba ilacın tabiki faydası var .Düşük tehlikesine karşı korur yalnız sizde dinlenmeye bakın..Kullanan arkadaşlar yorumlarıyla size yardımcı olucaktır..

S

sesa5806

Yeni Üye
Üye
merhaba herkese
yaklasik 1 senelik evliyim doktorum pko oldugum icin adet duzenleyici vede gebeligi kolaylastirmak amacli progestan 100 verdi 3 aydir kullaniyorum ama maalesef gebelik olmadi bu ay asilama yapilacak ama nedense hic olmayacak gibi hissediyorum umudum kalmadi asilama yontemi deneyen bu konuda tecrubeli olan arkadaslardan oneri almak istiyorum birde asilama masraflarini devlet karsiliyormu acaba

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba aşılama tedavisiyle gebe kalan hanımlar çoğunlukta.Bu topikte deneyimli arkadaşlar size yardımcı olucaktır.

Aşılama raporu çıkarabilmek için gerekli ön koşullar

-T.C. Vatandaşı olmalısınız.
-Daha önce doğmuş bir çocuğunuz olmamalı.
-En az 3 yıllık evli olmalısınız.
-Sosyal güvence sahibi olarak en az 5 yıl sosyal güvenceniz sürdürülmüş olmalı.
-Bayanın yaşı 23’den küçük veya 39’dan büyük olmamalı.
-Bayansanız ve 35 yaşından sonra evlenmişseniz evlilik süreniz 3 yıl yerine 1 yıl olabilir.
Yukarıda belirtilen koşullara sahipseniz bünyesinde tüp bebek kliniği olan hastanelere başvurabilir ve devlet desteğinden yararlanmak için rapora başvurabilirsiniz.

S

sesa5806

Yeni Üye
Üye
BEYZA21' Alıntı:
Merhaba aşılama tedavisiyle gebe kalan hanımlar çoğunlukta.Bu topikte deneyimli arkadaşlar size yardımcı olucaktır.
merhaba domtorum yasal surecin 1 sene oldugunu ve bu sureci doldurmak uzere oldugumu bildirmisti baska bir tanidigimda var oda 1 sene sonra asilama yaptirabildi yeni bir yasa cikmis olabilirmi acaba

Aşılama raporu çıkarabilmek için gerekli ön koşullar

-T.C. Vatandaşı olmalısınız.
-Daha önce doğmuş bir çocuğunuz olmamalı.
-En az 3 yıllık evli olmalısınız.
-Sosyal güvence sahibi olarak en az 5 yıl sosyal güvenceniz sürdürülmüş olmalı.
-Bayanın yaşı 23’den küçük veya 39’dan büyük olmamalı.
-Bayansanız ve 35 yaşından sonra evlenmişseniz evlilik süreniz 3 yıl yerine 1 yıl olabilir.
Yukarıda belirtilen koşullara sahipseniz bünyesinde tüp bebek kliniği olan hastanelere başvurabilir ve devlet desteğinden yararlanmak için rapora başvurabilirsiniz.

S

sesa5806

Yeni Üye
Üye
merhaba dr um bana yasal surecin 1 yil oldugunu ve bu sureci doldurduktan sonra yapabilecegini ardaki 3 ayida progestan tedavisiyle deneyelim demisti yeni cikan bir yasada 1 yila dusmus olabilirmi acaba bir tanidigim 1.5 senelik evliyken asilama oldu acaba ben pko lu oldugum icin dogal yollarla kalamadigimi boldirip 1 seneyemi dusuruyorlar

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba 2016 aşılama yönetmeliği hakkında şu anlık bilgi yok.Doktorunuz bu durumu daha iyi bilir.Doktorunuza danışmanızda fayda var ..

Y

yardım edein lutfn

Forum Okuru
kzlar düşük tehlikem var doktorum banada progestan verdi gerçekten işe yariyormu birde sürekli başım dönüyor sizde böyle oldunuzmu :(

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Evet gerçekten işe yarıyor hatta bazen hapının yeterli olmadığı zamanlar da progestanın birde iğnesi var ben kullanmıştım lekelenmeyi anın da kesmişti...

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Yaşadığımı hatırlamıyorum ama burada bazı arkadaşların yaşadığını duymuştum

S

Seymoss

Yeni Üye
Üye
Merhaba arkaslar bende progestan kullandim 10 gun sabah aksam birde folik asit kullandim gunde bir adet. Adetimin 3. Gunu cagardi doktorum ilafim bitince adet olmam gerekiyodu ilac biteli 10 gun oldu adetim de 5 gun gevikti hala olmadim test yaptim negatif. Kan verdim bakalim yarim cikicak hayirlisi. Benim gibi olup hamile.oldugunu ogrenen var mi Bana da yarimci olur musunuz. Yeni uyeyim bu arada. Teskkurler

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba üyeliğiniz hayırlı olsun.Geç döllenme gibi durumlarda plano testlerde gebelik çıkmayabilir.HCG testiniz umarım pozitif çıkar..

A

aysekrs

Forum Okuru
Ben progestan kullanmaya 25 haftalıkken başladım yalnız doktorumun verme sebebi düşük için değil erken doğumu geciktirmek için her gece bir tane almamı söyledi gece alıyorum bu yüzden hiç etkisini hissetmiyorum doktorum bu yüzden gece içmemi söyledi baş dönmesi yapıyormuş

K

kcaca

Forum Okuru
ben daha önce düşük yaptim şimdide 4 haftalık hamileyim ama korkuyorum kahverengi leke oluyo bende siktir protestan ilacını verdi düşük olmasını engelliyomu

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba ;

İlaç düşüğü engelliyor,ciddi bir problem olmadığı sürece.Lekelenmeniz uzun ve yoğun olursa hekiminizle irtibata geçin.

B

bebegim sen iyi ol yeter

Forum Okuru
Selam canlar uzun yıllar sonra aşilamalar ilaclar tedaviler fayda etmeyince rabbim verdi hamileyim 6 haftalık kahverengi lekelenmeler icin dr progestan hap verdi yumuşak kapsül ve iki gündür kafam bi milyon aralıksiz uyuyorum bel ağrısı kasık ağrısı kısacası uyanamıyorum rabbim heimizin yardımcısı olsun inşallahh.