Progestan Kullananlar burayaaaaaaaaa..

A

aaaaaa

Forum Okuru
Ben progestan kullnaiyorum ve 4. Günündeyim kasiklarim da be yumurtaliklarim da hafif hafif sancilaar oluyor nedeni nedir acaba

E

esra25

Forum Okuru
Bende kullandım ama hamile kalmak için deģil adet duzenleyici olarak verdi doktor. Hamile kalamadim malesef tup bebek yaptirdik

A

Abasturk87

Forum Okuru
Bende kullandım hamile olduğumu öğrendikten bi kaç hafta sonra düşük riskine karşı Bebek tutunsun diye verdi doktor benim başım çok dönüyor hamilelikten olduğunu düşünüyordum ama haptanmış şu anda içmeye devam ediyorum çok şükür herhangi bir sorun yok

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Bende kullandım hamile olduğumu öğrendikten bi kaç hafta sonra düşük riskine karşı Bebek tutunsun diye verdi doktor benim başım çok dönüyor hamilelikten olduğunu düşünüyordum ama haptanmış şu anda içmeye devam ediyorum çok şükür herhangi bir sorun yok

İlaç baş dönmesi halsizlik yapabiliyor.Bu durum 45 dk yada 1 saat sürebilir.Bu süre zarfında uyuyup dinlenmek iyi gelicektir.

Ö

ÖzaydınP

Forum Okuru
Ben kasım 2015 te evlendim ve şubat ayında hamile kaldım 1.5 ay sonra düşük yaptım içimde parça kaldığı için küretaj oldum ve yaklaşık 4.5 aydır hamile kalmayı bekliyorum 8 aylık evliyim ve neredeyse 8 ay hep hamile kalmayı umut ettim bi defa oldu ama bebeğim beni sevmedi sanırım bırakıp gitti adet zamanımdan hep 3 gün erken kanamam oluyor ve dün tekrar adet gördüm eşimle morallerimiz yine yerlerde doktora başvurmadım bir sorun var mı bilmiyorum sizce doktora gitmem gerekiyor mu yardımcı olursanız çok mutlu olurum sizin gibi arkadaşlara ihtiyacım var moralim çok bozuk

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba , öncelikle geçmiş olsun.Daha önce küretajla sonuçlanmış bir gebelik söz konusu olmuş.İkinci bir gebelik planın dan önce mutlaka bir hekim kontrolün den geçin.Mensin 3 gün erken gelmesi de normal bir durum..

Ö

ÖzaydınP

Forum Okuru
Öncelikle cvp verdiğin için tşk ederm... Evet ama her ay bi önceki aydan 3 gün erken oluyor ayrıca çok fazla kanama olmuyor yani gübdr bi pet değiştiritorum daha fazla değil vu da normal mi peki ben çok mutsuzum stres içindeyim sürekli stresde engel olur mu bebeğin oluşumuna acaba?

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Rica ederim , adetin her ay 3-4 gün geri gelmesi normal bir durum kaygılanacak bir durum yok.Lakin kanama miktarında değişim görülüyorsa mutlaka hekime görünüp muayene olun.Stresten uzak durun .Stres adet döngünüzü,miktarını değiştirebilir.

D

denizaslan

Forum Okuru
Selam arkadaslar bende progestan kullaniyorum daha yeni basladim 2 hafta gonal f 450 igneleri kullandim yumurtalarim tembeldi kontrole gittim bana dedi iki yumurtanda suan guclu buyumus yumurta catlatmak icin bana igne yazdi ve progestan yazdi o gun icerisinde o igneyi kullandim bir defalik zaten o igne ve bugun progestana basladim adet sancilarindan daha fazla sancilarim var normalmi bu arkadaslar yardimci olurmusunuz

S

Sultan444444

Forum Okuru
Merhaba ben 3aydır adet olmuyordum her hafta gebelik testi yaptın ama negatif cıktı sonra tesedüf bu siteyi gördüm ilacın gebeligi kolaylastırdıgını görünce gittim aldın günde 1tane aldım 3günü adet oldum 3gün oldu bitelide bugün üçüncü günü hergün birtane içiyorum inş gebe kalırım evliligimi kurtarmak için

Banada yardımcı olursanız sevinirim

kızılsaç

Üye
Üye
Merhaba ben 3aydır adet olmuyordum her hafta gebelik testi yaptın ama negatif cıktı sonra tesedüf bu siteyi gördüm ilacın gebeligi kolaylastırdıgını görünce gittim aldın günde 1tane aldım 3günü adet oldum 3gün oldu bitelide bugün üçüncü günü hergün birtane içiyorum inş gebe kalırım evliligimi kurtarmak için

Banada yardımcı olursanız sevinirim
sana evliliği kurtarmak için şart koşana üç nokta diyorum.

S

suslumm

Forum Okuru
Mrhabalar bende Progesteron ilaci kullaniyorum yan etkisi olarak cene alti ve gobek altinda tuylenme oldu acaba ilaci birakinca tuylenmeler gecer mi

M

Mrs cat

Forum Okuru
Arkadaşlar bana Dr bugün verdi. 34 yaşındayım menopoza girmişim :( bu ilacı kullanıp adet gören varmı? Benim yumurtlamam dahi yok nasıl adet görcem bilemiyorum artık

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Arkadaşlar bana Dr bugün verdi. 34 yaşındayım menopoza girmişim :( bu ilacı kullanıp adet gören varmı? Benim yumurtlamam dahi yok nasıl adet görcem bilemiyorum artık

Merhaba , Size bir takım tavsiyelerim olucak. Stres düzensiz beslenme ve sigara erken menepoz nedenlerinden en önemlileri. Öncelikle stres yapmayın + düzenli beslenin kahvaltıda mutlaka zeytin ve yumurta tüketin. Gece uyumadan 1 bardak süt .Günde en az 4 adet ister kuru ister yaş incir tüketin. Bakın erken menepozun tedavisi var lakin bu tedavi sadece adet olmanızı sağlar. Üreme biter. Prof Dr ibrahim saraçoğluna ulaşın. Erken menepoz için bitkisel tedavi uyguluyor .Belli bir ücret karşılığı elinize bitkiler ve hocanın önerilerinin yer aldığı bir liste geliyor. Saraçoğlunu resmi sitesinin linkini ziyaret ederek kendisine ulaşabilirsiniz..

http://www.profsaracoglu.com/

A

anke.i

Forum Okuru
Merhaba ben de suan 7 haftalik hamileyim 4 haftalikdan bu yana hafif toz pembe seklinde lekelenmelerim vardi iki gunde bir geliyordu daha sonra koyu kirmizi gelmeye basladi ertesi gun hemen doktora gittim hic bisi olmadigini soyledi Allahima bin
sukur ama progestan ilacini verdi 3 gundur iciyorum suanda lekelenmelerm kesildi gelmiyor insallah gelmez ilacin etkisi olur.

Elidaiso

Yeni Üye
Üye
Merhaba üyeliğiniz hayırlı olsun.Geç döllenme gibi durumlarda plano testlerde gebelik çıkmayabilir.HCG testiniz umarım pozitif çıkar..
BEnim çok merak ettim bı konu var cocuk istiyorum ben ignemı oldum progestanı kullandım normalde bugün yarn adet olmalıyım pazartesı olmazsam test yapacagm fakat bana progestanı kullandgn sürece adet olmazsın dıyorlar ıkıtane kaldı sozce bugünden itibaren bırakmalıyım iki olmama rağmen adetim düzenli eğer ilacın öyle etkisi varsa boşuna heveslenmeyım bari