Bu ilacla hamile kalan varmi acaba

Slm bizde cocuk dusunuyoruz ve bir yildir olmuyor doktorum klomen onerdi kullandim yumurta boyu baktirmak icin gittigim de hic yumurtan olusmamis ddi ve progestn verdi suan onu kullaniyorum bu ilacla hamile kalinirmi onuda bilmiyorum o ilacla kalan varmi

Merhaba arkadaslar. bende 4 haftalık hamileyim yanlız iki gndr lekem gelmeye baslafı doktors gtyim bana prostegan ilacını verdi.her ihtimale karsı dusuk riskine sebeb.
Yanlız bu ilac dusul riskini sadece %10 icin gecerliymis.yani ial ı kullnıyrm dusuk olmam diye bir kaide yok.sadece dinlemek ve uzanmak.iyi gliyo

Slm ben 16 .hafdalik hamileyim kahve rengi akintim geliyor dokdorum progestan fitil verdi ama bebeğe zarari olurmu?arkadaşlar

Kızlar aydınlatmak isterim sizi yani progestagen kullananları. Bu kadınlık hormonu. Dr bu ilaci rahim duvarı kalinlassin diye veriyor. Hamileyken de veriliyor düşük ihtimaline karşı. Ve hamile kalmak isteyenlere de veriliyor ve ayriyetten adet düzensizliğinde de veriliyor. Bebeğe bir zararı yok aksine tutunmasini sağlıyor. biraz yan etkisi var hap olarak kullananlara yorgunluk hafif baş dönmesi ve yine hafif mide bulantısı yapıyor. :)

Merhabalar bu ikinci gebeligim daha önce bir düşük yaptım 5 haftalikken şu an yeniden hamileyim ve 9 hhaftalık geçen cuma kanamanın oldu acile gittik bi problem görülmedi ve zaten progestan kullanıyordum devam et ama fitil olarak al dedi doktorum o şekilde kullandıktan sonra kanama geçti fakat kahve rengi akıntım oluyor ilacı agizyoluyla almaya başladım fakat akıntı devam ediyor başına gelen var mı

progestan hapı hamile kaldıktan sonra eğer düşük tehlikesi varsa veriliyo ama sağlıklı hamilelik yaşamak için ben hamileliğimden 3 ay önce folik asit kullandım yine tehlikem oldu fakat sorunsuz hamilelik ve doğum geçirdim çocuğumda son derece sağlıklı dünyaya geldi şuan 18 aylık ve hiç bir gece acil kapısına gitmedik

iyi günler melekler dualarımızı eksik etmeyelim birbirimize...sitenize yeni geldim bende.8 haftalık hamileyim 10 gün önce damla damla kanamam oldu 4 damla kadar.acile gittim acildeki doktor kadın doğum doktoruna havale etti progest an ilaç verdi ultrasona soktu sıkıntı yok dedi bebeğin kalp atışlarını da duydum.ama w c çıkmaya korkuyorum ya tekrardan o damla kan gelirse diye.benimle benzer durumları yaşayan arkadaşlardan bilgi almak istiyorum

Arkadaslar progestanin hamile kalmayla bi ilgisi yok bn 2,5 aylik hamileyim dr hamileykn veriyo kan ilaci kullanrak hamile kldim

Geri