Progestan Kullananlar burayaaaaaaaaa..

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Elidaiso' Alıntı:
BEnim çok merak ettim bı konu var cocuk istiyorum ben ignemı oldum progestanı kullandım normalde bugün yarn adet olmalıyım pazartesı olmazsam test yapacagm fakat bana progestanı kullandgn sürece adet olmazsın dıyorlar ıkıtane kaldı sozce bugünden itibaren bırakmalıyım iki olmama rağmen adetim düzenli eğer ilacın öyle etkisi varsa boşuna heveslenmeyım bari
Merhaba siz başkasının değil hekiminizin tavsiyesine uyun ..

E

Elidaiso

Yeni Üye
Üye
BEYZA21' Alıntı:
Merhaba siz başkasının değil hekiminizin tavsiyesine uyun ..
Doğru söylüyorsunuz zaten yarn adet günüm birgün test yapacam msjımı okuyan herkesten dua beklıyrm rabbım bıan önce herkese hayrlı bi evlat nasip etsin cok heyecanlıyım...

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Elidaiso' Alıntı:
Doğru söylüyorsunuz zaten yarn adet günüm birgün test yapacam msjımı okuyan herkesten dua beklıyrm rabbım bıan önce herkese hayrlı bi evlat nasip etsin cok heyecanlıyım...
İnşallah en kısa zaman da mutlu haberlerinizi alırız..

S

Sinem çamçakal

Forum Okuru
Mrb BN 2 haftalık hamıleyım düşük tehdidi olduğunu söyledi doktor ilk bebeğim düşük yaparım DİE çok korkuyorum progesteron hapını yazdı bna da sabah 1 aksam 1 kere sizce yaparmıyım düşük

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Sinem çamçakal' Alıntı:
Mrb BN 2 haftalık hamıleyım düşük tehdidi olduğunu söyledi doktor ilk bebeğim düşük yaparım DİE çok korkuyorum progesteron hapını yazdı bna da sabah 1 aksam 1 kere sizce yaparmıyım düşük
Selamlar öncelikle geçmiş olsun. Öncelikle şunu bilmen gerekiyor. O çocuk oraya zayıf bir yapıştırıcı ile yapıştırılmış değil. Allah'ın izni ile bişey olmaz inşallah. Tabiki senin yapacağın en önemli ve tek şey progestanı kullanarak olabildiğine dinlenmek. Hatta çiş ve zaruri ihtiyaç haricinde hiç bir şekilde bir yere kalkma ayaklarını yüksek bir yere koyarak tv izle dinlen. Emin ol birşey olmayacak ve bizler de buradan senin güzel haberlerini alacağız inşallah.

Sevgiler, tekrar geçmiş olsun.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Sinem çamçakal' Alıntı:

Merhaba ,

Size verilen ilaç düşüğü engeller lakin sizin de kendinize iyi bakmanız gerekiyor.Dinlenin stres yapmayın. Bu ilaç baş dönmesi yapar.İlacı aldığınız andan itibaren 1 saat uzanın .Sağlıklı gebelik geçirmeniz dileği ile.

Sevimli cadı

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
ECRIN RANYAM' Alıntı:
Ya aynı sorunbendede var acaba nasıl kullandınız

Doktoruna sor ;) Burda ki herkes doktor önerisi ile hareket ediyor. Kimi vajinal yoldan kimi oral yoldan kullanıyor . Her iki kullanım şeklinin amacı aynı olsada doktora danışmakta fayda vardır.

Ş

Şirintepe

Forum Okuru
Mrb ben çocuğum olsun diye çok uğraşıyorum 2 defa klomen kullandım daha sonrada catlatma ignesi yapıldım bir işe yaramadı Dr önce yumurtalik ların çok tembel calismiyor dedi daha sonrada rahim duvarın ince o yüzden olmuyor dedi simdi 9 aydır progestan kullanıyorum bir işe yaramadı.

Sevimli cadı

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Şimdi senin adetinde düzensizdir . Yumurta tembelliğinin tedavisi var. Yumurta tembelliği olup tedavi olanlar hamile kalabiliyor. İyi bir doktora görün canım moralini bozma. İnşallah cumanın hürmetine sende hamiş olursun .

Özlem..

Özlem..

Yeni Üye
Üye
Progestan 100mg ve 200mg lik yumuşak kapsül vajinal yoldan fitil olarak kullanılır. Bir de PROGESTAN 50 mg/ml IM enj. çöz. içeren 5 ampül şeklinde kalçadan iğnesi vardır. Hap olarak oral kullanımı yok diye biliyorum. Fitili bilmeyerek ağızdan yutarsanız tehlikeli bayılmalara sebep oluyor. Aman yanlış kullanmayın. Doktor tavsiyesi almadan kesinlikle kullanmayın.
Ben tüp bebek tedavisi görüyorum. Dün emriyo transferim yapıldı. İki günde bir kalçadan progestan iğnesi oluyorum. Müthiş ağrıtıyor. Bir de progestan 100mg yumuşak kapsül kullanıyorum. Günde 3 kez 2 şer tane vajinal fitil olarak kullanıyorum. Fitille ilgili size bir sorum olacak. Kullanmaya başlayalı sürekli bir akıntı hissediyorum. Çamaşırımda beyaz bir tabaka oluşuyor. Bu durum normal mi acaba ben mi kullanmayı beceremedim. Progestan fitili kullananlar da benim yaşadığın sıkıntıyı yaşıyor mu?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Özlem..' Alıntı:
Progestan 100mg ve 200mg lik yumuşak kapsül vajinal yoldan fitil olarak kullanılır. Bir de PROGESTAN 50 mg/ml IM enj. çöz. içeren 5 ampül şeklinde kalçadan iğnesi vardır. Hap olarak oral kullanımı yok diye biliyorum. Fitili bilmeyerek ağızdan yutarsanız tehlikeli bayılmalara sebep oluyor. Aman yanlış kullanmayın. Doktor tavsiyesi almadan kesinlikle kullanmayın.
Ben tüp bebek tedavisi görüyorum. Dün emriyo transferim yapıldı. İki günde bir kalçadan progestan iğnesi oluyorum. Müthiş ağrıtıyor. Bir de progestan 100mg yumuşak kapsül kullanıyorum. Günde 3 kez 2 şer tane vajinal fitil olarak kullanıyorum. Fitille ilgili size bir sorum olacak. Kullanmaya başlayalı sürekli bir akıntı hissediyorum. Çamaşırımda beyaz bir tabaka oluşuyor. Bu durum normal mi acaba ben mi kullanmayı beceremedim. Progestan fitili kullananlar da benim yaşadığın sıkıntıyı yaşıyor mu?

Endişelenecek bir durum yok. Fitil vajinada eridiği için akıntınızın olması normaldir..

K

Kesecik

Forum Okuru
Bende de kahverengi leke oldu pazar gununden beri 2 gundur bu ilaci kullaniyorum acaba ne kadar daha kullanicam ultrasonda 5 haftalik ama adet tarihine gore 7 oluo kafam karisti yahu

Sevimli cadı

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Kesecik' Alıntı:
Bende de kahverengi leke oldu pazar gununden beri 2 gundur bu ilaci kullaniyorum acaba ne kadar daha kullanicam ultrasonda 5 haftalik ama adet tarihine gore 7 oluo kafam karisti yahu
Buna doktorun karar vericek herşey yoluna girerse tedaviyi sonlandırır. Ultrason gebelik haftanız hakkında doğru bilgiyi verir.Kafanız karışmasın.

N

Na_ke

Forum Okuru
Merhaba arkadaşlar bütün yorumlar yani konu başlığı açıldığından bu yana hemen hemen bütün yorumları okudum benimle benzer durum yaşayanlar ve yaşadıklarında aldıkları sonuçları paylaşmaları benim için önemli sadece biraz ivedilik istediğim için buradan benimle ortak olayları yaşayanların teselli ya da ikna edici yorumlarına ihtiyacım olduğu için yazma ihtiyacı buldum
Ben uzun zamandır adet düzensizliği yaşadım p.over sendromu ve süt salgılama (hamilelik yok)ve aşırı adet düzensizliği sıkıntılarımla özel de tedavi görüyorum eylül ayında dostınex ve progestan ilaçları kullandım aynı zamanda soğan kürü kullandım 2 ay düzenli idi Ekim de oldum ve 2 ay olmadım doktor tekrar progestan verdi 6 aylık ben bir kutuyu bitirmeme 3 gün kala 52.günümde yani 14 aralıkta hasta oldum bu arada doktor vücüdum gebeliğe hazırlandığını söyledi ve 2. Kutuya 31 aralıkta adetin 17.gününde başladım geçen hafta bitti 30 günde olmasını bekledim 14 ocakta olmayı beklerken bugün 3 gün geçti olmadım şimdi kaç gün beklemeliyim hamilelik için hamile kalınırmı bu ilaçla bu kadar uzun yazımı okuyup sabırla cevaplayan arkadaşlarım şimdiden çok teşekkür ederim Rabbim istediklerinizi hayırlısıyla sizlere de nasip eylesin inşallah

A

azaranul

Forum Okuru
Na_ke' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar bütün yorumlar yani konu başlığı açıldığından bu yana hemen hemen bütün yorumları okudum benimle benzer durum yaşayanlar ve yaşadıklarında aldıkları sonuçları paylaşmaları benim için önemli sadece biraz ivedilik istediğim için buradan benimle ortak olayları yaşayanların teselli ya da ikna edici yorumlarına ihtiyacım olduğu için yazma ihtiyacı buldum
Ben uzun zamandır adet düzensizliği yaşadım p.over sendromu ve süt salgılama (hamilelik yok)ve aşırı adet düzensizliği sıkıntılarımla özel de tedavi görüyorum eylül ayında dostınex ve progestan ilaçları kullandım aynı zamanda soğan kürü kullandım 2 ay düzenli idi Ekim de oldum ve 2 ay olmadım doktor tekrar progestan verdi 6 aylık ben bir kutuyu bitirmeme 3 gün kala 52.günümde yani 14 aralıkta hasta oldum bu arada doktor vücüdum gebeliğe hazırlandığını söyledi ve 2. Kutuya 31 aralıkta adetin 17.gününde başladım geçen hafta bitti 30 günde olmasını bekledim 14 ocakta olmayı beklerken bugün 3 gün geçti olmadım şimdi kaç gün beklemeliyim hamilelik için hamile kalınırmı bu ilaçla bu kadar uzun yazımı okuyup sabırla cevaplayan arkadaşlarım şimdiden çok teşekkür ederim Rabbim istediklerinizi hayırlısıyla sizlere de nasip eylesin inşallah
canım bugün mutlaka test yap hamile olabilirsin.

Sevimli cadı

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
pınar orul' Alıntı:
merhaba düşük tehlikesi için doktorum progestan verdi ama yutunca başım dönüyor
Merhaba progestan baş dönmesi yapıyor 1 saat sonra geçiyor .İlacı aldıktan sonra dinlenmeye çalış .Gerekirse 1 saat hiç yerinden kalkma .Bu ilacın en kötü etkisi bu yapıcak bir şey yok.

M

Meli Meli Mel

Forum Okuru
MERHABALAR. BEN ÇOCUK DÜŞÜNMEYE BAŞLADIM. ADET DÜZENSİZLİĞİM İÇİN DOKTOR PROGESTAN VERDİ. ADET OLDUKTAN SONRA 16. GÜNDE KULLANMAYA BAŞLADIM. BIRAKINCA ADET OLACAĞIMI SÖYLEDİ DOKTOR. BEN BUGÜN ADET OLDUM. AMA TAM OLARAK ADET OLMA DENİLMEZ. AZICIK BİR KANAMAM OLDU. BUNU ADETTEN SAYIP İLACI BIRAKMALI MIYIM ACABA? BİR ŞEY DAHA SORACAĞIM. ADET DÜZENSİZLİĞİ NEDENİYLE KULLANDIĞIM İÇİN ÇOCUK OLMASINA ENGEL OLUR MU? SONUÇTA BU PLANDA KULLANDIKÇA ADET OLACAĞIM İLACIN ETKİSİYLE.