Progestan Kullananlar burayaaaaaaaaa..

Melis ank

Melis ank

Aktif Üye
Üye
selam bu soruları doktoruna sorman en doğrusu .ilacın bileşimi nedir neyin nesidir biz bilemeyiz. ayrıca bugün adet olmuş kanaman tabiki fazla olmayacak yavaş yavaş yoğunlaşacak.

G

glst

Forum Okuru
Bende bugun asilama yaptirdim yarin kullanmam icin progestan verdi vajinal yolla alinmak uzere ama prospektuste agoz yoluyla yazio bu sekilde vajina yoluyla kullanan var mi acaba??

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Progestan vajinal yada oral yoldan alınır. Siz hekiminizin önerdiği şekilde kullanın..

D

deniz rana

Forum Okuru
Bende 12 haftalik hamileyim ve prgestan hapini kullaniyorum resmen sarhos yapiyor dusuk riskim oldugu icin verdi doktorum

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba , ilacın en çok bilinen etkilerinden biri . İlacı kullandıktan sonra mümkün mertebe dinlenmeye bakın. İlacı kullanırken uyku hali,yorgunluk,halsizlik olabilir. Bu etkiler ilaç kullanımından 45 dakika sonra geçer..

H

Hderyadd

Forum Okuru
Merhabalar benim adetim 3 gun gecti 2 tane test yaptim pozitif cikti ertesi gun doktora gittim hemen ilk once ultrsonla bakti kist olusmus ve daha kesemiz olusmamis cocugun bulgusu biras uzak turuyor olmasi gereken yerden dedi. Kan tahlili alalim emin olalim diye kan verdim ve magnezyumum eksik cikti kan dolasimimda yavaslik cikti ve hamileligin degeri 106 cikti. Doktor cok dusuk oldgnu soyledi magnezyum icin ve kani hizlandirmak icin 3 serum yaptilar ve progestan mi ne ogne verdi 20 tane gunde 10 gun kullanilacak ayni anda her iki kalcama olacak sekilde ve suda eritilen magnezyum kullaniyorm 5. Gunumdeyim kasiklarimda ara ara agri oluyorr

Varmidir boylee durum sizce nedir ne degildir.

HemşireniZ

HemşireniZ

Aktif Üye
Üye
Vücudumuzun normalde bir çok vitamin ve minerale ihtiyacı vardır. Bunlar dan biride magnezyumdur. Magnezyum eksikliği normalde halsizlik,yorgunluk,kusma, vs gibi komplikasyonlara yol açar. Gebelikte bunun eksikliği de bu tür problemleri daha ağır geçirmenize sebep olur. Durum size has bir şey değil.Gebe olan olmayan bir çok innsanda magnezyum eksikliği görülür.Gereken tedaviye başlanmış. Sizin yapmanız gereken sağlıklı beslenmek ve dinlenmek + Değerinizde gecikmenize göre normal. Kese şimdi görülmez gebeliğin 5-6. haftası görülür. Hekim kontrollerinizi aksatmayın.Sağlıklı gebelik geçirmeniz dileği ile.

Sevimli cadı

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Benim ilk gebeliğimde magnezyum eksikliği vardı birde aşırı demir eksikliği .Sürekli kusardım yorgunlukta cabası 1 hafta serum tedavisi gördüğüm oldu. Sonra magnezyum içeren besinleri araştırıp tespit ettim ve bunları tüketmeye başladım . Sonra gebeliğim gayet sağlıklı ilerledi .Korkma arkadaşım sadece beslenmene dikkat et,stres yapma ve aylık kontrollerini aksatma.

H

Hderyadd

Forum Okuru
Malesef bayanlar gebeligim kimyasal gebelikmis :( ilk kan testimde 106 cikmisti dun 4.68 cikti ve kimyasal gebelik dedi doktorum bi kac gune kanamam olacagni ve kanamayla dusecegini soyledi :(((

Cileli kız

Cileli kız

Üye
Üye
Bende kullandım ama hamile kalamadı m daha doğrusu bir türlü düzgün bi muayene olamadım şehir degisikligi vs polikist yapida adet ler im çok düzensiz tiroid m var 3 yıllık evliyim rabbim kimsenin kucağın boş bırakma sin arkadaşlar mübarek günde.

Cileli kız

Cileli kız

Üye
Üye
Kızlar burayı rastgele buldu m sorunları mi ararken ama nasıl kullanılıyor pek bilmiyorum benim mesajları görüyor musunuz konuşmak dert les mek istiyorum esim den başka kimse m yok hem sizlerle aynı duygular da yiz

M

Melek 6577

Forum Okuru
Arkadaşlar merhaba 5 haftalık hamileyim. Geçen hafta progesteron 27.5 çıkmıştı bugün ise 14.5 çıktı . Hcg 7500 , progesteron düşmesi düşük belirtisi denildi . Doktor ilaç verdi aranızda böyle olan var mi ?

L

LÜLÜK

Yeni Üye
Üye
Merhaba 8 Aydır bebek için uğraşıyoruz olmuyor geçen ay 3 gün gecikti ve kahverengi akıntım oldu hatta siyaha yakın doktora gittim progestan verdi 16. Gün kullanmaya başla dedi unutmuşum 17. Gün kullanmaya başladım eşimle yumurtlama günlerinde birlikte olduk adetim tam günümde geldi rengi normale dönse de miktarı da günü de az sürdü sürekli midem yanıyor sabahları ara ara midem bulanıyor kasıklarım da ara ara ağrıyor bazen batıyor uykuya da doyamıyorum bu aralar ben yine de ihtimal vermiyorum hamileliğe ama bilemedim sizce üstüne görmüş olabilir miyim?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
LÜLÜK' Alıntı:
Merhaba 8 Aydır bebek için uğraşıyoruz olmuyor geçen ay 3 gün gecikti ve kahverengi akıntım oldu hatta siyaha yakın doktora gittim progestan verdi 16. Gün kullanmaya başla dedi unutmuşum 17. Gün kullanmaya başladım eşimle yumurtlama günlerinde birlikte olduk adetim tam günümde geldi rengi normale dönse de miktarı da günü de az sürdü sürekli midem yanıyor sabahları ara ara midem bulanıyor kasıklarım da ara ara ağrıyor bazen batıyor uykuya da doyamıyorum bu aralar ben yine de ihtimal vermiyorum hamileliğe ama bilemedim sizce üstüne görmüş olabilir miyim?
Mensinizd enormal döngüde gerçekleşmiş gebe olduğunuzu düşünmüyorum fakat kanamanın miktarı her zamankinden az diye vurgulaşmışsınız. Bu yüzden tedbiren gebelik testi yapın.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Cileli kız' Alıntı:
Kızlar burayı rastgele buldu m sorunları mi ararken ama nasıl kullanılıyor pek bilmiyorum benim mesajları görüyor musunuz konuşmak dert les mek istiyorum esim den başka kimse m yok hem sizlerle aynı duygular da yiz
Merhaba, yorumlarınız görülüyor . İstediğiniz zaman probleminizi anlatabilirsiniz. Keyifli paylaşımlar..

Z

ZafeRabiA

Yeni Üye
Üye
Ben de Şubat ayında düşük yaptım ondan sonra 48-52 günde bir adet olmaya başladım. Şimdi Dr. adet düzeni için verdi 10 gün içip 11.gun adet olursun dedi.Allah razı olsun valla çok ilgili bir Dr. zaten ve dediği gibi 11.gun oldum. Düzene girdikten sonra çocuk inşallah:)