ece naz

ece naz

Yeni Üye
Üye
dr banada verdi ama reglim çok geçmişti ve kist tedavisi için verdi evet baş dönmesi çok yapıyor ve uyku yapıyor ilk ay 10 gün kullanıcan dedi ve adet olcan dedi ben 7 . gün adet oldum ve kestim ilk adet günümde dogum kontrol hapı kullanmamı söyledi ve hala kullanıyorum hala lekenmelerim var cnm gebelik için verildigini bilmiyorum açıkcası adet düzensizligi için verildigini veriyorum

H

hayrabolu

Forum Okuru
ben progestan ile gebe kaldım şuan çok mutluyum insallah sonunda üzülmem.

K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
mrh. arkadaşlar 2.gun önce bende 2.aşılamımı yapttırdım banada progestan verdı ılk bende ıcıp ıcmeme konusunda tedırgın olmuşttum ama anladımkı dr. bu ılacı verdıyse bır bıldıgı vardır ıcınız rahat olsun düşük olmasını engellıyor cunku

najehaje

najehaje

Hamiş Melek
ben de hamileliğimin ilk beş ayında kullandım düşük tehditi için. ilk 5 ay boyunca pek bişey yiyemedim ve sürekli olarak uyuyordum. başım dönüyordu sürekli bu nedenle 5 ay boyunca sürekli yattım. ama ilacı bırakınca başdönmelerim de geçti iştahımda düzeldi. sonuç olarak sağlıklı bir oğlum oldu. eğer düşük tehditi için kullanıyorsanız faydasını görürsünüz bu yüzden verdiği sıkıntılara katlanmak gerek ;) allah bebek isteyen herkese nasip etsin kızlar. dünyada bundan daha güzel bir duygu yok çünkü...

K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
merhaba arkadaşlar 5 aylık evliyim ve adetim çok düzensiz oldu.bu ay ayın 15inde hastalandım ve adetim hala devam ediyor 16 gündür hastayım yani doktora gittim ve bana progestan verdi hastalığımı kesmesi için istemiştim. geçen ay korunmadık bebek istedik ama kalmadım hastalandım :S sonra bebeği ertelemeye karar verdik ve bu ay doğum kontrol hapı olarak yasmin kullandım. ve adetimin şuan 16ncı günü 3 gündür progestan kullanıyorum ve hala kesilmedi adetim.korkuyorum kızlar bana ne oldu hayatımda ilk defa u kadar çok uzun adet gördüm acaba hamileyimde üstüne mi görüyorum yada dış gebelik mi oluştu korkuyorum kızlar yardımcı olun lüffffeeeeennnn :((

lettuce35

lettuce35

Yeni Üye
Üye
merhaba arkadaşlar 5 aylık evliyim ve adetim çok düzensiz oldu.bu ay ayın 15inde hastalandım ve adetim hala devam ediyor 16 gündür hastayım yani doktora gittim ve bana progestan verdi hastalığımı kesmesi için istemiştim. geçen ay korunmadık bebek istedik ama kalmadım hastalandım :S sonra bebeği ertelemeye karar verdik ve bu ay doğum kontrol hapı olarak yasmin kullandım. ve adetimin şuan 16ncı günü 3 gündür progestan kullanıyorum ve hala kesilmedi adetim.korkuyorum kızlar bana ne oldu hayatımda ilk defa u kadar çok uzun adet gördüm acaba hamileyimde üstüne mi görüyorum yada dış gebelik mi oluştu korkuyorum kızlar yardımcı olun lüffffeeeeennnn

U

ulker

Forum Okuru
merhaba arkadaslar ben aranıza yeni katıldım benim suanda yaklasık 12 haftalık hamıle olmam gerekiyor ama cok endişeliyim 2010 aralıkta hamile kalmıstım ama bebegimin gelişimi durmustu ondan sonra korunduk doktor ilac falan verdi sonra eylulde 2. kez hamile kaldım ilk baslarda bulantılarım vardı sık sık idrara cıkma acıkma ama suanda hiç biri yok sık sık acıkmıyorum acaba psikolojik ola bilirmimoralim cok bozuk hiç yiyesim yok . en son 1 eylulde adet olmustum ve her ay adet olmam gereken donemlerde pembemsi lekelenmelerim oluyor progestanı devamlı kullanmıyorum ama lekelenme oldumu kullanıyorum sankı bu ay daha fazla oldu leke cok gelmıyor cok hafif ama onceden 1 yada 2 gun oluyordu bu sefer 4 gun oldu cok korkuyorummm :(

U

ulker

Forum Okuru
lettuce35' Alıntı:
merhaba arkadaşlar 5 aylık evliyim ve adetim çok düzensiz oldu.bu ay ayın 15inde hastalandım ve adetim hala devam ediyor 16 gündür hastayım yani doktora gittim ve bana progestan verdi hastalığımı kesmesi için istemiştim. geçen ay korunmadık bebek istedik ama kalmadım hastalandım :S sonra bebeği ertelemeye karar verdik ve bu ay doğum kontrol hapı olarak yasmin kullandım. ve adetimin şuan 16ncı günü 3 gündür progestan kullanıyorum ve hala kesilmedi adetim.korkuyorum kızlar bana ne oldu hayatımda ilk defa u kadar çok uzun adet gördüm acaba hamileyimde üstüne mi görüyorum yada dış gebelik mi oluştu korkuyorum kızlar yardımcı olun lüffffeeeeennnn
selam canım bende progestan kullandım ama hamile kalmak icin hamile kaldıgım zamanda dusuk olmasın diye yani adeti kesip kesmedigini bilmiyorum ama ben kullandıgım zaman adetimi geciktirmişti cok kanaman varsa diş gebelik ola bilir ultrasona girerek oyrene bilirsin

lettuce35

lettuce35

Yeni Üye
Üye
cnm ultrason çektirmek için gittim doktora baktı ama mesanen fazla dolu değil birşey göremiyorum dedi yolladı yani birşey demedi çok moralim bozuk gerçekten

U

ulker

Forum Okuru
lettuce35' Alıntı:
cnm ultrason çektirmek için gittim doktora baktı ama mesanen fazla dolu değil birşey göremiyorum dedi yolladı yani birşey demedi çok moralim bozuk gerçekten
idrar testiylede oyrene bilirsin diş gebelik varsa bile pozitif cikar sonuc bildigim kadarıyla diş gebelik tehlikeli canım ihmal etme olmadı kan testi yaptır gebelik belirlemek için umarın ciddi bi sorun yoktur

lettuce35

lettuce35

Yeni Üye
Üye
inşallah birşey yoktur cnm idrar testi yaptım çıkmadı hiç birşey doktora gittiğimde kistlerini atıyorsun dedi ama bu kadar uzun sürermi bu olay diye de düşünmüyo değilim yani bakalım yarın tekrar doktora gidicem ilgin için teşekkür ederim...

U

ulker

Forum Okuru
lettuce35' Alıntı:
inşallah birşey yoktur cnm idrar testi yaptım çıkmadı hiç birşey doktora gittiğimde kistlerini atıyorsun dedi ama bu kadar uzun sürermi bu olay diye de düşünmüyo değilim yani bakalım yarın tekrar doktora gidicem ilgin için teşekkür ederim...
aklına kotu sey getirme canım doktorun dediyi gibide ola bilir içine sinmezse başka bir doktora git iyi haberlerini bekliyorum bende haftaya gidicem inşallah bebegimin durumu iyidir ben kuruntu yapıyorumdur :(

lettuce35

lettuce35

Yeni Üye
Üye
inşallah cnm allah eline almayı nasip etsin ve hamilelik duygusunuda herkeze tattırsın inşallah ...

U

ulker

Forum Okuru
lettuce35' Alıntı:
inşallah cnm allah eline almayı nasip etsin ve hamilelik duygusunuda herkeze tattırsın inşallah ...
amin canım inşallah rabbim kimsenin kucagını bos bırakmasın inşallah her kese saglıklı evlatlar nasip etsin hayırlısıyla

K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
progestan

merhabalar ben de sıkıntımı sizinle paylaşmak istedim adetimin3. günü yaptırdığım teste prolaktinim 47 çıktı ve doktor dostinex verdi 13. gün gittim yumurta takibi için yumurta oluşmuş 15. günden itibaren progestan kullan dedi ama benim çok belim ağrıyor uykum var sizce hamile olabilir miyim çevrenin rahatsız edici bakışlarından bıktım

K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
birbuçuk ay önce parça alındı progestan verdi acaba düzenleyicimi 3 ay kullanıcam nedir

M

mavi masal

Forum Okuru
merhaba

bende progestan ve glucophage kullanıyorum . progestanı sabah 1 akşam 2 kullanıyorum . acayip dengem bozuldu . glucophage sindirim sistemimi çok hızlandırdı , progestan da çok ama çok uyku yapıyo . sabah kalkamıyorum akşamları alınca , sabah alınca da anca iki fincan türk kahvesi ile ayılıyorum . tek dileğim en kısa zamanda gebe kalabilmek . Allah hepimize sağlıklı sıhatli ve en önemlisi hayırlı evlatlar nasip eder inşallah .....

S

SKRN82

Yeni Üye
Üye
mrb kızlar.ben bu sitede yeniyim.5-5.5 haftalık hamileyim.4 gün önce hafif kanamam oldu dr ye gittim.düşük tehlikesi varmış.progestan ilacını verdi.kullanıyorum.gerçekten düşüğü tam manasıyla engelliyormu.çok dikkat etmeye çalışıyorum.sizlerin önereceği birşeyler varmı.biraz rahatlamaya ihtiyacım var

K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
merhaba arkadaşlar bende bu sıtede yenıyım bende pko vardı ara ara kanamlarım oluyordu aralık 8 de regl oldum bıttı 20 sınde tekrardan basladım.doktora gıttım klomen ve glukofen verdı kullnadım dun gıttım tekrardan 17 mm lık bırtane yumurtan olusmus dedı ve persembe gıbı catlar dedı catlatma ıgnesı vermedı pazartesıde progestana basla dedı.sımdı burda yazılarınızı okudum genelde adet sokturucu oalrak verılıyomus hamıle kalmak ıcıın kullananlarda var bu ay cok umutluyum inşallah Allah'ım herkese bu mutllugu yasatır.benım sorum doktor catlatma ıgnesı yapmadı bır yumurta ıcın yapmayalım dedı acaba bır yumurtayla ve progestan kullanrak hamıle kalan varmı ?