Bende 12 haftalik hamileyim ve prgestan hapini kullaniyorum resmen sarhos yapiyor dusuk riskim oldugu icin verdi doktorum

Merhaba , ilacın en çok bilinen etkilerinden biri . İlacı kullandıktan sonra mümkün mertebe dinlenmeye bakın. İlacı kullanırken uyku hali,yorgunluk,halsizlik olabilir. Bu etkiler ilaç kullanımından 45 dakika sonra geçer..

Merhabalar benim adetim 3 gun gecti 2 tane test yaptim pozitif cikti ertesi gun doktora gittim hemen ilk once ultrsonla bakti kist olusmus ve daha kesemiz olusmamis cocugun bulgusu biras uzak turuyor olmasi gereken yerden dedi. Kan tahlili alalim emin olalim diye kan verdim ve magnezyumum eksik cikti kan dolasimimda yavaslik cikti ve hamileligin degeri 106 cikti. Doktor cok dusuk oldgnu soyledi magnezyum icin ve kani hizlandirmak icin 3 serum yaptilar ve progestan mi ne ogne verdi 20 tane gunde 10 gun kullanilacak ayni anda her iki kalcama olacak sekilde ve suda eritilen magnezyum kullaniyorm 5. Gunumdeyim kasiklarimda ara ara agri oluyorr

Varmidir boylee durum sizce nedir ne degildir.

Vücudumuzun normalde bir çok vitamin ve minerale ihtiyacı vardır. Bunlar dan biride magnezyumdur. Magnezyum eksikliği normalde halsizlik,yorgunluk,kusma, vs gibi komplikasyonlara yol açar. Gebelikte bunun eksikliği de bu tür problemleri daha ağır geçirmenize sebep olur. Durum size has bir şey değil.Gebe olan olmayan bir çok innsanda magnezyum eksikliği görülür.Gereken tedaviye başlanmış. Sizin yapmanız gereken sağlıklı beslenmek ve dinlenmek + Değerinizde gecikmenize göre normal. Kese şimdi görülmez gebeliğin 5-6. haftası görülür. Hekim kontrollerinizi aksatmayın.Sağlıklı gebelik geçirmeniz dileği ile.

Benim ilk gebeliğimde magnezyum eksikliği vardı birde aşırı demir eksikliği .Sürekli kusardım yorgunlukta cabası 1 hafta serum tedavisi gördüğüm oldu. Sonra magnezyum içeren besinleri araştırıp tespit ettim ve bunları tüketmeye başladım . Sonra gebeliğim gayet sağlıklı ilerledi .Korkma arkadaşım sadece beslenmene dikkat et,stres yapma ve aylık kontrollerini aksatma.

Malesef bayanlar gebeligim kimyasal gebelikmis :( ilk kan testimde 106 cikmisti dun 4.68 cikti ve kimyasal gebelik dedi doktorum bi kac gune kanamam olacagni ve kanamayla dusecegini soyledi :(((

Bende kullandım ama hamile kalamadı m daha doğrusu bir türlü düzgün bi muayene olamadım şehir degisikligi vs polikist yapida adet ler im çok düzensiz tiroid m var 3 yıllık evliyim rabbim kimsenin kucağın boş bırakma sin arkadaşlar mübarek günde.

Geri