meraba adet düzensizliğimden dolayı doktorum bana progestan verdi 3 gun sabah aksam kullan dedi 10 gun ara ver dedi 3 gun kullandım kullandıktan 6 gun sonra adet oldum ama adetim sancılı gecti ve 4 gun surdu normalde 7gun suruyodu bu normalmi bittikten sonrada arada sancı oldu bi iki kere

Progestan Nedir Progestan kullananlar

Hamilelik için progestan kullananların yorumları

Progestan hapını kullanıp hamile kalanlar yazabilir mi

progestan progestan nedir kullananlar hamilelikte kullananlar hamilelik
kızlar doktorum bana progestan verdi iki ay boyunca hamile kalmana yardım cı olur dedi bunu kullanananız var mı..
bu hapla hamile kalan varmı..
yalnız bu hap çok baş dönmesi yapıyormuş..doktorum bana günde 3 kez 10 gün iç dedi..bazıları vajinadan kullanmış ama bana bahsetmedi..
Meraba cnm bende gunde iki tane içiyor bas donmesı mide bulantısı yapıyor iki haftalık hamileyım bugun ögrendım inş sendede işe yarar

sevgili melekler progestanın hem vajinal olanını hem de hap şeklinde olanını kullandım. eğer sizin için bi faydası olacaksa deneyimlerimi seve seve paylaşırım. ilk öncelikle progestanın verilme amacı hamile kalmayı kolaylaştırmak değil rahim duvarını kalınlaştırarak bebeğin düşmesini engellemek. zaten doktorlar da genellikle progestanı düşük tehlikeniz olduğunda vermekteler. neyse ben ilk hamileliğimde vajinal kanama şikayetiyle hastaneye doktora gittim ve doktor düşük tehlikem olduğunu söyledi. düşük önleyici bir iğne yaptılar. ertesi dün doktoruma gittim ve bütün olanları anlattım beni muayene etti ve şuan ialcın adını hatırlamıyorum ama vajinal yoldan yapılan progestan yazdı ve her gece aynı saatte kullanmamı söyledi. bu ilacı düşük tehlikesi olanlara rahim duvarını kalınlaştırsın diye veriyoruz dedi. neyse ben ilacı 15 güne yakın kullandım düşük tehlikem geçti ama bebeğim 2buçuk aylıkken öldü ve kürtaj olmam gerekti vs vs. aradan zaman geçti ve tekrar hamile kaldım. öğrenir öğrenmez doktora gittim yaklaşık 4 haftalık hamileydim. doktorum hemen progestanın hap olanından yazdı ve kullanmaya başladım. şu an 19+4 haftalık hamileyim ve progestan kullanmayı 18+6 haftalıkken bıraktım. gelelim yan etkilerine bende oluşan yan etkiler baş dönmesi, halsizlik sürekli uyku hali, saç dökülmesi ama bunun yanında kollarımda ve göbeğimde kıllar çıktı, kabızlık ve iştahzılık vardı. arada sırada da midemi bulandırıyodu. ama çok şükür tüm bunlar geride kaldı. bebeğimi kucağıma almak için herşeye katlanırım. çünkü doktoruma gidip onu o ekranda görünce herşeyi unutup onu biran önce kucağıma almak için sabırsızlanıyorum. evet sevgili melekler benim progestan ile ilgili tecrübelerim bu kadar umarım yardımcı olabilmişimdir. sevgiyle ve hamile kalın...

Merhaba bebegin saglikli mi kalbiyle ilgili bi sorunu var mi. Allah yasatmasin size ama benm bebegimde bi kalp sorunu cikti sebebini doktorlarda bilmiyo bende progestan kullanmistim bi ihtimal bundan midir diye dusunuyorum sizede soriym dedim bebeginiz saglikli mi

Doktorum bana da verdi düşük ihtimaline karşı 3 haftalık hamileyim daha ama yan etkileri beni çok korkuttu bi ilacın bu kadar yan etkisi olmamalı ne yapıcam bilmiyorum

rahim filmi

bayan arkadaslar rahım filmi cektıren vardır yada cektırmeyen vardır aranızda ben cektırdım benı çok korkuttular zor oluo dıe o yuzden paylasmak ıstedım adet sancısı hepınıcekmısınızdır fılmdekı agrıda adet sancısının en sıddetlıhalı çektırecek olan bayanlar var a endıselenmesın enfazla 5 dak suruo
Adet sancisi demek bence çok yanlış olur. Böyle bir aci yok. Bence tarifi de yok. Kesinlikle abartmıyorum. Devlette sakın yaptırmayın.

rahim filmi

bayan arkadaslar rahım filmi cektıren vardır yada cektırmeyen vardır aranızda ben cektırdım benı çok korkuttular zor oluo dıe o yuzden paylasmak ıstedım adet sancısı hepınıcekmısınızdır fılmdekı agrıda adet sancısının en sıddetlıhalı çektırecek olan bayanlar var a endıselenmesın enfazla 5 dak suruo

O kişiye ve rahim yapısına göre değişiyor. Ben normalde çok dayanıklıyımdır, yazılanları okumama rağmen hiç korkmadan endişelenmeden gittim hsg çektirmeye. Fakat bende çift rahim şüphesi vardı ve doğru çıktı. Sol tüpe girişi bir türlü bulamadılar ve rahim ağzına mandal gibi bisey tutturdular onunla açıp verdiler ilacı. Bu işlemi 3 kere arka arkaya yaptilar acıdan kendimi sıkmaktan tansiyonun düştü bacaklarım tir tir titremeye başladı. 4.kere yapacaklarında da izin vermedim. Hayatımda yaşadığım en kötü tecrübelerden biriydi. Yazılanlarda ve izlediğim videolarda o mandal gibi olan şeyden hiç bahsetmiyorlar. Dokuz eylül hastanesinde yaptırdım oraya özgü biseydi sanırım. O mandaldi canımı yakan yoksa ilaç cok az bi sızı yapıyor. Benim durumumda olanlar anestezi almadan yaptirmasin. 1 hafta acısını çektim.

Adet sancisi demek bence çok yanlış olur. Böyle bir aci yok. Bence tarifi de yok. Kesinlikle abartmıyorum. Devlette sakın yaptırmayın.
Ben zeynep kamil hastanesinde yaptırdım dr hem konuştu hem işlemi yaptı bende netten video izleyip gitmiştim korktuğum gibi değilmiş sonrasında kanama bile olmadı benim

Progestan kullananlar bende şimdi kanama başladlı ne yapayım arayayım mı doktorumu korkmalı mıyım ?

Geri