4 haftalık hamileyim ama ultrasonra 4cm

4 haftalık hamileyim ama ultrasonra 4cm kist çıktı doktorumda bana bu ilacı verdi 10 gün sonra gel dedi korkarak kullanıyorum ama bebeğe bi zararı yokmuş

gülşah

4 haftalık hamileyim ama ultrasonra 4cm kist çıktı doktorumda bana bu ilacı verdi 10 gün sonra gel dedi korkarak kullanıyorum ama bebeğe bi zararı yokmuş

ne tesadüftür ki seninle aynı durumu paylaşıyoruz. benimde 4 cm kistim var ve dün 4 haftalık hamile olduğumu hcg ile öğrendik. yarın doktora gidicez kontrole, şuan kanamam falan yok ama düşük olabilr şüphesi ile çok endişeleniyorum. hemen gidip bu progestan dan alsammı eczaneden acaba? ne dersiniz?

Çok şükür Rabbime 3 kutu kadar progestan bitirdim ve ardından progestan iğneleri vuruldum şu anda artık o ilacı bırakmış durumdayım kullanmamdaki amaç kahverengi lekelenme olayı idi darısı benimle aynı sorunu yaşayan diğer hamişlere inşallah:)

bence doktor tavsiyesiyle kullan bende önceden klomen kullandım ve adetlerim çok ağrılıydı kist çıktı ama kanama olurmuş arada eğer çoksa bence hemen doktoruna gitmelisin

sevgili melekler progestanın hem vajinal olanını hem de hap şeklinde olanını kullandım. eğer sizin için bi faydası olacaksa deneyimlerimi seve seve paylaşırım. ilk öncelikle progestanın verilme amacı hamile kalmayı kolaylaştırmak değil rahim duvarını kalınlaştırarak bebeğin düşmesini engellemek. zaten doktorlar da genellikle progestanı düşük tehlikeniz olduğunda vermekteler. neyse ben ilk hamileliğimde vajinal kanama şikayetiyle hastaneye doktora gittim ve doktor düşük tehlikem olduğunu söyledi. düşük önleyici bir iğne yaptılar. ertesi dün doktoruma gittim ve bütün olanları anlattım beni muayene etti ve şuan ialcın adını hatırlamıyorum ama vajinal yoldan yapılan progestan yazdı ve her gece aynı saatte kullanmamı söyledi. bu ilacı düşük tehlikesi olanlara rahim duvarını kalınlaştırsın diye veriyoruz dedi. neyse ben ilacı 15 güne yakın kullandım düşük tehlikem geçti ama bebeğim 2buçuk aylıkken öldü ve kürtaj olmam gerekti vs vs. aradan zaman geçti ve tekrar hamile kaldım. öğrenir öğrenmez doktora gittim yaklaşık 4 haftalık hamileydim. doktorum hemen progestanın hap olanından yazdı ve kullanmaya başladım. şu an 19+4 haftalık hamileyim ve progestan kullanmayı 18+6 haftalıkken bıraktım. gelelim yan etkilerine bende oluşan yan etkiler baş dönmesi, halsizlik sürekli uyku hali, saç dökülmesi ama bunun yanında kollarımda ve göbeğimde kıllar çıktı, kabızlık ve iştahzılık vardı. arada sırada da midemi bulandırıyodu. ama çok şükür tüm bunlar geride kaldı. bebeğimi kucağıma almak için herşeye katlanırım. çünkü doktoruma gidip onu o ekranda görünce herşeyi unutup onu biran önce kucağıma almak için sabırsızlanıyorum. evet sevgili melekler benim progestan ile ilgili tecrübelerim bu kadar umarım yardımcı olabilmişimdir. sevgiyle ve hamile kalın...

miki

düşük tehlikesi olup bu hapı kullananlar da leke devam ediyor mu bilgisi olan varmı

rahim filmi

bayan arkadaslar rahım filmi cektıren vardır yada cektırmeyen vardır aranızda ben cektırdım benı çok korkuttular zor oluo dıe o yuzden paylasmak ıstedım adet sancısı hepınıcekmısınızdır fılmdekı agrıda adet sancısının en sıddetlıhalı çektırecek olan bayanlar var a endıselenmesın enfazla 5 dak suruo

progestan

bi faydasını gören oldumu peki. düşük ihtimaline karşı kulananlara soruyorum. cevaplar sanız sevinirim

Geri