ben klomen kullandım

merhaba,

ben progestan düşük yapma ihtimaline karşı veriyorlar. klomen diye bir ilaç var regl dönemizde 5 gün kullanıyorsunuz. Ben 2 ayrı doktora gittim bu ilaçı önderdiler. Birde sabahları Glugopaj (şeker hastalarının kullandığı) ilacı içiyorum şeker hastası değilim ama yumurtanın hassasiyetini artıyormuş. 3 ay boyunca doktorum kullan dedim sabahları aç karnına içiyorum. Klomeni regl dönemindeyken içtim 5 gün.. (bu çok önemli) sabahları Glugopage kullanıyorum. ve reglim 17. gününde de Progestan başladım. Hamile kalana kadar içeceğim bunu da... sizlerle paylaşırım..

bende kullanmaya başladım...

slm herkese:)
bizde 18 aydır felan bebek istiyoruz ama olmadı:( doktorum bu ay klomen verdi adetimin 5. günü başladım. Bugün adetimin 16. ve progestan kullanmaya başladım..pek umutlu değilim içten içe ümit ediyorum tabii ama bastırıyorum bu duygumu büyük bir hüsrana uyramamk için...progestanın verilme sebebi benim bildiğim kadarıyla bazı bünyeler hamile kalmayı reddediyormuş yani farkına varmadan düşük yapıyormuşuz kesin olmamakla birlikde şiddetli regl sancısı belirtisiymiş yani bu sebebden vermiş olabilir doktor..paylaşmak istedim..
çok zor bir durum:( çevrenizde konuyu bilen insanların hala bebek yokmu bakışlarına maruz kalamak, uzun zamandır konuşmadığınız arkadaşların bebek geliyomu sorusuna HAYIR demek, belki en kötüsü aşık olduğunuz adamı babalık duygusuyla mutlu edememeniz...bunda da vardır bi hayır deyip teselli edilmeniz ve teselli etmeniz (kendinizi)
bugün bahar bayramı ve benim dileğim Rabbim isteyen herkese bebek versin ve hiç bir kulunu bu duygudan mahrum etmesin....
biraz uzun oldu sanırım:) ama iyi geldi yazmak...
mutlu huzurlu ve bebekli kalın inşaalaah!!!

bende progestan kullanmaya başladım.adetin 10.gününden itibaren 15 gün kullan dedi doktor.ilacı kesince direk adet olacakmışım.benim adet döngüsü 35 günden fazla sürüyor.onu düzene koymak için verdi doktor.bakalım hayırlısı.bende bekliyorum.sağlıkla sıhhatle inşallah...

slm serap24 (;

bende progestan kullanmaya başladım.adetin 10.gününden itibaren 15 gün kullan dedi doktor.ilacı kesince direk adet olacakmışım.benim adet döngüsü 35 günden fazla sürüyor.onu düzene koymak için verdi doktor.bakalım hayırlısı.bende bekliyorum.sağlıkla sıhhatle inşallah...

hayırlısı umarım hamile kalırsın tatlım... benim dr 10 gün kullan dedi.günde 3 ilac sabah 1 aksam 2.
progestana başladığımın 2.günü leke oldu ve bugün de biraz kanamam oldu korkuyorum:( sende böyle bişey yaşadın mı?normalde adetim düzenlidir ama ilaç dengemi bozdu dr normal dedi ama tel görüştüm tahlil felan yaptırmadım umarım kist felan oluşmamıştır..
Rabbim isteyen her kulunu bebek sahiibi eder inşallaah!!!

hayırlısı umarım hamile kalırsın tatlım... benim dr 10 gün kullan dedi.günde 3 ilac sabah 1 aksam 2.
progestana başladığımın 2.günü leke oldu ve bugün de biraz kanamam oldu korkuyorum:( sende böyle bişey yaşadın mı?normalde adetim düzenlidir ama ilaç dengemi bozdu dr normal dedi ama tel görüştüm tahlil felan yaptırmadım umarım kist felan oluşmamıştır..
Rabbim isteyen her kulunu bebek sahiibi eder inşallaah!!!

canımm bende kanama olmadı, sadece aşırı baş dönmesi yaptı, bende fitil olarak kullanmaya başladım, çok uyku yapıyor ama idare ediyoruz işte.doktor normal dediyse takma kafana, biliyosun stres hormonları kötü etkiliyor.bende yumurtlama gününü tespit etmeye çalışıyorum, fortel ovulasyon testi kullanıyorum ama anlamadım gitti, bugün adetimin 20.günü ama test hep negatif çıkıyor.yani iki çizgi ama biri daha silik.bakalım teste devam, yakalıcam yumurtamı:))

slm((=

canımm bende kanama olmadı, sadece aşırı baş dönmesi yaptı, bende fitil olarak kullanmaya başladım, çok uyku yapıyor ama idare ediyoruz işte.doktor normal dediyse takma kafana, biliyosun stres hormonları kötü etkiliyor.bende yumurtlama gününü tespit etmeye çalışıyorum, fortel ovulasyon testi kullanıyorum ama anlamadım gitti, bugün adetimin 20.günü ama test hep negatif çıkıyor.yani iki çizgi ama biri daha silik.bakalım teste devam, yakalıcam yumurtamı:))

inşaalaah yakalarsın yumurtanı((; ve bebegin olurrr canıım((= bende ilk günler uyur uyanıktım ama şimdi pek yan etkisini görmüyorum ara kanamalarım hariç:( stressiz günler bizimle olsun((;
ben geçen yıl kullanmıştım ovulasyon testini kaç günde adet oluyosan içindeki şema test yapacağın ilk günü veriyodu sanırım sonrasında hergün deniyosun..gerçi sende silik çıkmış bugün yarın yumurtlarsın((; silik olssada dene miştik biz eczacı arkadaş öle demişti??? ve bende ilk defa 2 cizgigiyi gördüm diye garip bi mutluluk yaşamıştım ikide bir egebilik testi yapıyorum da geçen yıl((; haberlerini bekliyorum inşaallaah başarırsınız umarım isteyen herkes başarabiliir((= mutlu kal

progestan

doktorum bana bu ilacı regl olamadığım için verdi yani bir nevi adet söktürücü olarak biteli 6 gün oldu ama hala ben de birşey yok...

ben de bugün kullanmaya başladım yalnız adet gecikmesi sebebiyle verdi doktor. 5 gün sonra adet göreceksin daha sonra kullanma dedi. bütün gün esnedim ve biraz önce de müthiş baş dönmesi oldu. ondan sonra araştırmaya başladım. kullanıp kullanmamakta kararsızım açıkçası.

merhaba canım.seni çok iyi anlıyorum.allah herkesın gönlüne göre versin.bende 10 aylık evlıyım ve subattan bu yana korunmuyoruz.eşim dıkkat edıyordu.ben hap felan kullanmadım.ve sonuc aynı.biz ilk ayda hemen olucak sandık.ılk ay bıttı yok ıkıncı ay bıttı yok.ne neselıydık mutluyduk.maf olduk ağla ağla her akşam.ya arkaşların baskıları.eşimin kafasının etını yedım zorla nöbetten gelmıştı spermıogram testını yaptırdım.oda olması gereknden çok az mıktarda düşük gelmesınmı halımız içler acısı.aslında doktor acele etmıssınız bu durumda gebelık gerceklesebılır.daha yenı çok dedı.ama biz daha dogrusu ben buyttum buyuttum kafayı yedım.neredeyse.kımseye bırsey dıyemıyorsun.inan uzuntuden 17 gun arayla regl oldum.neyse şimdi bıraz daha ıyıyım.benı sıkan kısılerlede gorusmuyorum.sureklı gıttıgım doktorumuda degıstırdım.yenı gıttgım doktorumda şasırdı sız ne yapmıssınız boyle stressten olmaz dedı.bırakıcaksın bır bakmıssın hamılesın dedı.bırde progestan verdı 17.gununde yut dedı ama ben ay yutamadım.allahım ıns verır tum ısteyenlere...boyle işte.........daha çokta ...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri