Progestan kullananlar Progestan kullananların yorumları

Bebeğiniz için çok üzüldüm rabbim şafi ismiyle şifa versin :( ama çok şaşkınım ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum. Progestanın yan etkileri ve zararları arasında bebeğe zarar vereceği yazmıyor. Bu iddianızı kuvvetlendiren delil nedir ? Hekiminiz mi söyledi ?

Düşük riski için sabah akşam 1 tane progestan 200 mg kullanıyorum bu aksam içtiğimi unutup tekrar içtim ni sıkıntı olur mu ya :((

Merhaba arkadaslar ben 2 senelik evliyim suan cocuk istedik ve doktorum bana yumurtaliklaein tembel dedi igne verdi yaptirdim yumurtaliklari catlatmak icin 9 gundurde progestan kullaniyorum 2 gun once kan testi yaptirdim 5.5 cikti doktoru aradim kimyasal gebelik dedi baska doktoru aradim siniri gecmissin 5 gun sonra gene yaptir dedi suan ben hamilemiyim sizce kafam iyice karisti

Merhaba arkadaslar ben 2 senelik evliyim suan cocuk istedik ve doktorum bana yumurtaliklaein tembel dedi igne verdi yaptirdim yumurtaliklari catlatmak icin 9 gundurde progestan kullaniyorum 2 gun once kan testi yaptirdim 5.5 cikti doktoru aradim kimyasal gebelik dedi baska doktoru aradim siniri gecmissin 5 gun sonra gene yaptir dedi suan ben hamilemiyim sizce kafam iyice karisti

Selamlar Balım, Normalde 5 ve üzeri çıkan sonuçlarda umut başlar deriz fakat şöyle bir durum var onu anlatayım sizlere. Bu kullandığınız progesteran hormonu beta hcg testinde yer alan sonucu etkiler yani dolayısı ile bu sonuca bakarak hamilesiniz diyemeyiz. Kullandığınız ilaç yükseltiyor değerleri. Ha hamile misin ? Beklemen gerekiyor. Bu şekilde kimyasal gebelik olmaz. Örneğin değerin 125 çıkar iki gün sonra 80 e düşerse kimyasal diyebiliriz fakat sizde tam sınırda çıkmış. Muhtemelen bu değeri de progestaran yükseltmiştir. 2 gün bekleyin ve testi yenileyin 10 ve üzeri çıkarsa umutlanabilirsiniz.

Saygılar.

Selamlar Balım, Normalde 5 ve üzeri çıkan sonuçlarda umut başlar deriz fakat şöyle bir durum var onu anlatayım sizlere. Bu kullandığınız progesteran hormonu beta hcg testinde yer alan sonucu etkiler yani dolayısı ile bu sonuca bakarak hamilesiniz diyemeyiz. Kullandığınız ilaç yükseltiyor değerleri. Ha hamile misin ? Beklemen gerekiyor. Bu şekilde kimyasal gebelik olmaz. Örneğin değerin 125 çıkar iki gün sonra 80 e düşerse kimyasal diyebiliriz fakat sizde tam sınırda çıkmış. Muhtemelen bu değeri de progestaran yükseltmiştir. 2 gün bekleyin ve testi yenileyin 10 ve üzeri çıkarsa umutlanabilirsiniz.

Saygılar.
Tesekkur ederim ama erken gebelik testi yaptim cift cizgi cikti biri tam net ikincisi silinik cikiti ve ben 4 gun oldu onu yaptirali yarin yaptirsam olur mu kimyasal gebelik tehlikeli bisey mi peki

Kimyasal gebelik tek değerle anlaşılmaz. Belli aralıklarla hcg nin izlenmesi gerekir. Lütfen durumunuzu yakından takip eden bir hekime görünün.8 ve üstü değerler gebelik olarak değerlendirilir. Hekimin önerdiği gibi 5 gün sonra tekrar hcg testi yapın..

Yararlı bilgiler için teşekkür ediyorum bu progesteron hormonunun bu işe yaradığını bu hapın bunu düzenlemek için verildiğini şimdi daha iyi anlıyorum dualarınıza muhtacım kızlalr umarım ben de en kısa sürede anne olurum dua istiyorum.

Geri