Progesteron sonuç 8.2 çıktı yumurtlamışım bu ne anlama geliyor

Hanife346195

Yeni Üye
Üye
Progesteron sonuç 8.2 çıktı yumurtlamışım bu ne anlama geliyor
Arkadaşlar merhaba yeni evliyim 4 aydır korunmuyoruz 21.gun progesteron aonucum 8.2 çıktı doktor çok iyi yumurtlamıssın dedi bu gebelik anlamina mi geliyor anlamadım?

Selamlar bu şu anlama geliyor. Kadın olarak bebek yapabileceğiniz yumurtaları vücudunuz oluşturmuş yani ilişkiye girerseniz çok yüksek ihtimal ile hamile kalma olasılığınız var b.oş geçirmeyin anlamına geliyor bilginiz olsun.

Siz olayı anlamadınız heralde, yumurtlamanın olduğu üç beş gün boş geçirilmeyecek ve ona göre gebelik kuvvetlenecek. Yumurtlama yapmadan gebe kalamazsınız.

Şimdi bi saniye olayı baştan anlayalım. Siz Progesteron testi dediğiniz şeyi hastaneden kandan mı yaptırdınız ? Yani bu sakın gebelik testi olmasın Ne testi yaptırdınız tam olarak beta hcg testi olmasın bu ?

Bet
Şimdi bi saniye obakilcakti 21.gun goreı baştan anlayalım. Siz Progesteron testi dediğiniz şeyi hastaneden kandan mı yaptırdınız ? Yani bu sakın gebelik testi olmasın Ne testi yaptırdınız tam olarak beta hcg testi olmasın bu ?
Betahcg değil zannetmiyorum araştırmaya gittim yumurtaliklara bakilcakti progesteron testi yumurtlamissin dedi 8.2 çok iyi dedi gülümsedi bu sorun yok yakında hamile kalirsin dedi

Bakın şimdi öncelikle olayı anladık. Siz yumurtlamanız var mı diye test yaptırmışsınız. Bu durumda yapılan test ile sizin hamileliğe elverişli günde olduğunuz yani yumurtladığınız ortaya çıkıyor. Yumurtası olgunlaşan ve yumurtlayan bir kişinin bu günler başladığında bugün dahil olmak üzere 3-5 günü sürekli ilişki ile geçirmesi gerekiyor. Yani yumurtalarınızın spermler ile birleşerek hamilelik olması için en uygun zamanınız başlamış demek bilmem anlatabildim mi ?

Bu arada bu 21. gün yumurtlama olayı şöyle adetinizin başladığı tarih ne olursa olsun 21 gün sonra yumurtlama yaptığınız anlamına geliyor.

Geri