Prolaktin seviyesi 40 çıktı ve düştü bu ne demek

Selin’de

Paylaşımcı Melek
Prolaktin seviyesi 40 çıktı ve düştü bu ne demek
Bu konu hakkında bilgisi olan Bilgi verirse çok sevinirim prolaktinim normal de iki Ay önce 40 çıkmıştı bugun ölçtüler 11 çıktı ama hiç değerim düşsün diye ilaç ta kullanmadım normal de ilaç kullanılmadan düşmüyor bu prolaktin bide dusuk olmasına rağmen göğsümden berrak süt karışımı sıvı hala geliyor doktora soramadım çok yoğundu bende bi size danışmak istedim bilgisi olan yardımcı olursanız çok sevinirim

Prolaktin hormonu bir kaç koşuldan dolayı yükselebilir. Bu koşullardan biri strestir. Yaşadığınız endişe ve stres muhtemelen prolaktin seviyenizi yükseltti, şu sıralar verdiğimiz yanıtlardan dolayı rahatladınız ve stresi kontrol altına alınca prolaktin değerinizde düştü.

Prolaktin hormonu bir kaç koşuldan dolayı yükselebilir. Bu koşullardan biri strestir. Yaşadığınız endişe ve stres muhtemelen prolaktin seviyenizi yükseltti, şu sıralar verdiğimiz yanıtlardan dolayı rahatladınız ve stresi kontrol altına alınca prolaktin değerinizde düştü.
Yani ablam ilaç kullanmadan da eğer stres durumuyla alakalı bi yükselme olmuşsa stres geçince de düşmüş oluyor mesela ablam hormon düştü ve ben iki günde dün ve bugün 7 ped doldu 7 ay önce ki gibi regli yaşadım bu ay

Geri