Protez diş yaptıranlar yardımcı olabilir mi????

G

Gizem23_

Forum Okuru
Protez diş yaptıranlar yardımcı olabilir mi????
Arkadaşlar merhaba. Zamanında inci gibi dişlerim vardı. Doğumdan sonra güzelim dişlerim birer birer çürümeye başladılar. Dikkat çekici dişlerimden eser kalmadı. Daha 25 yaşındayım. 4 adet protez diş yaptırdım. Genel olarak görünümleri estetik ve doğal. Dişçi koltuğundan katlığımdan beri ağlıyorum. Sinirlerim çok bozuldu. Nasıl alışacağım ben bu yeni dişlere?

Protez diş kullanan arkadaşlar tecrübelerinden bahsedebilir mi acaba? Halen doğru düzgün yemek yiyemiyorum. Sanki ağzımda kocaman bir odun parçası var. Yiyecekleri çiğnerken hiçbir tat alamıyorum. Ne zaman geçer bu his? Kaç gün daha bu çileyle yaşayacağım? Lütfen yardım edin kızlar, psikolojim çok bozuldu. Yardımınıza ihtiyacım var.

Canım benim de 5-6 dişim protez. Ben de dişlerimi doğumdan sonra kaybetmeye başladım. Bu durum biraz da genetik, bunu da unutmamak lazım. Ayrıca çok daha kötü diş sorunları yaşayan insanlar var, protez yaptırabilmek de bir şans biliyorsundur umarım. En azından buna dua et.

Ben de protezlere alışmakta güçlük çektim. Aynen dediğin gibi ağzında sert bir cisim varmış gibi oluyor fakat biraz sabır. 10 gün içerisinde yavaş yavaş hissettiğin kaba hissin kaybolduğunu fark edeceksin. Yaptırdığın dişlerin üzerinde yeme birkaç gün ama yememeye de alıştırma kendini. Emin ol ki biraz sabırlı olursan hepsi geçecek. Diğer dişlerinden hiçbir farkı olmadıklarını hissedeceksin. ;)

Geçmiş olsun, Allah beterinden sakınsın. Bunun için mi psikolojini bozuyorsun arkadaşım? Demek implant yaptırsan kafayı yiyecek duruma gelirsin maazallah. Diş problemi yaş, baş dinlemiyor maalesef. Evet, benim de doğum yapan birçok arkadaşım aynı dertten muzdarip. Öncelikle sakin olmaya çalış, dünyanın sonu değil. Kasma kendini bu kadar.

İnsanın kendi dişlerinin yerini hiçbir şey tutamaz elbette. Benim üst dişlerimin tamamı protez. İlk başlarda elmaya bile ısıramıyordum. Ama sonra tamamen alıştım. Protez dişlerle yaşamak hiçte zor değil. Çürük ağrılı dişlerle yaşamak çok daha zor ve sancılı; umarım tez zamanda alışırsın cici dişlerine. Hem ne güzeldir şimdi beyaz beyaz tertemiz;)

Geçmiş olsun, Allah beterinden sakınsın. Bunun için mi psikolojini bozuyorsun arkadaşım? Demek implant yaptırsan kafayı yiyecek duruma gelirsin maazallah. Diş problemi yaş, baş dinlemiyor maalesef. Evet, benim de doğum yapan birçok arkadaşım aynı dertten muzdarip. Öncelikle sakin olmaya çalış, dünyanın sonu değil. Kasma kendini bu kadar.

İnsanın kendi dişlerinin yerini hiçbir şey tutamaz elbette. Benim üst dişlerimin tamamı protez. İlk başlarda elmaya bile ısıramıyordum. Ama sonra tamamen alıştım. Protez dişlerle yaşamak hiçte zor değil. Çürük ağrılı dişlerle yaşamak çok daha zor ve sancılı; umarım tez zamanda alışırsın cici dişlerine. Hem ne güzeldir şimdi beyaz beyaz tertemiz;)

Geri