Psikoloğa Gitmek ve Arkadaşla Paylaşmak Arasındaki Fark

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Psikoloğa Gitmek ve Arkadaşla Paylaşmak Arasındaki Fark
psikoloğa gitmek psikologa gitmek rüyada psikologa rüyada psikoloğa istiyorum
Her insan gibi; zaman zaman zor günler geçirebiliriz ve bu dönemlerde bütün ihtiyacımız iyi bir arkadaşın bizi dinlemesi, anlaması ve yanımızda olup destek vermesi olabilir. Fakat sorunlarımız daha ciddi bir problemden kaynaklandığında arkadaşımızın bizi yargısızca dinleyebilmesi imkansız hale gelebilir.

En iyi arkadaşımız bile bu sorunlar karşısında bizi neşelendirmeye yada aynı sorunu tekrar tekrar konuşmamızdan rahatsızlık duymaya başlayabilir. İşin aslı bazen içinde bulunduğumuz ruh halinde kalmamız, ve konuyu yeterince anlayana kadar tekrar tekrar konuşmamız son derece çok önemlidir.

Bir Pedagog veya Psikologtaki görüşmeniz size; duygu ve düşüncelerinizden dolayı yargılanmadan güvenli bir ortam içinde problemlerinizi incelemenize imkan yaratır. Bir

Pedagogveya Psikolog; sizin veya çocuğunuzun bilinç altınızda yatan sorunlara inebilir ve yaşadığınız bu problemleri neden yaşadığınızı, nasıl değiştirebileceğinizi söyleyebilir ve aşmanız gereken süreçleri geçirmenize destek olabilir.

Oysa arkadaşlar bir probleminiz olduğunu unutmanızı ve geçici olarak kendinizi iyi hissetmenize yardım edebilir.

kaynak
ozelpedagog.com

Cevap: Psikoloğa Gitmek ve Arkadaşla Paylaşmak Arasındaki Fark

Çok haklısın bence arkadaşa anlatmaktan çok psikkoloğa gitmeyi tercih ederim.Çünkü insanlara güvenmeme ve sürekli şüphelenme gibi paranoid bir kişiliğim var.Ama çok ciddi badereler atlatmama rağmen çoğu şeyin üstesinden tek başıma kalktım dediğinize katılıyorum problemimiz olduğunu unutmak geçici de olsa gerçekten bir rahatlık sağlıyor ve kendi psikoloğunuz kendiniz olacaksınız imkanlar her zaman bir psikoloğa gitmeyi el vermiyor(ben ilçede olduğum için gidemiyorum mesela oysa psikoloğa düzenli gitmek gerekir) paylaşımınız için teşşekkürler adminim emeğinize sağlık:)

Cevap: Psikoloğa Gitmek ve Arkadaşla Paylaşmak Arasındaki Fark

Ben kendi kendimle konuşurum halletmeye çalışırım sorunlarımı..sorunum her neyse nedenine bakarımm araştırırım düşünürüm..bugüne kadar sorunum fazla oldu ama üstesinden tek başıma geldim diyemem bi sevgilim vardı yıllardır birlikte olduğum hem arkadaşım hem dostum hem sevgilimdi onunla hallediyorduk..o da gidince gerçi hala var ama sevgili sayılmayız artık fazla anlatamıyorum.işte bu yüzden şimdi sorunlarım bazen yük oluyor..Bazen de olmuyor atıyorum sallıyorum hayat bu herşeyi takmamak lazımm(bencee)

Çözüm her zaman, "Kafaya takmamak" değildir. Bipolar bozukluğu olan bir kişi bunu kafaya takmasa da sorun yaşamaya devam eder. Manik ve depresif ataklar kendini şiddendirerek tekrarlar. Bu yüzden profesyönel yardım almak çoğu zaman insanın tüm sosyal hayatını kurtarabilir.

Geri