Psikolojik hamilelik belirtileri

• Konbuyu başlatan Gecekusumsi
G

Gecekusumsi

Üye
Üye
Selam kızlar.. Öncelikle belirtmek isterim ki henüz evli değilim, düğünüme 6 ay var. Fakat nişanlımla ilişki yaşadık. Tam olarak cinsel birleşme olmadı, gebelik ihtimali başımıza gelmesin diyeydi oysaki:( bahsettiğim ilişki gününün akşamı akıntımdan kan geldi. Zedelenme ya da ovulasyon dönemi yumurta çatlaması diye geciştirdim. Yazmıştım buraya da cevap almıştım, içim rahatlamıştı. Ama sebepsiz yere aklımdan çıkaramıyorum gebelik ihtimalini. Regl olmama 1 hafta var göğüslerim biraz şişti ve sağ göğüsüm çol acıyor. Uçlarda anormal bi hassaslık yok. Bugün artan kasık ağrılarım ve batmalarım var. Diyeceksiniz ki bu kadar erken belirti olmaz fakat bir önceki ay yaşadığım ilişki aklımı karıştırıyo. Tabi o ilişkiden sonra regl gördüğüm için ihtimal düşünmek istemiyorum. Hatırlamaya çalışıyorum 5 gün filan düzenli geldi ped kirletecek kadar da fazlaydı. Bi anormallik yoktu yani. Şu an akıntım da fazlaca. Regle 1 hafta olduğundan mı bunları yaşıyorum yoksa herhangi bir ihtimal var mı? Allah herkesin gönlüne göre versin, hepinize hayırlı evlatlar diliyorum. Bir daha şüpheli bir ilişki yaşamayacağım. Düğünden sonra çalışmalara başlarım:) şimdiden teşekkürler

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Selamlar, ben bu ilişkiden gebelik olacağını düşünmüyorum. İlişki akşamında akıntıdan gelen kan gebeliğe işaret değil hele belirtisi hiç değil. Biraz zorlamaya bağlı olarak hassas bölgenizde biraz yırtılma ya da zedelenme olmuştur girişte ya da başka bir yerde bu bakımdan kan gelmiştir. Tabiki yüzde yüz de emin değilim olur mu olur :) Düğünü, siz eşiniz ve bebeğiniz birlikte yaparsınız :D:D Şaka şaka umarım hamiş değilsinizdir.

G

Gecekusumsi

Üye
Üye
SadmiN' Alıntı:
Selamlar, ben bu ilişkiden gebelik olacağını düşünmüyorum. İlişki akşamında akıntıdan gelen kan gebeliğe işaret değil hele belirtisi hiç değil. Biraz zorlamaya bağlı olarak hassas bölgenizde biraz yırtılma ya da zedelenme olmuştur girişte ya da başka bir yerde bu bakımdan kan gelmiştir. Tabiki yüzde yüz de emin değilim olur mu olur :) Düğünü, siz eşiniz ve bebeğiniz birlikte yaparsınız :D:D Şaka şaka umarım hamiş değilsinizdir.
Umarım yaa.. şu son 3gündür bademcik iltihaplanması sebebiyle yataktan kalkamadım. Sarı akıntımın sebebi hastalığı atıyor olmam olabilir mi? Yoksa regle 1 hafta var diye mi? Aklımı yitiricem en sonunda kendimi dinlemekten :)

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Uyu uyu en güzeli uyku yoksa bu dünceler ile sen zaten direkt olarak hamilelik belirtilerinin yüzde binini bulacaksın kendinde :D:D bekleyeceksin öyle bakacağız başka çaresi yok.

G

Gecekusumsi

Üye
Üye
SadmiN' Alıntı:
Uyu uyu en güzeli uyku yoksa bu dünceler ile sen zaten direkt olarak hamilelik belirtilerinin yüzde binini bulacaksın kendinde :D:D bekleyeceksin öyle bakacağız başka çaresi yok.
Regl olmazsam asıl o zaman gör bende ki belirtileri :D yine de rahatladım yaa gün gün yazmaya devam. Yoksa kurtuluş yokkk

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Gecekusumsi' Alıntı:
Regl olmazsam asıl o zaman gör bende ki belirtileri :D yine de rahatladım yaa gün gün yazmaya devam. Yoksa kurtuluş yokkk

Yaz yaz hiç sıkıntı değil sonuç belli muhabbet olur hiç olmazsa :D:D

Likapam

Likapam

Paylaşımcı Melek
Gecekusumsi' Alıntı:
Ayy her yerde beni görüyorsun dimii :D böyle de kuruntulu biriyim işte. Benim herif benimle yandııııı
Ben beklersin dedim ama dayanamamışsın kuruntu yapma canım

G

Gecekusumsi

Üye
Üye
SadmiN' Alıntı:
Merhaba yine bennn :D antibiyotik kullanıyorum, aynı zamanda ağrı kesici iğne oldum. Mide koruyucu ve kas ağrısı için de ilaç kullanıyorum 3-4 gündür. Regl gecikmesi yapar mı bunlar 6-7 gün kaldı olmama. Şimdi olmazsam hepten aklıma düşer gebelik.. 2-3 günlük bi gecikme olursa ilaçlara yorabilir miyim sebebini

Likapam

Likapam

Paylaşımcı Melek
Böyle sıkıntı yaparsan gecikirsin artı ilaçlarda etkiler canım

Likapam

Likapam

Paylaşımcı Melek
Şimdi düşünmüyorsan düşündüğün zaman kim bilir neler olacak ;)

G

Gecekusumsi

Üye
Üye
SadmiN' Alıntı:
Merhabalar, antibiyotik kullanimi biraktim, gecikme filan olmasin diye. Yine kullandıkladım etkileyecekse etkiler oradı ayrı da. Neyse kızlar belimde inanılmaz bi ağrı var geri yaslanırken çok sıkıntı çekiyorum. Sürekli kendimi dinliyorum. Biz kadınlar hep böyle miyizzzz? Daha 24 yaşındayım düğüne 5,5 ay kaldı, bu şüpheler yüzünden düğün telaşımı unutmuş vaziyetteyim. Okulu da boşladım, kafamı veremiyorum hiçbir şeye. idrar testi almaya da cesaret edemedim bi türlü. Regle 1 hafta bar alsam çıkar mı

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Gecekusumsi' Alıntı:
Merhabalar, antibiyotik kullanimi biraktim, gecikme filan olmasin diye. Yine kullandıkladım etkileyecekse etkiler oradı ayrı da. Neyse kızlar belimde inanılmaz bi ağrı var geri yaslanırken çok sıkıntı çekiyorum. Sürekli kendimi dinliyorum. Biz kadınlar hep böyle miyizzzz? Daha 24 yaşındayım düğüne 5,5 ay kaldı, bu şüpheler yüzünden düğün telaşımı unutmuş vaziyetteyim. Okulu da boşladım, kafamı veremiyorum hiçbir şeye. idrar testi almaya da cesaret edemedim bi türlü. Regle 1 hafta bar alsam çıkar mı

Selamlar sıkıntı edecek bir şey yok adete 2-3 gün kala testi alıp yap

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Gecekusumsi' Alıntı:
Merhaba yine bennn :D antibiyotik kullanıyorum, aynı zamanda ağrı kesici iğne oldum. Mide koruyucu ve kas ağrısı için de ilaç kullanıyorum 3-4 gündür. Regl gecikmesi yapar mı bunlar 6-7 gün kaldı olmama. Şimdi olmazsam hepten aklıma düşer gebelik.. 2-3 günlük bi gecikme olursa ilaçlara yorabilir miyim sebebini
İlk sayfanızdaki sorunuzu gördüm , daha önce şüpheli ilişki sonrası döneminizin gerçekleştiğini belirtmişsiniz. Bu durumda gebelik söz konusu değildir. Kullanılan ilaçlar adeti geciktirdiği gibi daha önce başlamasına da neden olabilir. Gebelik şüphenizi aklınızdan çıkarın ayrıca kuşkunuzu gidermek adına gebelik testi yapabilirsiniz.

G

Gecekusumsi

Üye
Üye
Uzman SühaN' Alıntı:
İlk sayfanızdaki sorunuzu gördüm , daha önce şüpheli ilişki sonrası döneminizin gerçekleştiğini belirtmişsiniz. Bu durumda gebelik söz konusu değildir. Kullanılan ilaçlar adeti geciktirdiği gibi daha önce başlamasına da neden olabilir. Gebelik şüphenizi aklınızdan çıkarın ayrıca kuşkunuzu gidermek adına gebelik testi yapabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim, sizin cevabınız içimi rahatlattı.

G

Gecekusumsi

Üye
Üye
Uzman SühaN' Alıntı:
Merhaba hocam, bana istediğim cevapları veriyorsunuz şüpheyi aklımdan çıkarmam gerektiğini söylüyorsunuz ama ben size tekrardan anlatmak istiyorum. Bugün bir önceki reglimi hatırlamaya çalıştım. Özellikle ilk2-3 gün yoğundu oldukça, sonrasında baya azalmıştı.Bu normal bir regldir değil mi? İnternetten okuyup duruyorum ben yoğunca adet görüyordum 5 gün ama hamileydim gibi.. Bu mümkün müdür? İkinci sorum ise ilişkim üzerinden 10 güne yakın zaman geçti 3 gündür midem bulanıyor özellikle gece 2-3-4 sularında. Belirti bu kadar erken olur mu?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Gecekusumsi' Alıntı:
Merhaba hocam, bana istediğim cevapları veriyorsunuz şüpheyi aklımdan çıkarmam gerektiğini söylüyorsunuz ama ben size tekrardan anlatmak istiyorum. Bugün bir önceki reglimi hatırlamaya çalıştım. Özellikle ilk2-3 gün yoğundu oldukça, sonrasında baya azalmıştı.Bu normal bir regldir değil mi? İnternetten okuyup duruyorum ben yoğunca adet görüyordum 5 gün ama hamileydim gibi.. Bu mümkün müdür? İkinci sorum ise ilişkim üzerinden 10 güne yakın zaman geçti 3 gündür midem bulanıyor özellikle gece 2-3-4 sularında. Belirti bu kadar erken olur mu?
Merhaba, Şüpheyi aklınızdan çıkarmak için gebelik testi yapmanız gerektiğinide belirttim. Siz test yapmayana kadar gebe olmadığınıza ikna olamazsınız. 3 gün yoğun kanamanız olmuş buda gebe olmadığınızı gösteriyor. Mide bulantınız ya psikolojik yada başka sağlık koşulundan kaynaklanıyor. Gebelik belirtileri gebeliğin 4-5. haftasından itibaren başlar. En kısa zamanda gebelik testi yapın kuşkunuzu giderin.

Konuyu Başlatan Benzer Konular Forum Cevaplar
A Hamilemiyim Sorular Cevaplar 1
M Hamilemiyim Sorular Cevaplar 1
S Hamilemiyim Sorular Cevaplar 2
I Hamilemiyim Sorular Cevaplar 3
S Hamilemiyim Sorular Cevaplar 10
G Hamilemiyim Sorular Cevaplar 4
S Hamilemiyim Sorular Cevaplar 1
Ö Hamilemiyim Sorular Cevaplar 2