PSN PLUS Cüzdana para ekleme sorunu yaşayanlar

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
PSN PLUS Cüzdana para ekleme sorunu yaşayanlar
Lütfen geçerli kredi kartı girin, tüm bilgiler doğru ama kredi kartı yanlış diyor, hatalı diyor psn için cüzdana bir türlü para ekleyemedim cüzdana para eklemiyor, kafayı sıyırdım diyenler buyrun cenaze namazına :)

Şimdi arkadaşlarım bu konuda iseniz kesinlikle aynı sıkıntıyı yaşadınız ve buraya bu konuya geldiniz. Nasıl kafayı sıyırdınız değil mi cüzdana para eklemiyor.

Soru ? Daha önceden aynı kredi kartı ile bi ton oyun plus üyelik aldım ne oldu buna ?
Geçtiğimiz 2014 yılı içinde bildiğiniz gibi psn plus hesapları hacklenmiş ve bir çok saldırı alan sony ister istemez güvenlik durumlarını gözden geçirmek zorunda kalmıştı. Daha önceden yani saldırılar ve hack olayı yok iken ekleyen ekledi alan aldı. Yani plus üyeliğin bitene kadar kraldın. Sonra bu yeni güvenliği devreye soktu Sony.

Soru ? E tüm bilgileri güncelledim girdim herşey doğru deniyorum alamıyorum plus üyelik ne yapacağım ?

Güvenlik devreye alındı demiştim sizlere arkadaşlarım bunu biraz daha açayım sizlere. Daha önceden girdiğiniz bilgiler bir şekilde kredi kartınız ile eşleşmedi. Ama noktalama işareti ama adres bilgisi birşeyler eksik ondan buna takıldınız.

Bu hatayı alıyorum bir yeri arasam ulaşabilir miyim ne yapmam gerekiyor ?
Arayın numarasınıda vereyim size ama emin olun bir arpa boyu yol ilerleyemecek, sinir harbi yaşayacaksınız.

444 7669 numaralı telefonu aradım şunları söylediler.

Sizin hesabınız 14 gün boyunca bloklandı. Nası yani, yanisi siz o kadar giriş yaptınız ki üst üste durmadan satın al cüzdana para ekle diye ısrarcı davranınca malesef sistem sizi banladı.

Bu arada ben nasıl olur sahtekarmıyım ben bir ton alışveriş yaptım vs dedim ama vız gitti tırıs geldi arkadaşlarım. Aynı zamanda ben bu kredi kartı için sanal kart oluşturdum onlada deneyince iş tam b*ka sarmış :)

Yani velhasıl kelam benim durumumda iseniz. Hiç bir yere mail atmaya çalışmayın. Atıyorsunuz Mail geliyor. BURADAKİ adresten ingilizcem iyidir yazayım meramımı bana cevap versinler diyorsunuz. Konuşuyorsunuz.

" Sony yardım için bölgelere ayrılmıştır. Siz Amerika üzerinden bize ulaşıyorsunuz Türkiye Account'larına ulaşamıyoruz lütfen 444 76 69 u arayın ! "

Diyerek başlarından sizi atıyorlar.

CÜZDANA PARA EKLEME SORUNU İÇİN NE YAPACAĞIM ( KESİN YAPILACAKLAR BUNLAR ARKADAŞLARIM HİÇ SAĞA SOLA BAKMAYIN SORMAYIN GOOGLEDE ARAMAYIN )

1- Kredi kartı ekstrenizi istedin orada yazan adres ne ise aynısını satır satır bundada yazacaksınız. Nası yani anlatayım.

Kredi kartınızdaki eksteredeki adres şu diyelim.

Yeni Mah. 64785 Sok.
Meteler Apt. 12/8
46870
Kahramanmaraş

Bu adresi PSN TÜRKİYE adresine girerek güncelleyin asla playstationlarınızdan işlem yapmayın.
sony.png

Ha unutuyordum adresi nasıl gireceksiniz bakın aynen şöyle
YENI MAH 64785 SOK
METELER APT 12/8
46870
KAHRAMANMARAS

Hiç bir şekilde noktalama işareti yok türkçe yok. buradaki i harfinide BÜYÜK "I" olarak yazıyorsunuz.

DAHA SONRA bekleyeme koyuluyorsunuz. 14 tam gün geçtikten sonra 15. gün bir kez daha deneme yapabilirsiniz. Bu durumda internetten araştırdığım herkes sorunu çözmüş bilginiz olsun.

Ha ben mi, bu benim birinci gün beklemem sorunun cevabını bi arkadaşım bulunda okudum dinledim konuştum ve diğer kişilere yardımcı olmak adına aynen yazayım istetim.

DİPNOT: psn türkiye hesabına girdiğinizde fatura bilgilerinizdeki adres ile k.kartındaki adresin aynı olmasına lütfen özen gösterin

İsim soyismide büyük ve türkçe karaktersiz yazın
örneğin: Ömer seyit efeoğlu ise

OMER SEYIT EFEOGLU
şeklinde yazınız. Hem kredi kartınıza hemde diğer alanlara.
Bu arada başarısız her işlem için ıskalama ücreti kesiliyormuş. Hani uyuşmadı ya banka ile bilgileriniz, bu arada bankayı aradığınızda da size diyecekleri karşı tarafta sorun var :)

Bu arada 25.01.2015 ten beri yüz kere deneme yapmışım :) Bugün karar verdim 14 tam gün bekleyeceğim. Psn hesabınıza girdiğinizde işlem geçmişimden de ıskalamaları görebelirsiniz.

Sonuç olarak yetkililer süreyi bekledikten sonra ıskalama ücretini düşürüp işlemlerinizi tamamlamanızı sağlayacaklar. Yani umarım öyle olur.

Böyle rezillik görmedim. Ancak Türkiye'yi ve Türk insanını potansiyel hırsız yerine koyan bu şeref yoksunlarına " E yuh " diyorum artık. ( Bu sıkıntı sadece Türkiye'de var arkadaşlarım )

Adiliği o kadar ileri safhaya taşımışlar ki PSN türkiyeye giriyorsunuz KENDİ PSN hesabınıza giremezken Chrome Zenmate ile Abd yapıyorsunuz giriyor. :)) Bu arkadaşlara ismail YK parçası olan ALLAH BELANI VERSİN'i gönderiyorum. Pekte umurlarında değil ama neyse hadi kapatıyorum konuyu sonucu buraya yazacağım canlarım.

Selametle...

Henüz bir sonuç alamadım arkadaşlarım. Yeni kredi kartı talep ettim geldi ama onu eklediğimde de cüzdana para ekleyemiyorum. Bi ara bi 10 tl ekledi ondan sonra yine eklemedi. Sorunu cözende olursa lütfen bu konuya mesaj atsın.

Geri