Püsküllü lif modelleri ve yapılışı

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Püsküllü lif modelleri ve yapılışı
Püsküllü lif modelleri püsküllü lif örnekleri püsküllü lif yapılışı ve daha fazlası Melekler FORUM'da.

YENİ PÜSKÜLLÜ LİF MODELLERİNDE EN YENİLER

Lif hem çeyizlerin hem evimizin ihtiyaçlarından. Özellikle son yıllarda gelişen yepyeni modellerin ortaya çıkmasıyla liflere olan ilgiler de artıyor. Tığ ile yapılan liflerin geniş bir model yelpazesi var. Özellikle püsküllü saçaklı modeller de çok sık tercih edilenlerden. Hem hediye hem çeyizlerin olmazsa olmazı olmuş durumda lifler. Lif örmeye karar verirseniz öncelikle bir tığ ve bir lif ipi edinmeniz gerekecek. Aslında örmesi ve hızlı ilerleyen bir örgü olduğu için kolay gelecektir lif yapmak. Lif ipleri yumuşak olduğundan ördüğünüz liflerde çok yumuşak ortaya çıkacaktır. Size yazımızın sonunda kolay bir püsküllü lif modeli yapılışını da sunacağım izleyerek daha kolay bir şekilde örebilirsiniz. En yeni püsküllü lif modellerini de yazımızın içeriğinde göreceksiniz. İlk kez lif örecekseniz öyle zor modellerden başlamanıza gerek yok kolay modelleri tercih ederseniz hem kendinizi denemiş olursunuz hem de ilk aşamadan zorlanmamış olursunuz. Aşağıdaki modeldeki gibi kare şekilli bir lif örneği ile başlayabilirsiniz mesela.

puskullu yesil beyaz lif.jpg

PÜSKÜLLÜ LİF MODELLERİNDE PÜSKÜL NASIL YAPILIR?

İlla ben püsküllü bir lif yapacağım diyorsanız lif örerken püskülün nasıl bırakıldığı aslında en altta verdiğimiz linkte anlatılıyor ama ben kısaca geçeyim. Lifi örerken trabzan ile örüyorsunuz diyelim ekstadan püskül ilave etmiyorsunuz örerken parmağınızla arkadan ipi uzatıp tutuyorsunuz alın size püskül. Eğer lifin içeriğinde püskül yer alacaksa bu şekilde eğer sonunda lif bittikten sonra ekstradan siz püskül ekleyebilirsiniz. Hemen aşağıdaki yuvarlak lif örneğinde gördüğünüz gibi. Bu modelde lif olduğu gibi örülmüş uçlarına küçük küçük ip demeti yapılarak uçlarına tutturulmuş bu da basit bir yöntem. Yani saçaklı ya da püsküllü lif örmek de zor değil hanımlar.

puskullu yuvarlak lif.jpg

PÜSKÜLLÜ LİF ÖRNEĞİ İLE ÇEYİZLİK HAZIRLAMA

Aslında çok basit yapılışı ama çeyizlik içinde filan çok havalı göründüğünü belirtmeliyim. Belki de bu yüzden çok sık yapılan modellerden. Tek renk de bir seçenektir ama ben size iki veya daha fazla renkten lif örmenizi tavsiye ediyorum. Gördüğünüz gibi yukarıdaki model daha renkli ve çekici duruyor. Hemen son modelimizi de gösterelim bu da bir fikir olabilir lif örmek isteyen hanımlara. Ha bu arada videodaki yapılan lif örneği de uzun uçlarında halkalı modellerden. Bu tür modelleri de beğeniyorum özellikle banyoda sırtınızı filan kolayca keseleyebiliyorsunuz zorlanmadan. Eğer yaparsam sanırım uzun bir model örmeyi düşünebilirim. Son modelde ele geçirilen eldiven türü bir püsküllü lif örneği görüyorsunuz. Bu da aslında kullanışlı diyebiliriz. Haydi hanımlar siz de çeyizlik hazırlıklarına başlayın dilerseniz kendi eviniz için de kullanabilirsiniz yaptığınız modelleri. Hanımlar şu kat kat marula benzer lif örneklerini de görmelisiniz hemen bu linkte.

puskullu eldiven lif.jpg

Geri