Rahim filmi(hsg) çekenlerin paylaşım alanı

• Konbuyu başlatan *jellibon*
H

Hsg Çekimi

Forum Okuru
merhaba arkadaşlar bende konyada yaşıyorum medicana hastanesi seçil hanımın hastasıyım anestezi vermeden yapıyor aylardır kaçıyorum yorumları okudukça daha da korkuyorum konyada çektiren varsa yardımcı olabilir mi 1yıldır bebek istiyoruz bir kez çatlatma iğnesi oldm negatif

Y

Yaren Zeynep

Forum Okuru
Merhaba arkadaşlar araniza yeni katildm.8sene önce ilk hsg filminin anestezisiz cektirdim.Korkunçtu aşırı agrim oldu.Ama çok sukur iyi sonuçla neticelendi .Su an 7 yasında bir kızım var.Bir hafta en önce Şişli echomarda tekrar hsg cekildm.Kesinlikle agrisZ ve çok güler yuzluler doktoruma beni oray a gönderdiği için çok tesekkur ettim .Hsg çektirmeyi düşünen arkadaşlara tavsiye ederm...

M

minagel

Forum Okuru
Merhaba,sizi korkutmak değil amacım ama yazmak istedim.Ben bu cumartesi yani 2 gün önce çektirdim HSG filmi Şirinevlerde alfa tanı diye bir yerde dr.korkacak bişey yok dedi karnıma hafifçe bastırdı işte bu kadar ağrın olacak dedi sanki kendisi 50 kere hsg çektirmiş gibi.İlacı verirken inlemeye başladım elim ayağım kesildi yani hayır hiç acımıyor diyen arkadaşlar size kesinlikle katılmıyorum evet ciddi bir ağrı oluyor kesinlikle.Çekim bitti ve ben eşimin yanına bekleme odasına geçtim sonucu almak için oturamadım bile dört döndüm o bekleme odasında,sonucu aldık çıktık,arabaya bindik aradan yarım saat bile geçmeden (şuan yazarken bile yaşıyorum o sancıyı) bir ağrı saplandı hem belime hem kasığıma hemde karnıma içim geçiyor öleceğim beni acile götür dedim eşime.Yani kısacası bu devirde böyle çağ dışı bir işlem olamaz.Pişmanım keşke anestezi alsaydım.Eve geldim yatamıyorum uzanamıyorum sağa sola dönemiyorum.Şimdi biraz hafifledi ağrılarım ama psikolojim pert oldu.Allah çektireceklerin yar ve yardımcısı olsun.

S

sedra

Forum Okuru
arkadaşlar merhaba bende çok fazla araştırmadan bu işkenceyi yaşadım dün devlet hastanesinde yaptırdım nerden bileyim böyle olacağını ağrısı acısı yok diyen arkadaşlara çok şaşırdım ben öleceğim falan sandım eşim bile çığlıklarıma dayanamadı odaya daldı birden hayatımda böyle acı çekmedim gece korkudan uyuyamadım gerçekten psikolojim bozuldu sanırım daha bi kaç gün etikisi üzerimde kalacak çok pişman oldum eğer anestezi ile çeken bi doktor bulursanız bence ona gidin

H

Hsg mağduru

Forum Okuru
Arkadaşlar merhaba ben dün maltepe tıp merkezinde hsg çektirdim ilk önce damar yolu açtılar ağrı kesici ve sakinleştirici vurdular akabinde alerji yapmaması için bi ilaç daha verdiler ki o esnada bütün vucudumu alev aldı korkunç bi yanma hissi oldu sonrasında kadın doğum doktoru geldi canımı çok yakarak gerekli aletleri yerleştirdi buraya kadar dayandım ama ilacı o kadar sert ve hızlı verdiki ne yapacağı şaşırdım yalvardım doktora bırakın istemiyorum die bacaklarımın üstüne kollarını koyda bide cihazı karnıma sıgır indirdiler kalkamadım berbattı bu kadar hiç canım yanmamıştı sonra doktor çıktı bi kaç film cektikten sonra işlem bitti üzerimi temizleyip giyinenedim eşim yardım etti sonrasında bi sakınleştiri daha vurdular bide çok ağır bi antibiyotik bugun biraz daha iyiyim ama karnım be belim hala ağrıyo tahminim doktor tüperde tıkanık açılsın die hızlı ve çok ilaç verdi karnım patlıycak sandım Allahım hatırlamk bile istemiyorum sonuç olarak tüplerim açıkmış ama tekrar çektirmem gerekirse kesin anestezi alırım

E

elma çekirdeği

Forum Okuru
merhaba arkadaşlar eylül ayında Şişli echomarda çektirdim doktorumun tavsiyesi üzerine gittim hiç bir acı yok en son teknolojı C kollu makine ile çekiyorlar hissettiğiniz tek şey içeriye salınan ilaç ondada acı yok doktor film çekilirken size dokunmuyor bile dr Cevat BAYRAK

RukiyeRB

RukiyeRB

Yeni Üye
Üye
Merhaba arkadaslar bende bu ay asilama yaptirdim rahim filmi istemedi doktor ama tutmadi simdi rahim filmi cektircem asilamada cok csnim yandi korkuyorum acaba nasil bisey

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
RukiyeRB' Alıntı:
Merhaba arkadaslar bende bu ay asilama yaptirdim rahim filmi istemedi doktor ama tutmadi simdi rahim filmi cektircem asilamada cok csnim yandi korkuyorum acaba nasil bisey

Merhaba sayfaları incelerseniz sorunuzla ilgili bir çok yanıt bulucaksınız.Herkes deneyimi ni paylaşmış.Rahim filmi kişinin ağrı eşiğine göre acı veriyor.Kimi hiç bir şey hissetmezken ,kiminde ağrı dayanılmaz olabiliyor.

Pembiş_makaron

Pembiş_makaron

Yeni Üye
Üye
RukiyeRB' Alıntı:

Siz gene içinizi ferah tutun bende çok korkmuştum adet sancısı kadar ufak bi sancım oldu okadar inşallah sizinde agrınız olmaz allah herkesin gönlüne göre versin

RukiyeRB

RukiyeRB

Yeni Üye
Üye
Pembiş_makaron' Alıntı:
Siz gene içinizi ferah tutun bende çok korkmuştum adet sancısı kadar ufak bi sancım oldu okadar inşallah sizinde agrınız olmaz allah herkesin gönlüne göre versin
İnsallah oyle olur aminn

G

GülsümGven

Forum Okuru
Allah hepimizin yar ve yardimcisı olsun sağlıkla meleklerimizi kucağimiza almayı nasip etsin....

S

Svcn

Yeni Üye
Üye
Arkadaşlar merhaba hsg ile yorumlarinizi okudum. Ben de ne yapacagimi bilemedim. Diyarbakirdayim doktorum adetin 7. Günü sabah erken gel. Geceden itibaren yeme içme anestezi ile hemen hsg cekecem dedi. Yorumlarinizi okuyunca anestezi iyi mi değil mi bilemedim.fiyat 500 TL pahali sanki değil mi. Ama sağlık için olsun diyorum benim FSH çok yuksek erken menopoz dediler. 2 yillik evliyim. Yarin tekrar FSH sonucumu alacagim ve 4 gün sonra hsg cekincem.sonra duruma gore ya asilama ya tüp dedi doktor. Zaman yok dedi korkuyorummmm. Sonuclardannn....

F

Fatma Kar

Forum Okuru
Bende bugün Fındıkzade Hekimoğlu da hsg çektirdim. Dr. Abdullah Cevahir ağrısız hsg konusunda kesinlikle çok iyi hiç ağrım sızım olmadan çekimi yaptı. Korkarak gitmiştim ama korkacak hiç birşey yok .

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Svcn' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba hsg ile yorumlarinizi okudum. Ben de ne yapacagimi bilemedim. Diyarbakirdayim doktorum adetin 7. Günü sabah erken gel. Geceden itibaren yeme içme anestezi ile hemen hsg cekecem dedi. Yorumlarinizi okuyunca anestezi iyi mi değil mi bilemedim.fiyat 500 TL pahali sanki değil mi. Ama sağlık için olsun diyorum benim FSH çok yuksek erken menopoz dediler. 2 yillik evliyim. Yarin tekrar FSH sonucumu alacagim ve 4 gün sonra hsg cekincem.sonra duruma gore ya asilama ya tüp dedi doktor. Zaman yok dedi korkuyorummmm. Sonuclardannn....

Merhaba aslında anesteziye gerek yok.Kendinizi kasıp sıkmazsanız ağrısız bir işlem.Heleki ağrı eşiğiniz yüksekse hiç anlamazsınız ne olduğunu.Sağlıklı günler diliyorum.

M

Misafirben

Forum Okuru
Merhaba bende burdan yapilan paylasimlarin biz bayanlar için önemli olduğunu düşünüyorum.bende bugün hsg çektirdim bursada jinemed ten doktorum murat erdemire teşekkür ediyorum.cok korkuyordum hep anestezili düşündüm ama inanki biraz dişinizi sıkmanız yeterliymis 5 dakika bile sürmedi insallah herkesin sonuçları guzel çıksın Rabbim bizlerede annelik duygusunu yasatsin amin...

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Faydalı paylaşımınız için teşekkür eder,en kısa zamanda anne olmanızı diliyorum..Sevgiler..

F

findikkiran

Forum Okuru
Korkmayin kizlar hic bisey yok zaten cok kolay simdi istese bidaha yaptiririm her aci onunki gibi olsun cnm tamam mi bebisler

T

Toner

Forum Okuru
Echomar da 500tl. Ağrı hissedilip hissedilmemesi kisiye gore degisiyor. Pek fazla aci hissedilmedi. Yalniz sonrasinda doktorun insani tedirgin eder bir yaklasimi var.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba sevgili hanımlar;

RAHİM FİLMİ nasıl çekilir,rahim filmi ağrılı bir işlemmi ,diye merak ediyorsanız linki incelemenizi öneriyorum.

H

Hlyogz

Forum Okuru
3 gün önce rahim filmi çektirdim burdan bayanlara hsg filmi cektirmeye tek başınıza gitmeyin bed alın yanınıza ve cok ciddi bir ağrı hissetceksiniz ben acidan bayilacaktim herzaman gerçekler acı da olsa gerçektir buna katlaniyor insan yinede çünkü amaç belli Rabbim herkese hayırlı evlatlar nasip etsin diyorum

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba ;

Herkesin ağrı eşiği farklıdır.Kimi ağrıyı fazlasıyla hissedip ağrı kesici yaptırırken,kimi evine yürüyerek gidiyor.Birazda rahimde problem olup olmaması ile alakalı.Kanallar ve tüpler açık yapışıklık yok ise işlam gayet rahat geçiyor.Aksi durumda ağrı hisedilmesi kaçınılmazdır.