Rahim filmi(hsg) çekenlerin paylaşım alanı

• Konbuyu başlatan *jellibon*
S

Soscu

Forum Okuru
merhaba hanımlar bir dış gebelik geçirdim tekrar olmasından korktuğun için rahim filmi çektirmek istiyorum Anadolu yakasında önerebileceğiniz bir yer var mı bide anestezili mi anestezisiz mi Yardım bekliyorum

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, Ataşehir memoriel hastanesinde Doç. Dr. Cem Demirele gidebilirsiniz. Rahim filmi abartıldığı gibi ağrılı bir işlem değil. Anesteziye gerek yok. Ağrı eşiğiniz düşükse ağrı kesici enjeksiyonu yapılabilir..

Cileli kız

Cileli kız

Üye
Üye
Benim de çocuğun yo k olmuyor doktor baktı sperm testi falan temiz bi süt hormon u yüksek çıktı tiroid var adet bittikten 2 gün sonra gel rahim filim i için dedi ama özel hastane olduğu için bi iki aydır gidemedim sıkıntı adetler m çok düzensiz benim . S

E

esra ml 22

Forum Okuru
kızlar bende bugün rahim filmi çekiyorum ama çok korkuyorum dua edin bana

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, rahim filmi çok ağrılı bir işlem değildir. Kanal ve tüpleriniz kapalıysa, ağrı eşiğiniz düşükse biraz ağrı hissedebilirsiniz. Bu korkunuzu hekiminizle paylaşın size yardımcı olacaktır..

A

a_d

Yeni Üye
Üye
Merhaba bende deneyimimi paylasayim.bugun hsg çekildi adet tarihinizden 7-10 gün arasi çekiliyor diye bilgim var.ac veya tok olabiliyorsunuz İstanbul şişli Echomar da çektirdim netten yapılan yorumları araştırarak videoları izleyerek güvenip Cevat bayrak beyde yaptırdım işlemi.iyiki orda yaptirmisim işlemini çok tatlı bir doktor ekibi son derece ilgili işlem kısa sürüyor inanın abartmiyorum hiç ağrım olmadı normalde adet sancim da hiç olmaz bu islemdede hicbirsey olmadı bazıları yazıyor yanma falan ama bende hicbirsey olmadı ,vücut direnciyle alakalı sanırım o yüzden olumsuzlari kendinize yormayin,illaki işlemi hiç yaptirmayip bilmeyince heyecanlanıyor insan ama hiç gerek yokmuş işlem 3 dk sürdü ve odama geçip giyindim sonuçta 5 dj sonra raporu ve filmle verildi.cok konforluydu Echomar gayet iyi arkadaşlar.fiyatida 550 TL idi.baska yer arastirmadim fiyat olarak bilgim bu.hafif lekelenmeniz olabilir pet veriyorlar ilaç vücuttan atılıyor.benim yaşadığım bu çok şükür sonuç temiz kafam rahatladı Rabbim birde bebek nasip ederse degmeyin keyfime inş dualarımız kabul olur.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba , verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz. Umarım en kısa zaman da hayalinize kavuşursunuz.

A

ayminam

Yeni Üye
Üye
Edirne de HSG çektiren var mı? Ayrıca anestezik olacak benim ki anestezi uygulatan arkadaşları onlar son durumu paylaşır mısınız. Anestei uygulanarak yapılan mesajları göremedim. Ve çok korkuyorum vajinusmusdan ötürü anestezi mecburi. anestezi+HSG+Dr muane ücreti 600 civarında.

Z

zeren_33

Forum Okuru
rahim filmini 1 aralıkta çektirdim ne zaman test yapayım kendimi hamile gibi hisediyorum

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Rahim filmi sonrası döngünüz de değişiklik olmaz şayet gebelik söz konusu ise gecikme olacaktır. Adetinizde gecikme varsa test yapabilirsiniz.

T

tulsa

Forum Okuru
Merhaba.
Bugün Acıbadem Hastenesinde işlemi yaptırdım. Ben Sedasyon şeklinde bir anestezi aldım. Genel anestezi değil, yarı baygınlık hali. İşlemi hissetmiyor ve işlem sonrası hiçbirşey hatırlamıyorsunuz. Dolayısı ile canınız yanmıyor. Benim sonrasında kasık ağrım da olmadı, ağrı kesici vermiş olabilirler damardan ondan emin değilim. Az bir kanamam var.
Ağrıdan endişe eden arkadaşlar sedasyon ile yaptırabilirler.
Sevgiler

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, faydalı yorumunuz için teşekkür ederiz, sağlıklı günler diliyoruz.

Sevimli cadı

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
tulsa' Alıntı:
Merhaba.
Bugün Acıbadem Hastenesinde işlemi yaptırdım. Ben Sedasyon şeklinde bir anestezi aldım. Genel anestezi değil, yarı baygınlık hali. İşlemi hissetmiyor ve işlem sonrası hiçbirşey hatırlamıyorsunuz. Dolayısı ile canınız yanmıyor. Benim sonrasında kasık ağrım da olmadı, ağrı kesici vermiş olabilirler damardan ondan emin değilim. Az bir kanamam var.
Ağrıdan endişe eden arkadaşlar sedasyon ile yaptırabilirler.
Sevgiler
Merhaba, bend erahim filmi çektirmiştim. Hemde iki defa ilkinde hiç canım acımadı ama yıllar sonra işlem tekrar yapılınca bildiğiniz avazım çıktığı kadar bağırdım öyleki işlem esnasında eşim içeri girdi ve doktor onu kovdu. İlk işlemde kanalalr ve tüpler açıktı ikincide yapışıklık ve tıkanıklıklar vardı. Ağrı bunlardan kaynaklıydı. Sizin gibi biraz kanamam oldu iki gün sürdü sonra kesildi . Durum normal yani endişelenmeyin.

A

ayminam

Yeni Üye
Üye
Merhaba kızlar, Bende eschomar arayıp randevu almak istedim ancak anestezi tarihleri benim için uygun olmadı. Anestezili 900 tl dediler ve süreçle ilgili ilgilendiler hemen vajinismus hastası olduğumu söyledim. ve randevu alacağım saatten 12 saat önce hiçbir gıda ya da içecek sigara da dahil tüketmemi söyledir. Bende hemikoğlunu aradım orası randevudan birgün önce aramanız yeterli demişti göderdiğim maile. Ancak karşıdaki randevu oluşturan beyefendi beni tekrar arayıp 'randevuna aç gel abisi' dedi :D bende sizin göreviniz orada nedir dedim işletmecisiyim dedi!!! Daha önce yoğun bakımda çalışmış birisi olarak söylüyorum anestezi altında yapılacak işlemler için en az 12 saat aç olmanız gerekmektedir. Vücudun anesteziye karşı vereceği tepki ve sonrası için su dahi tüketilmesi sakıncalı bulunur herhangi bir reaksiyon oluşmaması için diyebilirim. Bende telefonda hatırlattığınız için teşekkür ederim dedim ve anestezi uygulaması öncesi hastaya sabah aç gel yerine en 12 saat diyebilirsiniz dedim.. Bana davranış hareketiniz hatalı dedi şaka gibi :) çok güldüm muhtemelen bu üslubda birisi sağlık kurumu işletmecisi değildir artık beyefendinin görevi nedir bilmiyorum. 3 kişilik ekipleri varmış umarım onlar işlerinde uzmandır. İstanbulda yaşamadığımdan çok araştıramıyorum bide yakınlık ulaşımda önemli benim için. Neyse ekiple tanıştıktan sonra tekrar yazacağım buraya. Ekibin yeterliliği kanaatinde olursam çektiririm yoksa da başka yere bakacağım.

F

fyzaglmz

Forum Okuru
Arkadaşlar şu rahim filmi korkusu beni strese soktu bende pazartesi çekinecem gerçekten çok ağrı oluyormu yorumları okudukça ödüm çatlıyor

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, herkesin acı eşiği farklıdır dolaysıyla farklı deneyimler olabilir. Rahim filmi çekim esnasın da tüplerde ve kanallar da tıkanıklık , rahimde yapışıklık varsa biraz ağrı hissetmeniz olağan dır. Hiç bir probleminiz yoksa ağrınız olmayacaktır. Korkunuzu işlemi yapacak hekime bildirin ağrıyı daha az hissetmeniz için ağrı kesici vs uygulayabilir.

A

ayminam

Yeni Üye
Üye
fyzaglmz' Alıntı:
Arkadaşlar şu rahim filmi korkusu beni strese soktu bende pazartesi çekinecem gerçekten çok ağrı oluyormu yorumları okudukça ödüm çatlıyor
Canim Çarşamba günü cektirdim bende son anda Merkez degisiklik yapıp eschomar da cektirdim çok memnun kaldım. İşlem öncesi ve sonrasında da çok ilgilendiler. Örneğin ilk girdigimde merkeze işleme kadar hep birisi eşlik etti yanında bulundu. Sonrasında da aynı şekilde ben yürürken koruma falan girdiler anestezi yaptirmistim. Tabi o masaya oturunca biraz heyecan ve gerginlik hissettim 4-5 kişi vardı hepside Güler yüzlü ve beni rahatlatmak calistilar. Çok memnun kaldım tavsiye ederim

G

güzidiee

Forum Okuru
geçen ay rahim filmi çektirdim bir sorun çıkmadı bu ay adet olmadım böyle bir şey yaşayan varmı

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, rahim filmi çekim işleminden sonra gebe kalmak mümkündür. Gecikmeniz 3 günlük ise gebelik testi yapın. Sonuç negatifte pozitifte olursa hekiminizle irtibata geçin.

H

HSG ve BEN

Forum Okuru
Arkadaşlar Merhaba, Doktorum hsg filmi istedikten sonra araştırmaya başladım. Her kanaldan bişeyler okuyunca kafanız bulanıyor. Korkudan napcam nasıl yapcam diye düşüyorum bir yandan deli gibi yer araştırıyorum. Çünkü benim acı eşiğim düşüktür. Her işlemi kaldıramıyorum. Neyse anesteziye karar verdim Çünkü normal olarak yaptırmak benim için imkansızdı ama bilgi almak için aradığımdaki arkadaş o kadar güzel destek oldu ki psikolojik olarak anesteziden vazgeçtim. Velhasıl Echomar diye bi merkeze denk geldim. DR. Cevat Albayrak. Gerek bilgi almak için aradığımda, gerek işlem yaptırmaya gittiğimde danışmadan tutun, sizin giyinmenize kadar yönlendiren kıza kadar. Gayet nazik, gayet kibarlar. Size her türlü cesaret veriyolar. İşlem günü içeri girmeden birkaç dk önce dizlerimin titrediğini, ve korkumun en üst noktaya çıktığını farkettim. Tam vazgeçiyodum ki sıra bana gelmişti. Neyse içeri girdim ve yattım. İşlemi yapan arkadaş önce sizi konuşmaları ile rahatlatıyor. Sonra işleme başladığını, jel sürdüğünü, devamında cihazı taktığını belirtti. 1 dk geçti ya da geçmedi bitti dedi. O arada sadece adetin ilk akmaya başladığında kasıkta hafif bi sızı olur ya o kadar minimum bir sızı oldu. Çok şaşırmıştım. Nyseki bitmişti. O gün lekelenmem oldu biraz ve o gün bitti. Ama o gün içerisinde ara ara karnıma kramlar girdi. Ama sizi rahatsız edicek veya günlük yaşantınızdan alıkoyacak bir durum değil. Tüplerim komple açıkmış . Sorunsuz bir şekilde atlattım. Sizede tavsiye ederim. İstanbuldaysanız bu adresten şaşmayın. 650 TL ücret ödedim. Bilginize