Rahim filmi(hsg) çekenlerin paylaşım alanı

canım bende daha dün çektirdim özel bir hastenede ve anestezisis olduğu halde güzel geçti Allah doktorumdan razı olsun hiç korkutmadı beni normalde canım çok azdır ve bir düşük sonrası kötü bir kürtaj deneyimim olduğu için bende çok korkuyordum ama kesinlikle öle olmadı.şuanda hiç bir şikayetim yok ama kanama daha sonramı oluyor acaba birkaç kişide daha okumuştum.

selam arkadaşlar
bende rahim filmi çektirmesi gereken biriyim ve korkuyorum hassas bir yapım var. zamanında çok acılar çektiğim için korkar oldum artık. gerekli parayı biriktirip rahim filmini çektirerek arkamda bırakmak istiyorum bir an önce. sormak istediğim şu özel bir hastane de olsa sigorta rahim filminin bir kısmını karşılarmı ? bilginiz var mı bu konu da ?

selam kızlar bugün rahim filmi çektirdim ve paylaşmak istedim gerçekten korkulacak bir şey yok asla anestezi gerektirmiyor hafif bir ağrı oluyor ama sadece o kadar ne kadar rahat olursanız o kadar kolay geçer zaten sadece 5 dakikalık bir işlem rabbim kimseyi sıkıntıda bırakmasın herkse geşmiş olsun

selam canım bende rahim filmi çektirdim hemde 3 kez denedim korkulacak birşey yok yalnızca 5 dakka biraz ağır bir adet ağrısı gibi oluyor.2 kere devlette çektirmek istedim ama kötü bir kürtaj geçirdiğim için rahimimde yapışma olmuştu devlette bu filmi çekemediler d.r um kendi özel bir yerde çekti yapışıklığıda açtı .yeterki sağlıklı bir bebeğim olsun 1 kere daha çaktirmeye razıyım bebişlerinizi düşünün korkmayın

kızlar filmi nasıl çekiyorlar size zahmet bide onu anlatır mısınız?

bak canım ıster narkozla olur ıster narkozsuz bence narkoza gerek yok cunku vucudna narkoz alma eger kı adet sancısı cekıyorsan o kadar acıyo oda sadece 3 dakıka benımkı tıkalıydı tek tupum ıste tekrar sıvı gonderıldı ıste acıldı tupum o zaman bıraz sancım oldu ama dayanılabılır cok degıl bebegın ıcın katlanmaya deger tatlım ha rahım fılmı cekıldıgı ay kalmadım hamıle cunku vucudum ılac aldıgı ıcın olmaması ıcın daha ıyıdır ıkıncı ayımda kaldım hamıle sukurler olsun darısı basına ıns...

bak canım ıster narkozla olur ıster narkozsuz bence narkoza gerek yok cunku vucudna narkoz alma eger kı adet sancısı cekıyorsan o kadar acıyo oda sadece 3 dakıka benımkı tıkalıydı tek tupum ıste tekrar sıvı gonderıldı ıste acıldı tupum o zaman bıraz sancım oldu ama dayanılabılır cok degıl bebegın ıcın katlanmaya deger tatlım ha rahım fılmı cekıldıgı ay kalmadım hamıle cunku vucudum ılac aldıgı ıcın olmaması ıcın daha ıyıdır ıkıncı ayımda kaldım hamıle sukurler olsun darısı basına ıns...

ayyyyy inşallah bizde kalırız yaaa bende 4 ay bitti rahm filmi cekileli anestezili yaptırdım ben hiçbişey duymadım tertemiz cıktı cok işükür sonuc acaba ne zaman gelecek bizim bebişlerimiz

Ben dün katlandım bu işkenceye. İşlem sırasında çok canım yandı, yalvardım bırakın beni istemiyorum çekmeyin dedim dinletemedim. Film çekildikten sonra kanamam başladı. Hastaneden eve tek başıma geldim. Saat 4 gibi çıkmıştım 7 gibi korkunç bir ağrı başladı. Yatarken sağa sola hareket edemiyorum, dün gece sabaha kadar ağrıdan ağladım, tuvalete gittiğimde bayılacak gibi oldum. Nerdeyse 24 saat geçti hala sancım var. amacım kimseyi korkutmak değil. ama bu bir tek bana mı oldu hissinden kurtulmam gerekiyor. O yüzden sitelerdeki yorumlara bakayım dedim. Bazıları güllük gülistanlık hiç bişey yokmuş gibi anlatmış o zaman kendimi daha kötü hissettim. Normalde ağrı eşiğim yüksektir ve dayanıklı bir insanım ama ben HSG nin ortaçağ avrupasından kalma bir işkence metodu olduğuna kanaat getirdim. Ben araştırmadan gittim çok pişmanım, kendi bedenimizle ilgili sorumluluğu doktorlara bırakmamak gerektiğini öğrendim. Eğer anestezi yapılabiliyorsa yapılmalıydı, defalarca sordum nasıl bir işlem, bana ne yapacaksınız diye; hiç bir şey söylemediler, hiç acımıycak, 5 dakikalık bir işlem vs deyip resmen çocuk kandırır gibi kandırdılar. Uygulamayı açıkça anlatıp, alternatiflere benim karar vermeme izin verilmeliydi. Hasta olarak bizim haklarımız yok mu? Ömrüm boyunca bir daha HSG çektirmem, çekilmesi şart olursa da anesteziyi şart koşarım, hastaneye yalnız gitmem ve işinin ehli insanlar olmasına özen gösteririm. Ben bunu çok acı tecrübe ettim. İnş. sizler böyle bir tecrübe yaşamazsınız.

HSG (rahim filmi çekim öyküsü)

Merhaba hanımlar ; Ben size HSG hikayemi şu şekilde özetlemek istiyorum; 2 senelik evliyim ve evlendigim günden beri bebek istiyrum eşim ve ben gereken tüm takipleri tetkikleri yaptırdıktan sonra şu çok konuşulan HSG sıra gelmişti ve ben çoook korkuyordum çoook diye uzatıyorum çünkü inanın bunun tarifi yok korkmayın deselerde inanmıyordum ve korkudan neredeyse ölüyordum. Hayatımda ilk kez böylesi zor bir işleme gireceğimden dolayı korkuyor ve canımın acıyacagını düşündügüm için yapmalarını istemedim. neyse sonuç olarak KARTAL DEVLET HASTANESİNDE BÜLENT KARS beye gittim ve HSG'yi çektirmem gerektiğini ama anestezi alarak çektirmem gerektiğini söyledi. Bende oturup araştırdım fiyat ve en iyi hangi kurumda yaptırabilirim diye bülent beyinde referansını alarak MALTEPE TIP MERKEZİ'nde çektirmeye karar verdim. hastaneye 23.02.2012 tarihinde randevu verilen saate gittim harika bir kadın dogum dokturu olan Kadın Hastalıkları ve Doğum Op.Dr. Fatma ALTUNTAŞ, hemşiresi, radyoloji ekibi ve başhemşire Anıl hanım karşıladı inanılmaz bir başhemşireydi zira benim rahatlamam için başımda bekledi ki bu bugünlerde açılan hiç bir kurumun faaliyetinde olan bir iş değildir. neyse bana rahatlamam için bir igne vuruldu kolumdan damar yolunu açtıktan hemen sonra biraz sohbet ettik ben gene korkudan anıl hanımla sohbet etmek yerine uyumadan başlamayın diye belki kırk defa demişimdir. halbuki bu yasal olarakta böyledir yani hasta ne isterse ve nasıl isterse öyle işlem devam eder neticede kolumdan aldıgım 2 igneyle uyuya kalmışım ve inanın o kadar güzel bir uyku çekmişimki dinlenme odasında uyandıgımda ne bir agrı ne bi sızı oldu kaldı ki bu işlem zaten 2-3 dakika süren bir işlemdi ve ben kendime geldime gelmeye başladıgımda ilk söyledigim şey oradaki ekibe teşekkür etmek olmuştu. işte benimde HSG hikayem böyle ve sonuçlar harika hiç bir sorun yok lütfen sizde sonuna kadar güvenebilirsiniz ve önce kendinize sonra ekibe güvenin bu aradaişlemin fiyatı SSK'da varsa Anestezili fiyatı 280 TL(SSK) dir. Sakın korkmayn ve asla da aneztezi olmadan da bu işlemi yaptırmayın diyorum. sevgili hanımlar hepinize allah yardımdımcınız olsun diyor gönlünüzdeki muradınız olsun istiyorum.

Maltepe Tıp Merkezi

Adres : Feyzullah Mh. Bağdat Cd. No: 100
Maltepe / İstanbul
Maltepe Merkez Cumhuriyet Camii Altı
Telefon : 0 216 459 47 70 (Pbx) Fax : 0 216 459 47 79
Mail : info@maltepetipmerkezi.com
lokmankalyoncu@maltepetipmerkezi.com
labaratuvar@maltepetipmerkezi.com
bashekim@maltepetipmerkezi.com

merhabalar ben de benim gibi korkan arkadaşlar için deneyimlerimi yazmak istedim.ben normalde iğne olamayan acı eşiği fazlasıyla düşük biriyim.çok şükürki çeken doktor çok anlayışlı birisi çıktı şansıma.o bana kendimi hiç kasmamam gerektiğini kasmazsam çok güzel geçeceğini söyledi bu arada ben çektirmeden önce özel doktorumun bana yazdığı ağrı kesiciden içtim sabah akşam çünkü adet ağrısı çekiyorsunuz sadece.birde ben ilk aşamada tedirgin oldum acı falan yok sadece acırmı die bekliyor insan spektum takılırken.sonrasında hep doktor konuştu benimle korkma bak başladı bile hiç sesin çıkmıyo dedi:)ama tabi ben de büyük bi korkuyla gittiğim için bitsin istedim bir an önce.tüplerimin birinde tıkanıklık vardı verdiği basınçla açıldı o canımı acıttı biraz ama dayanılmayacak hiçbir yanı yok.inşallah tüpleriniz tıkalı çıkmaz sanırım en önemlisi bu.Allah hepinizin yardımcısı olsun biliyorum çok zor.

Geri